Rezultatas ateina darant

Rezultatas ateina darant

– O gal mes galim plaukti baidarėmis? – nedrąsiai nuskambėjo pasiūlymas vieno susitikimo metu. – Būtų įdomu.

Ko daugiau reikia „Senjorų pasaulis” (toliau SP)  komandai, jei ne surasti įtraukiančias veiklas, o dar jei jos nuskamba iš pačių senjorų lūpų – tai jau beveik privaloma suorganizuoti. Sugalvojom, imamės veiksmų ir darom, nes tiktai darant ateina rezultatas!

Išgirdę apie Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo (toliau – LKA KK) kvietimą registruotis į BaiDarom -netradiciniu būdu, tai yra plaukiant baidarėmis, atlikti pavasarinį tvarkymąsi, valyti upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse, nusprendėme suburti savo 6 baidarių komandą.

LKA KK visuomeniniais pagrindais organizuoja išvykas, ekskursijas, išgyvenimo kursus, komandinio darbo kursus, plaukimus baidarėmis, keliones dviračiais, kuriuose jau dalyvavo virš 2000 dalyvių. Vienas iš tradicinių, nuo 2015 metų organizuojamų visuomeninių renginių yra akcija „BaiDarom”. Aiškiai matomi rezultatai įkvepia organizatorius planuoti tvarkymosi akcijas. Ypač jaučiasi nuoširdus rūpestis akcijos vadovo Rolando Lubio.

Iš vakaro išsiųsta žinutė būsimiems „Senjorų pasaulio” akcijos dalyviams: „ar tarp jūsų yra plaukiančių pirmą kartą?” –  liko neatsakyta. Tyliai pagalvojau – gal nedrąsu prisipažinti… Komandoje aptarėme kokiose porose plauksime, kad paskirstytume jėgas ir galėtume bendrauti kartomis. Pakeliui link upės paaiškėjo, kad be reikalo buvo nerimauta, nes susirinko patyrę baidarininkai, o p. Virginija yra baidarių žygių organizatorė savo draugams ir plaukioti pradėjo dar su medžiagine „Taimene”. Palikome pirmus kartus kitiems renginiams, o patys džiaugėmės galėdami tęsti aktyvų gyvenimą, kuris kartais labai lengvai nutrūksta vyresniame amžiuje dėl įvairiausių priežasčių.

P. Virginija dalinosi savo patirtimi, kad  jaunimas keistai  žiūri į žilagalvius su irklais.

Mes esame  veiklos pradžioje. Ir nuolat ieškome aktyvaus bendravimo formų, tinkamų įvairaus amžiaus žmonėms. Kartais sunku numatyti kylančius sunkumus, tačiau svarbiausia nepanikuoti ir ieškoti sprendimo pačiose neįtikėtinačiausiose situacijose.

Nuotykiai prasidėjo sėdant į baidares. Paaiškėjo, kad vietoj dviejų turėsime po vieną irklą. Nesupanikavome. Atlaikę pirmą išbandymą po valandėlės gavome dar po vieną irklą.

Be Lakajų ežero ir upės pakrantėse šiukšlių rinkimo, turėjome dar vieną užduotį – įkelti didžiulį inkilą dančiasnapiams. Dovydas nuplukdė inkilą iki išrinktosios vietos, visi trepsėjome, diskutavome ar tinkama vieta, o pakabinę linkėjome dančiasnapiams ne vienerius metus perėti jauniklius.

„Senjorų pasaulio” BaiDarom renginys tapo trijų kartų bendrystės žygiu. Jauniausią ir vyriausią dalyvį skyrė penkiasdešimties metų amžiaus tarpsnis.

Leidžiantis į Palūšės ežerą saulytei, susirinkę organizatorių, mūsų ir “Pažinimo medis” mokyklos mokinių komandos ( pagarba mokytojai Agnei Stankevičiūtei, surinkusiai beveik 100 savanorių mokinių ir tėvelių grupę) dalinosi visiems įsimintinos dienos įspūdžiais ir nuotykiais. Net komisijoje atstovavo trys kartos, kurios paskirstė vietas: auksinę – mūsų ateičiai – vaikams, sidabrinę – kaip priklauso – senjorams ir bronzinę patiems organizatoriams. Visi džiaugėsi apdovanojimais.

Po žygio p. Elena  dalinosi savo įspūdžiais: „Geriau plaukti su tam tikra užduotimi: tuomet ir laikas bėga greičiau ir akims duota užduotis pamatyti “nematomus” daiktus. Iš vandens šiukšlių rinkimas- tai komandinis darbas. Turi suderinti veiksmus, praplaukęs šiukšlę apsigręžti, irkluoti prieš srovę, saugantis, kad neapsiverstum. Ir pagaliau tai naujos pažintys per bendrą patirtį.”

„ LKA KK organizuojamoje akcijoje „BaiDarom 2023” plaukė iki 200 baidarių. Mūsų komanda rinko šiukšles Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kitos komandos plaukė Dzūkijos, Dubysos, Aukštadvario nacionalinių parkų ir Vilniaus rajono upėmis ir ežerais, rinko šiukšles stovyklavietėse. Visi kartu tvarkėme Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Dubysos, Grūdos, Ūlos, Merkio, Vilnelės, Neries upes bei Linkmenos ir Utenio ežerus, kėlėme inkilus nykstantiems didiesiems dančiasnapiams.

Nuotraukoje p. Danuta atkakliai, rizikuodama išsimaudyti, renka šiukšles.

P. Virginija dalinasi, kad „pasiliko šilti prisiminimai apie bendrai praleistą laiką: plaukiant, keliant inkilą, renkant šiukšles, bendraujant, dalinantis patirtimi vakare ir gražią akcijos užbaigimo dalį”.

Norėtume, kad visi žinotų, kad nepriklausomai nuo amžiaus su „Senjorų pasaulio” bendruomene galima eiti Camino Lituano, plaukti baidarėmis akcijoje BaiDarom, mankštintis, važiuoti dviračiais, komandiškai skaičiuoti žingsnius, megzti, rašyti, mokytis kalbų,  klausytis įkvepiančių lektorių… o svarbiausia atrasti bendraminčių būrį.

Nuoširdus ačiū visiems dalyviams: Justei, Jonui, Herkui, Laurai, Dovydui, Virginijai, Elenai, Danutai, Artūrui, kad leidotės su mumis į dar vieną gyvenimo nuotykį.

Ir visų mūsų vardu didžiausias AČIŪ Živilei Kurienei už renginio organizavimą.

 

Vida Greičiuvienė

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: