“Lietuvos galia” pristato senjorišką inovatyvią iniciatyvą

“Lietuvos galia” pristato senjorišką inovatyvią iniciatyvą

Lietuvos galia

„Lietuvos galia“ –  tai Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, kuri skatina pilietiškumą, bendruomeniškumą ir savanorystę. Kviečiame pasidalinti savo pilietinėmis iniciatyvomis ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusias pilietines iniciatyvas naujoje svetainėje www.lietuvosgalia.lt

Pilietinė galia keičia

Gerovės Lietuvos kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. Pilietinė   galia  suburia ir sutelkia, išjudina reikalingiausias permainas ir pasiekia toliausius šalies kampelius.  Lietuvos galia – tai visi jos žmonės. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti yra jos pilietinė visuomenė.

Prezidentas kviečia visuomenę jungtis

Gerovės valstybę galime sukurti tik kartu, todėl Prezidentas kviečia visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į šį kūrybos procesą. Drauge galime žymiai daugiau!

Apsilankykite svetainėje www.lietuvosgalia.lt ir susipažinkite jau su daugiau nei 100 iniciatyvų.

 

INOVATYVI LIETUVA iniciatyva – PASAULIS ATSIVERIA SMALSIEMS

Kviečiame palaikyti mūsų iniciatyvą https://www.lietuvosgalia.lt/iniciatyva/pasaulis-atsiveria-smalsiems/

Vis labiau besiskaitmenizuojančiame pasaulyje didėja atotrūkis tarp jaunimo ir vyresniosios kartos, kuri išėjusi iš darbo rinkos nebegauna mokymų, kurie leidžia neįstrigti savo amžiuje. Dėl nesusikalbėjimo tarp kartų didėja senjorų atskirtis ir vienišumas. Mūsų tikslinis klientas nežino kaip saugiai naršyti internete ir neišnaudoja visų galimybių. Pastebėjome, kad rinkoje trūksta paskaitų, specialiai pritaikytų vyresnio amžiaus žmogui. Siūlydami paskaitas, mokymus, bendravimo svetainę, buriame vyresnio amžiaus į virtualią bendruomenę.

2020 metais susidariusi situacija suteikė progą mums tapti išskirtiniais. Pradėjome kviesti vyresnio amžiaus žmones į virtualų Senjorų pasaulį ir sulaukėme didžiulio susidomėjimo visoje Lietuvoje ir už jos ribų – juk internetas beribis. Pradėję kviesti senjorus į pokalbius Zoom platformoje apie šeimos kalėdines tradicijas, susilaukėme didelio susidomėjimo. 2021 metų pradžioje nebegalėjome nutraukti susitikimų, todėl nusprendėme organizuoti nuotolines paskaitas, kad būtų paprasčiau prisiminti – Kiekvieną ketvirtadienį ketvirtą valandą.
Informaciją pradėjome viešinti socialiniuose tinkluose. Iš pradžių galvojome – kaip mes surasime senjorus, tačiau Facebook sensta. Į mūsų renginius jungėsi tiek miestuose, tiek atokiau nuo jų gyvenantys senjorai. Prisimenu, kai prieš paskaitą apie vienišumą pakalbinta Aleksandra nedrąsiai prisipažino: „Gyvenu Lietuvos pakraštį, šiuo metu užpustyta ir iš namų pajudėti negaliu. Jūsų paskaitos atgaiva širdžiai.“

„Senjorų pasaulio“ komanda, įgyvendindama savo viziją „Laiminga senatvė sau ir kitiems“ ir remdamasi idėja, kad sveika ir laiminga senatvė pasiekiama per kartų bendradarbiavimą, bendram tikslui pasiekti subūrė įvairaus amžiaus žmones. Mes vykdome senjorų nuomonės ir poreikių apklausas, ieškome alternatyvių finansavimo šaltinių būsimiems projektams, nes mūsų veikla vykdoma Lietuvos mąstu ir išeina už vienos savivaldybės ribų. Mūsų išskirtinumas – švietimo paslaugas vyresniesiems suaugusiesiems teikiame išskirtinai internetu.

Paskaitų ciklai sukasi apie keturias pagrindines organizacijos vertybes.

Sveikata didžiausia žmogaus vertybė, nuo kurios priklauso viso gyvenimo kokybė.
Esame skirtingi, tačiau vieningi. Skatiname įvairių kartų tarpusavio bendradarbiavimą, bei kuriame bendraminčių aplinką, kurioje bendravimas – tikrasis vilties ir džiaugsmo šaltinis. Bendradabiaudami su Active Youth projects kartu buvome sukvietę senjorus šokti lindy hopą, žaidėme nuotolinį protmūšį, kur komandas sudarė babytės su anūkais, ar šeimos, gyvenančios skirtinguose miestuose, tačiau online susijungusios į komandas. Keliame uždavinį išlaikyti savo amžiui deramą laikyseną ir išmintingumą. Trečioji vertybė – pagarba sau. Žmogaus vertė su amžiumi nemažėja, todėl pagrindinis žmogaus vertės šaltinis yra jis pats. Smalsumas ir atvirumas visoms naujovėms- ketvirtoji vertybė. Siekiame įsisavinti naujoves, kad visada galėtume prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Investuojame į saviugdą. Užsiimame įdomia veikla, kad kuo ilgiau išliktume darbingi.

Paskaitas parenkame senstančių žmonių emocinei savijautai gerinti, gyvenimiškų problemų sprendimui (saugus naršymas internete, draudimo ir kit. paslaugas, kurortinio gydymo, kelionių) taip įtraukdami ir mokydami naudotis informacinėmis technologijomis. Bičiulių svetainėje – renkamės ne vien tik megzti pažintis ar paprasčiausiai pasikalbėti. Sujaudino dviejų pašnekovių po tokio susitikimo prisipažinimas: „Seniai norėjau atvažiuoti į Vilnių, bet nebuvo pas ką – čia suradau sau draugę.“

Senjorų pasaulyje klubinės veiklos forma kuriame aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir nepriklausomi. Savo renginiais siekiame išsklaidyti senjorų vienišumo jausmą, skatiname fizinį bei socialinį aktyvumą, ateityje ruošiamės plėtoti jų savanorystę bei savitarpio pagalbą.

Mes įkvepiame senjorus, o tokie atsiliepimai įkvepia mus: „Senjorai nori gyventi kitaip, nelikti vieniši, pamiršti, esant reikalui remiami. “Senjorų pasaulis” patraukė su tobulai parengta strategine informacija, Zoom platformoje nuotolinių renginių tematika, savo šuolaikišku požiūriu į senjorų užimtumą, interesus, siekius komunikuotis, pagerinti karantino užgožtą kasdienybę.“

 

https://www.facebook.com/LRT.LT/videos/1177605096104683/

LRT laidoje “Labas rytas” apie Senjorų pasaulio projektą “Pasaulis atsiveria smalsiems”

1 comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: