„Medum ir bitėmis apsunkus liepa” Senjorų pasaulyje

„Medum ir bitėmis apsunkus liepa” Senjorų pasaulyje

Medum ir bitėmis apsunkus liepa,
Mus peržegnojusi, grūde palieka.

Paglostyk, dar pabūk, ranka žalioji,
Kur nakčiai nokstančiais rugiais užkloji.

Taip gera vestis tavo liekną vardą,
Klausyt, kaip vyturiai į dangų varva.

Toli perkūnija be garso kibirkščiuoja-
Iš laimės vasara pati save bučiuoja.

Lyg šviesų pinigą skaros kamputy
Atmezgusi, jau rodo mums rugpjūtį.

Ant lūpų grūdo skonis pasilieka –
Vidurvasaris.
Bet jau baigias liepa.

Justinas Marcinkevičius

 

Vasara į „Senjorų pasaulį” atneša naują renginį, nes niekas taip nestiprina kolektyvo kaip tradicija susitikti.

Liepos 19 d. į Tautvydo dvarą laukiame sugužint iš visos Lietuvėlės ponių ir ponų, į vasarvidžio popietę dvare. Čia mus pasitiks fortepijono skambesys, skanūs užkandžiai,  midaus degustacija, Varėnos raj. Dubičių krašto bendruomenes retro ansamblio “Neramios širdys” koncertas ir pokalbiai visur: prie stalo, dvaro terasoje ar net prie tvenkinio, grožintis augančia antyčių šeimyna, kurios mama antytė prieš kelis metus buvo užauginta dvaro šeimininkės Rimutės ir dabar kiekvienais metais atsiveda į dvarą užauginti naują vadą. Nuotaikingos nominacijos su vertingomis dovanomis laukia senbuvių klubiečių. Net devynių žmonių komanda organizuoja šį naujai besikuriančiam pasauliui ypatingai svarbų renginį.

Registracija jau įsibėgėjo. https://forms.gle/emwx2rd8giHpqsvw6

Klubietė Laima užsiregistravusi pati ir pasiėmusi į kompaniją drauges dalinasi: „Senjorų pasaulio renginiai yra įdomūs, susirenka mieli žmonės, būna įdomi programa. Todėl priimti sprendimą dalyvauti buvo visai lengva. O kai pasiūliau draugėms, jos su entuziazmu sutiko dalyvauti. Juk vasara tam ir skirta – susitikti, dalyvauti, pažinti, atrasti kažką naujo. Labai laukiam vasarvidžio renginio“.

 Bilietus įsigyti galima  https://tickets.paysera.com/en/event/vasaros-renginys

„Vasaros kelionės“ liepos – rugpjūčio mėnesiais jau tampa ketvirtadienio paskaitų tradicija. Šiais metais stabtelėję Lietuvoje pasiklausyti dr. Tomo Janeliūno apie NATO viršūnių susitikimą, aplankysime šalis nuo Indijos iki Brazilijos. Tikrai nuobodu nebus. Kelionės padeda užmiršti kasdienius rūpesčius, sausrą darže, šiltnamyje svyrančius pomidorus, išdžiuvusias mėlynes miškuose ir sunkiai iš po samanų lendančias voveraites…

Senjorų pasaulio klube atostogų išleidome Užsienio kalbų modulio – anglų, vokiečių, prancūzų kalbų – dėstytojas. O ir patys mokinukai pasiprašė atostogų norėdami praktiškai pritaikyti naujas žinias su iš svetur atvykstančiais anūkais.

Kūrybinių dirbtuvių modulyje Regina Butkevičienė kviečia spalvinti mandalas. Galima mandalas nusipiešti patiems, o galima naudotis paruoštukais ir jas spalvinti. Kūrybiškam žmogui visada maloniau pačiam susikurti, bet norint galima pasinaudoti paruoštukais. Šį užsiėmimą bandysime kurti spalvomis ant tų Reginos sukurtų  ruošinių.

Sveikatingumo modulyje žingsnius skaičiuosime savarankiškai, tačiau be jogos užsiėmimo, kurį mums praves klubo narė Aldona Čiutienė, turėsime Violetos Pšerackaitės sveikatingumo pamoką.

Kultūros modulyje vasarą susitiksime  Požiūrio mankštoje. Ją tradiciškai praves dr. Gintė Martinkėnė. Ji išskiria tris naudas.

Pirmoji-  požiūrio mankšta suteikia galimybes kasdienio gyvenimo dalykus bei iššūkius pamatyti kitokis akimis – tokiu būdu vyresniame amžiuje galime auginti savo požiūrį ir atrasti daugiau džiaugsmo kasdienėse detalėse bei situacijose.

Antroji – Požiūrio mankšta suartina žmones – vyresnio amžiaus žmonės turi galimybę susitikti iš bet kurios pasaulio vietos, pasidalinti savo išgyvenimais bei patirtimis, pasidžiaugti, palaikyti bei išklausyti vieni kitus, o tai ugdo bei puoselėja empatiją ir klausymosi kompetenciją.

Trečia nauda, kad  Požiūrio mankštos metu ugdomas kūrybiškumas, kurį turi kiekvienas žmogus ir sukurtoje saugioje bei jaukioje ir konfidencialioje aplinkoje gali pasidalinti kiekvienas dalyvis. Žmogus yra pati didžiausia vertybė ir dovana, ir požiūrio mankštos metu kartu puoselėjame žmogiškąjį ryšį bei kuriame bendrystę.

Klubiečių pamėgti eilėraščių vakarai kvies  į Zoom konferencijų platformą liepos mėnesį. “Atsinešdami” savos kūrybos arba mėgiamo poeto eiles, kvepiančias vasara dalinsimės emocijomis. Knygų klubą Senjorų pasaulio klube moderuoja Alma Aleknienė.

Laimei, kol kas Senjorų pasaulio klubas atviras visiems. Vasarą turime ypatingą pasiūlymą: su klubo nario rekomendacija nauji nariai gali  jungtis su 50 proc. nuolaida arba turėti dviejų mėnesių narystę už vieno mėnesio kainą. Reikia tik griebti klubo narį už rankovės ir parašyti laišką info@senjorupasaulis.lt.

Smagu pamatyti save kitų žmonių akimis. Sonata Aaltonen rašo-  „Tai PASAULIS, kuriame brandaus amžiaus žmonės vėl gali jaustis matomi, išgirsti, įsitraukę, susidomėję. BŪTI RYŠYJE. BŪTI DALIMI. Tai interneto platforma, prie kurios gali jungtis žmonės iš bet kurios pasaulio vietos – dalyvauti užsiėmimuose, sužinoti kažką naujo, bendrauti, susitikti, būti aktyvūs.

Jei dar patys nesate šio projekto tikslinė grupė, prisiminkite tėvus ir senelius, kuriems tai gali būti jų langas į pasaulį. Parodykite šią galimybę jiems, pamokykite, jei reikia, kaip prisijungti, padėkite jaukiai ten įsikurti. Tegul jie turi savo šviesų pasaulį!”

O komanda neria įgyvendinti  projektą „NVO „Senjorų pasaulis” institucinis stiprinimas ir savanoriškos veiklos plėtra” finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Informacija pasidalinsime greitu laiku.

Leave a Reply

%d bloggers like this: