Žinių versmė paskaitų cikluose

Žinių versmė paskaitų cikluose

12 paskaitų ciklas tęsia kelionę per Lietuvą. Kur kitur, jei ne Birštone ir ne Versmės sanatorijoje galėjome kalbėti apie vandenį. https://versme.com/ 

Versmė – vieta, kur požeminis vanduo natūraliai trykšta iš po žemės paviršiaus. Labai simboliškas pavadinimas, tinkantis ne tik vandeniui, bet ir žinių šaltiniui.

Birštono “Versmės” sanatorijos Biuvetėje vyko mišri paskaita senjorams. Dalis klausytojų atvažiavo kartu  iš Vilniaus susitikti ir pasiklausyti paskaitos “gyvai”, kita dalis klausytojų jungėsi per Zoom konferencijų platformą pasiklausyti Simonos Šimulytės.

                                                           Paskaitos apie mineralinį vandenį lektorė – Simona Šimulytė

Sužinojome, kad visi mineraliniai vandenys skirstomi į tris rūšis: bikarbonatinis, chloridinis ir sulfatinis arba sulfitinis. Pagal mineralizaciją skirstomi nuo mažos iki aukštos. Aukštos mineralizacijos yra gydomieji vandenys. Daug ištirpusių druskų turinčios versmės vadinamos mineralinėmis,  jų vanduo dažnai fasuojamas ir pardavinėjamas arba naudojamas gydomosioms procedūroms. Per mažas vandens vartojimas iššaukia negalavimus: nervingumą, galvos skausmus. Tuo pačiu svarbu nepadauginti mineralinio vandens, turintį per daug kai kurių mineralinių medžiagų. Vandenį sveiku galima padaryti sušaldžius į ledą ir geriant atšildytą vandenį.

Mokėmės “išgazuoti vandenį”,  ragavome mineralinio vandens su pipirais – naujos patirtys ir skoniai žadino smalsumą ir formavo naujus vandens vartojimo įgūdžius gerti vandenį iš stiklinių taurių.  Trumpam tapome “vandens somelje” ragaudami ir nustatinėdami vandens šarmingumą ir druskingumą.

Versmės šaltinis pildėsi širdyse ir tryško iš Simonos Šimulytės pasakojimo apie vandenį.

Susitikimo džiaugsmas su bendruomenės nariais kūrė didžiausią vertę. Atvažiavusi Birutė Julija iš Kauno dalinosi savo emocijomis kodėl ji pasirinko narystę klube nare ir kas skatina ją dalyvauti veiklose. “Senjorų pasaulis- tai geriausia, kas man nutiko praeitais metais” – džiaugėsi Birutė Julija.

Susirinkę klubo nariai prie bendro stalo, pietaudami dalinomės paskaitos įspūdžiais, savo patirtimis, mezgėme naujus ryšius. Smagu, kai gyvenime patiri naujus dalykus-  pirmą kartą ragavome naują desertą “Šokoladinį Vulkaną”. Keliamas tikslas – susitikti ir susipažinti – pildėsi su kaupu.

Susitikimas su Birute Julija Gedviliene

Trumpam tapome “vandens somelje”

Ekskursija po Birštoną

Ketvirtą mišrių paskaitų kelionę į Krakes iniciavo bendruomenės senbuvė – Stasė Danguolė Mikolaitienė. Balandžio 8 dieną Krakėse turėsime progą apsikabinti ir kartu dalyvauti maisto gamybos edukacijoje. Senjorų pasaulio klubo nariams kelionė nemokama.

12 paskaitų ciklo “Pasaulis atsiveria smalsiems” projektas vis labiau pasiteisina įtraukdamas ir burdamas žmones, kurie sužino naujų dalykų ir mezga naujas pažintis.

Dėkojame paramos fondui “Sparnai svajonei” už finansinę paramą projekto įgyvendinimui.

Leave a Reply

%d bloggers like this: