„NVO Švietimo tinklas” sujungė draugystei

„NVO Švietimo tinklas” sujungė draugystei

Nuo pirmųjų veiklos žingsnių  pradėjome ieškoti organizacijų bendradarbiavimui. Prieš metus tapome NVO Švietimo tinklo nariais. https://svietimotinklas.lt/apie-mus/

Nacionalinis švietimo NVO tinklas  https://svietimotinklas.lt/apie-mus/ susibūręs 2016 metais,  nuo 2019 metų veikia kaip asociacija, vienijanti nevyriausybines švietimo organizacijas, dirbančias ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, aukštojo mokslo ir neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo srityse, kurios kartu siekia:

  • Užtikrinti tvarų nevyriausybinių švietimo organizacijų dalyvavimą formuojant ir įgyvendinant lanksčią Lietuvos švietimo politiką, prisitaikančią prie kintančių aplinkos ir besimokančiųjų poreikių.
  • Švietimo bendruomenės sutarimo, kaip vertinti švietimo kokybę ir kaip ją gerinti, nes kokybiškas švietimas – tai ne tik besimokančiųjų pasiekimai ir švietimo įstaigų reitingai.
  • Didinti švietimo sistemos atvirumą, prieinamumą ir įtrauktį.
  • Užtikrinti, kad neformalusis švietimas taptų integralia švietimo sistemos dalimi.
  • Stiprinti nevyriausybinių švietimo organizacijų institucinius gebėjimus.

Dalyvavimas NVO Švietimo tinklo veikloje atvėrė naujas pažintis su neformalaus švietimo paslaugas teikiančiomis organizacijomis. Šiais metais į NVO Švietimo tinklo veiklą įsijungus Women of Wonder University (WoW University),  https://www.wowuniversity.org/apie-wow/ pradėjome ieškoti galimų bendradarbiavimo formų.

„WoW University“ – pirmasis nuotolinis universitetas moterims Lietuvoje, veikiantis kaip Nevyriausybinė orgnizacija (NVO) – inovatyvi, daugiapusė mokymosi platforma internete, skirta moterims. Visos paskaitos, namų darbai ir virtualūs susitikimai yra planuojami taip, kad suteiktų naujausių žinių, nuostabių atradimų akimirkų ir kūrybinio įkvėpimo, tuo pačiu neišmušant iš įprasto gyvenimo ritmo.

Gegužės mėnesį  „WoW University“ įkūrėjai Ingai Jablonskei kilo mintis atidaryti universiteto auditorijos duris „Senjorų pasaulio” klubo nariams.  Pasitaikė puiki proga pakviesti  klubiečius į  Dr. Tomo Vaičiūno praktinį mitybos kursą, kurį sudaro 4 autorinės paskaitos.

Dr. Tomas Vaičiūnas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos medicinos studijų programos vadovas, gyvensenos medicinos kompetencijų ir klinikinių algoritmų pradininkas Lietuvoje. Dr. Tomas savo mokslo įžvalgomis yra pelnęs pasaulinį American College of Lifestyle Medicine pripažinimą, aktyviai bendradarbiauja ir vykdo tyrimus su Harvardo universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu.

KVIEČIAME Senjorų pasaulio klubo narius į kursą, kurio  metu Dr. Tomas Vaičiūnas apžvelgs keturias temas:

1. Mitybos įtaką produktyvumui – gegužės 3 d.

Paskaitoje nustebsite sužinoję, kad maistas nėra tiesiog turinys lėkštėje, pripildantis mūsų skrandžius. Tai galinga cheminių junginių grandinė, galinti padėti mūsų imunitetui, kūnui kovojant su virusais, bakterijomis ir kitais artimoje aplinkoje esančiais patogenais. Sužinosite, kaip kasdienis maisto pasirinkimas daro įtaką mūsų sveikatai, kasdienei gerai nuotaikai, energingumui, emociniam atsparumui ar net libido raiškai. Išgirsite, koks svarbus yra jūsų pasirinkimas, sprendžiant, ką duosite savo kūnui su kiekvienu kąsniu – produktyvumą, energiją ir sveikatą ar nesibaigiančią apatiją ir ligas.

2. Detoksikacijos nauda arba žala – gegužės 10 d.

Netinkamas gyvenimo būdas, žalinga mityba ir nuolatinis palydovas stresas sutrikdo mūsų organų veiklą, todėl jis praranda gyvybiškai svarbius įgūdžius šalinti toksinus ir valytis pats. Paskaitoje analizuosime, kokie veiksniai svarbūs mūsų kasdienybėje, kad neišsunktume savo organizmo. Kelsime sau iššūkį, kaip neužsiteršti, kaip su savo kūnu gyventi darnoje ir sveikatoje.
Sužinosite, kokios mokslu, o ne skambiais reklaminiais šūkiais, ir gerąja praktika grįstos priemonės ir formos geriausiai tinka, kai iš tiesų reikia padėti organizmui susidoroti su jį teršiančiais ir gyvybingumą eikvojančiais toksinais.

3. Maisto papildai – gegužės 17 d.

Paskaitoje aiškinsimės, kaip užtikrinti, kad kasdienis mūsų valgomas maistas būtų maistingas, jog gautumėme pakankamą kiekį reikalingų mikroelementų. Sužinosite, kada iš tiesų į pagalbą reikia pasitelkti maisto papildus ir kaip juos teisingai vartoti, o kada mus veikia tik reklamos įtaiga, jog negalavimus galime išspręsti vienos kapsulės pagalba.
Paskaitoje analizuosime, kodėl svarbus maisto papildų derinimas tarpusavyje ir kuo skiriasi maisto papildų grupės bei šaltiniai? Šioje paskaitoje kviečiu išsklaidyti mitus ir abejones bei ugdyti mokslu grįstą kritinį (ne kritikuojantį) sveikatos raštingumą.

4. Mitai apie dietas – gegužės 24 d.

Paskaitos metu kalbėsime apie populiariausias dietas ir jų rūšis, jų poveikį sveikatai ir mūsų savijautai. Aptarsime, kodėl svarbus yra maisto derinimas. Ir kaip „nepamesti galvos“.
Efektyvi, mokslu pagrįsta ir sveikatos nežalojanti svorio kontrolė – šios paskaitos turinys ir laukiančios profesionalios diskusijos objektas.

Paskaitos vyks nuo 18:30 – 21 val. Jei negalėsite jose dalyvauti realiu metu, įrašus galėsite peržiūrėti patogioje mokymosi platformoje.

Jei nesate  Senjorų pasaulio klubo nariai ir norėtumėte prisijungti prie kurso, galite daugiau informacijos sužinoti čia: https://www.wowuniversity.org/produktas/tomas-vaiciunas-mityba

Tapti Senjorų pasaulio klubo nariu galima brandaus amžiaus  ( 60+) žmonėms, įsigijusiems narystę : https://senjorupasaulis.lt/klubas/#tapk-klubo-nariu

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: