Klubas

Ar esi pasiruošęs leistis į dar vieną gyvenimo nuotykį?

„Senjorų pasaulio” klubas   skirtas žmonėms, kuriuos jungia bendri interesai.

 Įgyvendindami „Senjorų pasaulio“ misiją – kurti aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir nepriklausomi, buriame  bendraminčių virtualų klubą, kuriems rūpi sveikatos profilaktika, orus bendravimas, socialinis aktyvumas ir nauji ryšiai.

Apsupk save panašiais į save.

Klubo nariai galės dalyvauti  paskaitose, mokymuose, Bičiulių svetainėse, laisvalaikio renginiuose, žaidimuose ir patys prisidėti prie klubo auginimo. Principu „nariai nariams” tikimės suburti  bendrai veiklai. Skatinsime  senjorus klubo viduje skaityti paskaitas, organizuoti veiklas. Kviečiame auginti Senjorų pasaulį kartu!

Su amžiumi, sumažėjus artimų draugų ratui, tačiau didėjant santykių svarbai, priklausyti bendraminčių bendruomenei yra svarbiausia investicija į laimingą senatvę. 

„Senjorų pasaulio klubas” siūlo prisijungti prie skirtingų modulių.

 

 

 

Nuo 2023 metų siūlome trijų tipų narystę:

ATVIRĄ, PILNĄ ir SODRIĄ

Prisijungęs prie klubo per Zoom konferencijų platformą galėsi:

„Senjorų pasaulio klubas“ kviečia į 5 modulius

 

Kviečiame susipažinti su kiekvieno modulio siūlomomis veiklomis
Tobulinkime savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius 

Vasario mėnesį Senjorų pasaulis savanorė, instagramų kūrėja Laura Stankūnė pasakos apie fotografijų koregavimą kompiuteryje. Ji parodys elementarius veiksmus kaip galima koreguoti nuotraukas. 

Sausio mėnesį “Senjorų pasaulio” klube Vida Greičiuvienė pasakojo apie “Senjorų pasaulio” komunikaciją socialiniuose tinkluose ir siunčiamuose paštuose. Vida pasakojo kokia informacija ir kada siunčiama laiškais. Ką įdomaus galima rasti facebook paskytoje ir internetinėje http://www.senjorupasaulis.lt svetainėje.

Sausio pradžioje Bičiulių svetainės susitikimo metu buvo pristatyta atnaujinta erdvė Senjorų pasaulis klubo nariams. 

Susitikimo sausio mėnesį įrašas

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Regina Dovidavičiūtė pravedė Zoom konferencijų platformos įgūdžių tobulinimo pamokas.

 Genealoginio medžio kūrimo programos – GENI 2 paskaitų įrašus rasite erdvėje klubo  nariams. 

Dėstytojas – Ovidijus Gabrėnas , turintis poros dešimtmečių darbo patirtį su šia programa.

Genealoginiu medžiu vadinama schema ar diagrama, kurioje surašyti tiek gyvi, tiek mirę giminaičiai. Ši schema gali būti panaši į išsišakojusį medį. Genealoginiame medyje galima surašyti giminės narius, jų gimimo bei mirties datas, nustatytus giminystės ryšius su kitais giminaičiais bei kitą su jais susijusią informaciją. Dažnas tokį medį esate susikūrę ar nusibraižę popieriuje, tačiau sudėtinga papasakoti savo vaikaičiams kas yra kas tame medyje pasiklojus ant stalo popierines paklodes.

Anglų kalbos užsiėmimai vyksta keturis kartus per savaitę –

pirmadieniais ir trečiadieniais 

 1. 17.15 -18.15 val. pirmadieniais  A1 lygis
 2. 18.30 -19.30 val. pirmadieniais A2 lygis A grupė
 3. 17.15 -18.15 val. trečiadieniais Beginner (pradedančiųjų) lygis
 4. 18.30 -19.30trečiadieniais A2 lygis B grupė
   

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Dėstytoja – Rūta Slavickienė: „Mokymasis man yra viena įdomiausių gyvenimo patirčių. Nuolat mokausi ką nors nauja ir džiaugiuosi galėdama padėti tobulėti kitiems. Anglų kalbą dėstau jau daugiau nei 20 metų ir per šį laikotarpį esu dirbusi su įvairaus amžiaus žmonėmis – nuo pradinukų ir gimnazistų iki vyresnio amžiaus suaugusiųjų – bei įvairaus lygio grupėmis – nuo pradedančiųjų iki pasiruošimo valstybiniams ir tarptautiniams egzaminams. Dirbdama su tokiais įvairiais žmonėmis labai daug išmokstu ir pati“.

Vokiečių kalbos užsiėmimai vyks kartą per savaitę – antradieniais

 1. 19.15 -20.15 val. antradieniais   pradedančiųjų lygis – nesimokiusiems vokiečių kalbos, bet norintiems susipažinti su pagrindais.

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Dėstytoja – Justina Kaušaitė: „Guten Tag! – laba diena! Esu Justina, vokiečių kalbos mokytoja ir kalbų mokyklos „Šnekorius“ siela. Šnekorius yra ne vien apie kalbų mokymą ar mokymąsi, bet ir apie bendruomenę, kurioje kiekvienas yra labai laukiamas ir mylimas. Šnekoriuje mes skleidžiame žinią, kad mokytis kalbų galima lengvai , smagiai ir su meile.

Dėstytoja Justė dalinasi: ” Senjorai yra geriausi mokiniai. Laikas su jais man be galo brangus. Jie tokie žingeidūs, pareigingi, visada pasiruošę atsakinėti, padeda vieni kitiems. Mokyti juos – vienas malonumas. Ir rezultatai geri. Tikriausiai paklausite kodėl? Mūsų pamokos – žaidimas realiomis situacijomis. Senjorai pamokose dalyvauja atsipalaidavę ir be streso, nespaudžia savęs, o tiesiog mėgaujasi. Būtent tai ir padeda jiems daug ko išmokti. Vietos pas mus daug, tad laukiamas kiekvienas. Čia taip gera, smagu, jauku ir labai nuoširdu.”

Prancūzų kalbos užsiėmimai vyks kartą per savaitę – pirmadieniais

 1. 16.00 -17.00 val.   pradedančiųjų lygis – nesimokiusiems prancūzų kalbos, bet norintiems susipažinti su pagrindais.

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Dėstytoja – Asta Pinkevičienė, prancūzų kalbos kalbų mokytoja, švietimo srityje dirbanti jau 17 metų, įgijusi prancūzų kalbos ir literatūros bakalauro bei didaktikos magistro laipsnius. Asta yra atlikusi tarptautinę praktiką Ispanijos Ciudad Rodrigo licėjuje pagal Comenius programą, turinti 10 metų mokymo patirtį Belgijos vasaros kalbų kursuose paaugliams ir suaugusiems. Mokytoja yra reikli sau, todėl nuolat tobulėja įvairiuose frankofoniškų šalių mokymuose. Siekdama užtikrinti kokybišką dėstymą, dirba pagal programas, atitinkančias Europos Tarybos taikomus užsienio kalbų mokėjimo standartus.

Rankdarbių būrelyje mokysimės makrame technikos

Susitikimo laikas: vasario 15 d. 10 val.

Rankdarbių mokys Regina Butkevičienė.

Šiandien makrame – labai sparčiai populiarėjanti rankdarbių rūšis.Moksliniais tyrimais įrodyta, kad labiausiai žmogų raminatis užsiėmimas yra keramika, o poo jos tekstilė. Makrame technika yra rankų darbas.

Apie save Regina pasakoja: „Visada mėgau rankdarbius. Kūriau buities smulkmenas, mezgiau, siuvau skiautinius, net siuvau savo mažiems vaikams, eiliavau. Po savo didžiausios nelaimės ėmiau ieškoti pagalbos, bendravimo. Teko dalyvauti grupinese terapijose. Jose atradau  tekstilės studiją su audimu ir vilnos vėlimu.  Meno terapijos pamokose teko pačiupinėti molį, popierių, dažus. Čia ir mandalos mane “pasigavo”. Tada jų sukūriau labai nemažai, net kasdien po naują mandalą ir spalvindavau iki nakties…. Parodose teko dalyvauti su skiautiniais, pieštomis mandalomis ir taškelių mandalomis. Kolektyvinės parodos vyko bibliotekose, mažesnių miestų muziejuose, kultūros centruose. Mano asmeninės kelios parodos buvo Kauno bibliotekų skyriuose, šiuo metu taip pat ruošiama paroda Jonavoje.

Noriu padėti kitiems atrasti spalvų pasaulį, kurį atradau pati.“

Dailės terapijos studija

Dailės terapija yra meno terapijos sritis, apjungianti dailės, psichologijos, psichoterapijos, medicinos žinias.

Jos poveikis grindžiamas tuo, kad sukurtame kūrinyje atsispindi  pasąmonėje slypintys patyrimai, jausmai. Kryptingas kalbėjimas apie kūrinį padeda įsisąmoninti, suprasti save – tai, kas buvo nesąmoninga padaryti sąmoninga. 

Praktinės dailės terapijos sesijos vedančioji Monika Tekutienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto magistrantė, pedagogė, lektorė. Monikos patirtis leidžia drąsiai atsakyti į šį klausimą, kad dailė visiems. Ji dirba su senjorais, vaikais, paaugliais, turinčiais emocijų, elgesio sutrikimų, moterimis,patyrusiomis krizinį nėštumą. Savo darbe sėkmingai taiko meno terapijos metodus ir tiki jos nauda žmogaus sveikatai. 

Į užsiėmimą atsineškite popieriaus lapą, piešimo priemones (akvareles, guašo arba kitas turimas priemones) ir istoriją, kuri jus įkvepia.

Fotografija telefonu- misija įmanoma?!

Inga Sinkevičienė esu fotografė ir telefono fotografijos mokymų autorė. 

Mes kiekvienas turime telefoną ir mūsų telefonai tikrai moka fotografuoti – o ar mokate Jūs?

Žinau, kad kiekvienas galime fotografuoti, kartais mums tik trūksta žinių ir praktikos.

Kviečiu išmokti fotografuoti savo gyvenimus taip, kad visada turėtumėte akimirkų, kurios džiugins ir taps vertingais atsiminimais.

Leiskite telefoninei fotografijai pakilti į kitą lygį!

Įrašus galite rasti prisijungę į klubą. 

Kaip susikalbėti skirtingų kartų žmonėms

 Susitikimo laikas: vasario 8 d. 10 val. 

Kaip susikalbėti skirtingų kartų žmonėms darbe, visuomenėje, asmeniniame gyvenime? Ką daryti, kai lyg ir siekiame gero sau bei kitiems, bet nuolat esame ant perdegimo ribos ir vis kažkas nesigauna?

Lektorė Sandra Galdikaitė Tvarumo kūrybininkė

Palydėkime žiemą savo gražiausiais prisiminimais ir eilėmis

 Susitikimo laikas: vasario 21 d. 17,30 val. 

Kviečia į susitikimą Alma Aleknienė

Praktinės filosofijos valandėlė

 Paskaitos įrašą rasite Senjorų pasaulio klubo nariams uždaroje erdvėje

Stoikai – helenizmo epochos šaukliai. Kokios istorinės sąlygos įtakojo stoicizmo filosofijos mokyklos atsiradimą, kokie buvo garsiausi stoikai, ką jie skelbė? Kaip šiandien mums gali padėti kasdienybėje stoiškoji filosofija?

Nuo 2022 m. pavasario praktinės filosofijos valandėlėse kalbėjome apie graikų filosofus, Konfucijaus ir Laodzi pokalbius, mokėmės rašyti haiku – paskaitų įrašai yra “Senjorų pasaulio” klubo įrašų archyvuose. 

Pokalbio moderatorė: Ilona Mikulėnienė praktinės filosofijos mokytoja ir Vilniaus gidė laukia mėgstančių diskutuoti narių į susitikimą „Philosophia – meilė išminčiai“ – praktinės filosofijos užsiėmimai.

Pažink tai ką myli – modulio moderatorės moto – padėjo atrasti jos pomėgių, darbo ir veiklos kryptis.

Filosofija – tai disciplina, kuri padeda kompleksiškai pažinti pasaulį ir žmogų, tai nesibaigiantis žmonijos išminties pasakojimas, leistis į šią kelionę visada yra didžiulis nuotykis. Dirbdama 20 metų filosofijos mokytoja sukaupė pakankamai patirties, kad ši kelionė po filosofijos pasaulį būtų suprantamesnė, įdomesnė, naudingesnė. Jos vedamų praktinių filosofijos užsiėmimų metu susipažįstame su atskirų filosofų idėjomis, o atlikdami individualias ar grupines užduotis pritaikome jas savęs pažinimui, tobulėjimui ir išpildymui.

Požiūrio mankšta” su  dr. Ginte Martinkėne

 

Tai priemonė, kuri palengvina ir skatina aiškius ir įkvepiančius bendravimo įgūdžius, kai kiekvienam iš mūsų suteikiama galimybė geriau pažinti save ir kitus, atsitraukti nuo esamų rūpesčių bei užburto rato, pagalvoti, pajausti ir paklausti svarbių gyvenimiškų klausimų. Minutėlei stabtelti ir pažvelgti vidun, pakeisti ateities perspektyvą. Ši priemonė, tiesą sakant, yra žaidimas; žaidimas, kuris uždega veikti, ieškoti bei kurti naujas galimybes.”, – taip patys kūrėjai pristato šį įrankį.

Žaidimui naudojamos “Points of You” kortelės yra su susimąstyti verčiančiomis istorijomis. 

Pokalbio moderatorė: Dr. Gintė Martinkėnė – sociologijos krypties socialinių mokslų daktarė, pozityvaus mąstymo trenerė, sertifikuota ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistė, požiūrio keitimo mentorė ir sertifikuota Points of You metodo trenerė, tačiau didžiausias gyvenimo pasiekimas yra buvimas trijų nuostabių vaikų mama ir galimybė padėti augti bei atsiskleisti unikalioms jų asmenybėms.

Jei prakalbėtų, daug pasakytų 

Senjorų pasaulio klubo narė mums pristatys temą.

Etninės kultūros atmintis turėtų lydėti žmogų nuo mažens. Per amžius mūsų protėviai puoselėjo gražų bendravimą, dirbdami bei laisvalaikiu dainuodavo, žaisdavo, sekdavo pasakas, senovinius padavimus, paįvairindami patarlėmis, priežodžiais. Norint kuo geriau tai suprasti, reikia žinoti sąlygas, kuriose jie gimė ir gyveno. Apie tai byloja protėvių daiktai, tautosakoje sukaupta išmintis. Turime daug ką papasakoti vaikams, padėti jiems pajusti savo šaknis, sumažinti vis didėjantį atstumą tarp kartų.

Pristatyti daiktai tarytum iš namų „muziejaus“. Jie kalba apie žmones, jų darbus, papročius, laisvalaikio užsiėmimus. Deja, įvykių neįmanoma sugrąžinti. Viskas nuėjo, dingo, tik atmintis ir likę daiktai dar laiko savyje daug ką kaip didžiausią brangenybę. Reikia įsiklausyti ir išgirsti: „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“.

Lietuvio širdyje amžiais ruseno viltis sulaukti geresnių laikų. Mes sulaukėme ir su džiaugsmu galime švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mūsų keliai, praminti ir nueiti prosenelių, tebėra atviri. Be protėvių nebūtume tapę tokie, kokie esame.

 

Šokančios vardo raidės

Šiame susitikime drauge su psichologe Ieva Žukoviene sujungsite judesį, piešimą ir pasaką!!! Reikės A4 formato lapų, juodo tušinuko, keleto spalvotų pieštukų.

Susitikimo įrašas talpinamas “Senjorų pasaulio” klubo archyvuose.

Kviesdami Jus dalyvauti naujo Sveikatingumo modulio veiklose pristatome fiziniam aktyvumui skirtą kasdienį vaikščiojimą. Mokslas įrodė ir mes kiekvienas iš savo praktikos žinome, kad nuoseklus reguliarus judėjimas yra mūsų fizinės ir dvasinės sveikatos pagrindas.

 Ko tam reikia: svarbiausia, išsiugdyti teigiamą įprotį kasdieną rasti laiko (nors tas 20-30 min.), valios ir užsispyrimo  išjudėti.

Nuo “Senjorų pasaulio” klubo veiklos pradžios #Walk15 programėlės pagalba  skaičiavome žingsnius skirtingomis kryptimis.

2022 metų vasario mėn. pasiekėme Vatikaną,  kovo mėn. nukeliavome į Madeirą, balandį nužingsniavome į Kretą, gegužę  į Turkiją, o birželį – Jeruzalę, gruodį į Islandiją.

2023 metų sausio mėnesį skaičiuojame žingsnius į Norvegiją  iš kur vasario 7  d. 17,30 val. val. klausysimės Astos Volbikienės paskaitos apie gyvenimą Norvegijoje. 

2023 metų vasario mėnesį skaičiuojame žingsnius į Grenlandiją. Kovo 7  d. 17,30 val. val. klausysimės Evaldo Karaliaus paskaitos apie jo kelionę į Grenlandiją.

Senjoriška joga

Niekada ne vėlu pradėti praktikuoti jogą ir gauti jos teikiamą naudą.

Užsiėmimų laikas: kiekvieną antradienį 15 val.  ir ketvirtadienį 14 val.  

Jogos mokytoja  – Lina Dovidonienė – jogos mokytoja, ajurvedos specialistė, sertifikuota fizinio aktyvumo trenerė, Paramos fondo “Šviesos keliu” vadovė.
Lina Nagytė šiuo metu keliauja po Indiją ir dėl silpno  interneto ji negali jungtis. Laukiame sugrįžtant.  Lina jogą praktikuoja jau beveik 20 metų. Kelionę pradėjo su jogos asanomis, šiuo metu labiau atsidavusi kvėpavimo pratimams ir meditacijai. Lina daug laiko praleidžia Indijoje, kurioje ji ir toliau semiasi jogos meno žinių ne tik dėl savęs, bet ir tam, kad pasidalintų su kitais. Užsiėmimus ves iš Niujorko arba Indijos. 
Senjorams, ieškantiems saugaus ir veiksmingo būdo pagerinti fizinę ir bendrąją savijautą, jogos tempimo, kvėpavimo ir meditacijos praktika gali būti puikus sprendimas.  Reguliarūs jogos užsiėmimai vyresnio amžiaus žmonėms gali turėti daug naudos: nuo didesnio lankstumo ir geresnės pusiausvyros iki mažesnio streso ir geresnio miego.

Išmok sumažinti nerimą ir stresą

Užsiėmimo laikas: vasario 3 d. 10 val. 

lektorė ir sąmoningumo trenerė Kristina Dorofėjė praves praktinį Įsisąmoninimo (Mindfulness) seminarą

Mindfulness – šiuolaikinės psichologijos metodika, kurią sukūrė mokslininkas Jon Kabat Zinn. Ją sudaro moksliniais tyrimais patvirtintos praktikos ir psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindai.

Ši metodika, pastaruoju metu yra viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip psichologinės ir emocinės sveikatos gerinimo būdas.

Kaip nerimo ir streso mažinimo būdą šią metodiką taiko kariai, gydytojai, mokytojai, verslininkai. Metodo efektyvumas įrodytas daugybe tyrimų, todėl jis plačiai taikomas Vakarų šalyse ir labai sparčiai plinta Lietuvoje.

Apie profilaktiką širdies ir kraujagyslių ligoms

Užsiėmimo laikas: vasario 28 d. 17,30 val. 

Lektorius gydytojas kardiologas Algimantas Kirkutis, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras

 

Vėžys TIK liga

Sausio 31 d. 17,30 val. 

Dr. Aušra Maldeikienė– Lietuvos ir Europos politikė, ekonomistė, dėstytoja, mokytoja, publicistė, ekonomikos vadovėlių, knygų autorė – persirgusi vėžiu šiuo metu dalinasi savo patirtimi, skirta kovai su klaidinančia informacija apie šią ligą.

Aromaterapija su Živile Kuriene

Užsiėmimo laikas: Vasario 10 d. 10 val. 

Pasinerkime į aromaterapijos subtilybes ir pajuskime kvapų poveikį mūsų sveikatai.

Edukatorė Živilė Kurienė – aromafilosofijos ir gyvenimo būdo su eteriniais aliejais mentorė. Aromaterapijos žinias pradėjusi kaupti nuo 2017 metų ir praktiškai taikanti tiek savo šeimos rate, tiek bendraminčių bendruomenėje. Olfaktoterapijos ir aromapsichologijos įgūdžius taikanti įvairių dirbtuvių, stovyklų ir renginių metu.
 
Kalbėsime apie eterinių aliejų kokybę, teikiamą naudą, saugų naudojimą. Sužinosite, kaip kvapais kurti jaukumą ir ramybę, atgauti kūno ir sielos pusiausvyrą bei sumažinti nuovargį ir stresą, kaip apsisaugoti nuo ligų. Aptarsime svarbiausius eterinius aliejus, kuriuos naudinga turėti kiekvienuose namuose. Išgirsite patikrintų ir veiksmingų receptų.

Sveikatingumo pamoka

Tai sveikatos pamoka apie vitaminus, papildus, jų privalumus ir trūkumus. 

Įvadas į šokio ir judesio terapiją

Užsiėmimo laikas: derinamas

Šokio ir judesio terapijos  propaguotoja ir praktikė

Šokio-judesio terapija  – tai terapinis judesio naudojimas siekiant vystyti emocinę, kognityvinę, fizinę, dvasinę ir socialinę asmens integraciją. Esminiai  komponentai yra šokis kaip kūno judesys, kūrybinė išraiška ir tarpasmeninis santykis.

Šokio ir judesio terapija remiasi prielaida – protas, kūnas, emocinės būsenos ir tarpasmeniniai santykiai yra nuolatinėje sąveikoje, o kūno judėjimas atspindi vidinius procesus bei suteikia jų įvertinimo galimybes. 

 „Veido mankšta ramiam miegui

Užsiėmimo laikas: vasario 14 d. 17,30 val. 

Sujungsime vasaros aktyvumą ir grožį su žiemos ramybe per spalvingą rudenį.
Veido joga, savimasažas, ir dar daugiau, per kūno intelekto lavinimą.
Mankšta skirta regos gerinimui:
 • prisiminti arba išmokti pratimus, galinčius sustiprinti akis
 • pašalinti akių sausumą,
 • atsikratyti akių nuovargio ir įtampos,
 • suaktyvinti kraujotaką ir limfotaką.

Mankštas veda Violeta Pšerackaitė. Paskutiniuosius 30 metų dirbdama natūralaus grožio ir sveikatos srityje  kosmetologijos studijoje -salone Airijoje prisilietė prie beveik 1000 klienčių veidų, todėl drąsiai  teigia, kad kiekvienas žmogus turi unikalią gamtos dovaną – galimybę JAUNĖTI. Violetos sukurta veido masažo metodika padėjo jau daugiau nei 300 moterų. Unikali metodika parenkama ir pritaikoma individualiai kiekvienai moteriai.

Būdama grožio ir sveikatinimo specialistė, Violeta veda kursus, padedančius stiprinti regėjimą.

Tapk klubo nariu

Tapti Senjorų pasaulio klubo nariu ir dalyvauti visuose moduliuose galima sumokėjus nario mokestį.

Atvira0 € / mėn

Pilna

12 € / mėn
32 € / 3 mėn
62 € / 6 mėn
120 € / 12 mėn

Sodri

24 € / mėn
57 € / 3 mėn
140 € / 6 mėn
250 € / 12 mėn

Jei norite papildomos veiklos arba norite pasidalinti savo pomėgiais ar žiniomis, parašykite info@senjorupasaulis.lt ir tapkite modulio moderatoriumi.