Einu tradicinį pasivaikščiojimo ratą. Programėlė spaudžia kišenę ir karts nuo karto žvilgteliu – kaip gi sekasi komandos nariams žingsniuoti į Vatikaną. Kova vyksta tarp Ovidijaus, Audronės, Zitos ir Elenos. Pirmauja tai vienas tai kitas. Nors aš velkuosi gale, tačiau mano žingsniai ne mažiau svarbūs visiems kartu siekiant bendro tikslo į kurį ateisime tik visi kartu. Vėjas šiurena plaukus, užsisuku šaliką ir einu toliau…
Apie ką jums visaapimantis žodis „SVEIKATA“?
Ar kai nieko neskauda?
Ar kai gerai jautiesi?
Ar balansas tarp kūno ir sielos ir proto, kaip pasakytų „Senjorų pasaulio“ paskaitų lektorius?
Natūralus senėjimas- kūno senėjimas, todėl matyt normalu, kad kažkur suskaudės, kažko nebegalėsi daryti taip kaip anksčiau. Kaip su tuo susigyventi? Ar pakanka sveiko proto priimti artėjančią senatvę, ar verta atsidaryti visus langus informacijai ir gyventi pilnavertį gyvenimą?
“Senjorų pasaulio klubas” įnešė daug jaudulio: ar suspėsim pradėti veiklas, kaip planavome, ar suspėsim suprogramuoti prisijungimą klubo nariams internetinėje svetainėje. Jūsų pasitikėjimas, pasirodžius pirmoms narystės įmokoms, kėlė didžulę atsakomybę. Nario mokestis – tai ne tik finansinis palaikymas, kartu ir pritarimas pačiai veiklai.
Klubo nariai nariams principas pradėjo veikti. Senjorė Regina sutiko vesti rankdarbių būrelį. Gintautas (nors dar ne senjoras) pasisiūlė kuruoti sveikatingumo modulį. Rūta apsiėmė mokytis anglų kalbos, kurios poreikis kilo iš pačių senjorų. Kartų bendradarbiavimas pasiteisino siekiant kokybiško rezultato.
Požiūrio, Taiči, akių mankštos, filosofijos valandėlė, kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai, dailės terapija, vaikščiojimas su #Walk15 programėlės iššūkiu, anglų kalbos pamokos – visas „Senjorų pasaulio“ klube siūlomas veiklas jungia bendravimas. Kaip – juk tokie skirtingi užsiėmimai? Į visus renkamės ne tik pasportuoti, sužinoti, išmokti, tačiau ir pasidalinti savo mintimis kartu kurdami bendrystę.
Per pastaruosius metus dėl pandemijos sukurtos socialinės izoliacijos technologijos tapo daugelio senjorų gelbėjimosi ratu. Apriboję susitikimus su draugais, šeima ir artimaisiais, ryšį su jais galėjome palaikyti panaudodami technologijų programas, tokias kaip „Zoom“ arba socialinius tinklus, tokius kaip „Facebook“.
Mažais žingsneliais, stabtelėdami, atsiklausdami nuomonės ar ne per greitai judame, mokome įsisavinti technologijas. Kartą per mėnesį kviečiame į paskaitas ar seminarus, kuriuose mokomės naujo bendravimo etiketo. Gyvenimas nuolat mums siūlo naujoves, mes laisvi apsispręsti ar jas atmesti ar priimti.
Norime, kad prie kompiuterių ekranų susėdę senjorai ne tuščiai leistų laiką naršydami interneto platybėse, o gautų koncentruotą ir patikrintą informaciją.
Artėjantis kovo mėnuo atneša vertingas savo turiniu paskaitas.
Kovo 1 –ą dieną susitiksime paskaitoje „Senjorai ir mobilusis ryšys. Kokie tikrieji lūkesčiai?“, kurią skaitys Vitalija Narušienė , ryšio operatoriaus “Teledema” Vilniaus regiono vadovė. Sužinosime kas yra mobilusis ryšys ir ku skiriasi 2G/3G/4G/5G, bei ką vadiname duomenų perdavimu.
Kovo 2-ą dieną susitiksime Birštone 12 –os paskaitų ciklo “Pasaulis atsiveria smalsiems” paskaitoje apie mineralinį vandenį, kurį skaitys Simona Šimulytė – tvarumo ir poveikį kuriančių startuolių ekosistemos lyderė , mentorė, motyvuojanti pranešėja ir technologijų bei tvarių inovacijų ekspertė.
Kovo KETVIRTADIENIAIS KETVIRTĄ laukia paskaitos apie pasitikėjimo ugdymą, empatiją, šeimos įtaką vyresnio amžiaus gyvenimams. Susitiksime su verslo konsultantais Jurijumi Belte, dr. Nomeda Maraziene, prof. Boguslavu Gruževskiu, doktorante iš Švedijos Dovile Pocevičiūte bei TV žvaigžde Nijole Baužyte.
Kovo 22-ą dieną klubo nariai turės susitikimą su kunigu Moze iš Vatikano apie Vatikaną. Tai prizas iššūkyje dalyvavusiems vaikščiotojams.
Tai ar netrykšta sveikata pasaulis senjorams, įtraukdamas į savo bendruomenę norinčius daugiau, kokybiškiau ir įdomiau gyventi žmones!
Laudies išmintis byloja: “su kuo sutapsi – tuo ir pats tapsi” – jei nori pasisemti fizinės, dvasinės, emocinės bei psichinės sveikatos – atverk savo kompiuterio langą į “Senjorų pasaulį”!
Pasiklausykite įrašo į įvadą apie “Požiūrio mankštą” su Dr. Ginte Martinkėne.