2022 metų finansinės ir veiklos ataskaitos

2022 metų finansinės ir veiklos ataskaitos

„Senjorų pasaulis” –  buria vyresnio amžiaus žmonių bendruomenę virtualioje erdvėje ir teikia neformalaus švietimo suaugusiems paslaugas.

Veiklą vykdo dviejose LR registruotose organizacijose: Visuomeninė organizacija (VO) “Senjorų pasaulis” ( Įm.kodas 305198980)  ir Viešoji įstaiga „Pasaulis senjorams”  ( Įm. Kodas 305807221).

Abiejų organizacijų tikslai, misija, vizija ir vertybės sutampa. VŠĮ „Pasaulis senjorams” daugiau dėmesio skiria komandos ir savanorių mokymams, dalyvauja Erasmus+ programose. VO  „Senjorų pasaulis” daugiau dėmesio skiria klubinei veiklai ir savanorystei.

Pristatome 2022 m. VšĮ „Pasaulis senjorams” ir Visuomeninės organizacijos „Senjorų pasaulis”  metinių finansinių ir veiklos ataskaitų rinkinius, kuriuose rasite:
– veiklos ataskaitą;
– finansinės būklės ataskaitą;
– veiklos rezultatų ataskaitą;
– aiškinamąjį raštą;

Visa tai peržiūrėti https://senjorupasaulis.lt/ataskaitos/ arba Registrų centro puslapyje.

Organizacijų veiklos tikslai:

 1. neformalus vyresniųjų suaugusių švietimas;
 2. savanoriškos veiklos skatinimas ir organizavimas.;
 3. laisvalaikio organizavimas.

Veiklos sritys:

 1. švietimas;
 2. kultūrinis švietimas;
 3. kūrybinė, meninė ir pramogų organizavimo veikla;
 4. pramogų ir poilsio organizavimo veikla;
 5. sportinis ir rekreacinis švietimas;
 6. švietimui būdingų paslaugų veikla.

Įgyvendindama misiją – kurti aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir savarankiški 2022 metais „Senjorų pasaulis“ kėlė tikslą:

 • plėsti organizacijos veiklą regionuose, įtraukti daugiau vyresnio amžiaus žmonių į neformaliojo švietimo veiklas;
 • mažinti vyresnio amžiaus žmonių socialinę atskirtį ir vienišumą;
 • plėsti teikiamas paslaugas ir gerinti  jų kokybę.

Tenkindami individualius senjorų neformalaus švietimo poreikius ir stiprindami socialinius, tarpasmeninius ryšius 2022 metų vasario mėn. papildomai atidarėme „Senjorų pasaulio virtualų klubą“. Žmonės jungiasi į pasirinktus užsiėmimus, kurie vyksta pagal iš anksto paskelbtą tvarkaraštį, kuriame narystę išbandė 150 žmonių, 80% iš jų  turi įsigiję metinę narystę arba ją nuolat tęsia.

Gavę finansavimą iš paramos fondo “Sparnai svajonei” įgyvendinome projektą “Pasaulis atsiveria smalsiems”.  12-os paskaitų ciklas leido kiekvieną mėnesį skirtingose Lietuvos vietose organizuoti mišrius (nuotolinius ir kontaktinius) teminius narių susitikimus, kurių metu ne tik skaitėme paskaitas, tačiau  jas transliavome Facebook socialiniame tinkle (LIVE). Su šiuo projektu dalyvavome “Lietuvos galia” prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvoje Inovatyvi Lietuva ir patekome tarp 20-ies atrinktų inovacijų. https://senjorupasaulis.lt/lietuvos-galia-pristato-senjoriska-inovatyvia-iniciatyva/

Nuolat keliame organizacijos komandos darbuotojų ir savanorių kompetencijas. VŠĮ „Pasaulis senjorams“ gavę projektui „Pasaulis atsiveria smalsiems“ finansavimą iš Erasmus+, vykome į tobulinimosi kursus Milane.

Įgyvendinome projektą „NVO „Senjorų pasaulis” stiprinimas per savanorystę ir tvarumą”, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektu siekėme didinti visuomeninės organizacijos „Senjorų pasaulis“ darbo efektyvumą, stiprinant organizacijos infrastruktūrą, tobulinant darbuotojų kompetencijas ir plečiant savanorių tinklą.

2022 m. pavasarį įsijungėme į bendrą „Gerų Norų“ ir „Luminor“ banko projektą –„Poveikio laboratoriją”- socialinio poveikio matavimo ir valdymo mokymus, skirtus pilietinėms organizacijoms ir socialiniams verslams, kuriuos sėkmingai baigėme rudenį.

2022 m. balandžio mėnesį organizavome 4 nuotolinius susitikimus – „Bičiulių svetainė rusų kalba“, atvykusiems iš Ukrainos gyventojams.

Tapome NVO Švietimo tinklo nariais. Narystė atvėrė naujas pažintis ir galimybes siekti aukštesnių tikslų ir idėjas įgyvendinti kokybiškiau.

Buvome aktyvūs – teikėme pasiūlymus valdžios institucijoms dėl neformalaus švietimo įstatymo pakeitimo. Plačiau apie projektų įgyvendinimą kviečiame susipažinti veiklos ataskaitose : https://senjorupasaulis.lt/ataskaitos/

Dėkojame  visiems, kurie buvo šalia visus 2022-uosius metus ir prisidėjo auginant jauną, tačiau savo užmojais brandžią organizaciją.

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: