Tieskime švietimo tiltus tarp kartų

Tieskime švietimo tiltus tarp kartų
Senjorė Elena Ruplienė

Įsivaizduok. Nebus lengva, nes norim būti amžinai jauni. Esi septintoj dešimty. Vakar buvo tavo paskutinė darbo diena. Buvai veiklus, aktyvus, svarbiausia – reikalingas. O šiandien  papildei vienišų pensininkų grupę.  

Vienišumas tampa papildoma socialine rizika – girdime kalbant Socialinės apsaugos ir darbo ministrę.

Tai ką daryti?

Ateini į visuomeninę organizaciją “Senjorų pasaulis”, kurioje tavęs laukia bendraminčiai! Čia rasi informaciją apie nuotolinius mokymus, savanorystę, sveikatinimo programas. Ir taip ilgiau išliksi sveikas ir, svarbiausia, naudingas visuomenei.

Jau nebesi vienišas.

Būk gyvenimo dalimi, neleisk jam praeiti pro šalį! Nuotrauka iš unsplash.com

Senjorų pasaulyje mes pasiryžę plėtoti paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms. Šiandien einame mažais, bet tvirtais žingsniais, Tik nuo metų pradžios 20 nuotolinių paskaitų metu 200 žmonių užpildėme 6000 vienišumo valandų. Mūsų klausytojai sako savo vaikams– neskambink man ketvirtadienį, nes būsiu labai užimta. O po paskaitos dar visą vakarą su drauge aptarinėja mūsų paskaitą ką jau žinojo, o ką pradės daryti.

Jei reiktų papasakoti apie socialinį poveikį – toks terminas dažnai naudojamas socialiniame versle- kaip turėtumėm suskaičiuoti savo naudingus darbus?

LEKTORIAI

Visi norime padaryti visuomenei kažką gero. Mūsų lektoriai turi puikią progą atiduoti duoklę visuomenei pasidalindami savo žiniomis, patirtimi, tuo- ką geriausiai moka. Jų indėlis į paskaitų kokybę yra didžiulis. Paskaitas lektoriai skaito be atlygio, įdėdami savo širdį ir skirdami savo brangiausią turtą – laiką. Mes labai džiaugiamės, kad pavyksta pasikviesti tikrai priofesionalius lektorius.

PASKAITŲ VERTĖ

Kiekvienoje paskaitoje kalbame ne apie „orą“, o apie naudingus dalykus. Sunku rasti visai naujų temų, kurios dar nėra paliestos, tačiau laikomės principo, kad pasikartoti irgi nieko blogo. Pavyzdžiui: visi žino, kad vandenį reikia vartoti, tačiau po paskaitos kitą rytą gaunu žinutę iš klausytojos: „šiandien pirmas darbas ryte buvo išgerti pašildyto vandens“ ! Koks džiaugsmas, kad nors vienas žmogus ėmėsi veiksmų.

Sveiko gyvenimo būdo konsultantė Rita Verbickienė . Paskaita “Ypatinga vandens reikšmė subalansuotoje mityboje”

BENDRUOMENĖ

Facebook Senjorų pasaulio grupėje, į  kurią gali patekti visi nors kartą dalyvavę paskaitose, jungiasi žmonės, kurie linkę dalintis savo nuomone, bendrauti. Dauguma iš jų prie paskaitų jungiasi kiekvieną kartą, tačiau jei negali prisijungti, turi galimybę peržiūrėti paskaitų įrašus.

Kviečiu paskatinti savo aplinkos vyresnio amžiaus žmones prisijungti pasimokyti kompiuterinio raštingumo, nes naujų įgūdžių pagalba lengviau susirasti naudingą informaciją internete.

Mokytis, šviestis dalyvaujant nuotoliniuose mokymuose.

Užsiregistruoti į įvairias įstaigas (poliklinika, VMI, SODRA, bankai, bibliotekos).

Vykdyti elektroninę bankininkystę.

Užpildyti įvairias formas, deklaracijas,

Naudojant socialinius tinklus, pradėti bendrauti ir nebesijausti vienišam, nereikalingam, atstumtam.

Pirkti (maisto produktus, vaistus, kelionės bilietus)

Vystyti smulkųjį verslą- parduoti savo užaugintus vaisius, daržoves, miško gėrybes, savo rankų gaminius.

Dirbti nuotoliniu būdu.

Neišeinant iš namų dalyvauti balsavimuose.

Išreikšti savo nuomonę apklausose, pasirašyti peticijose.

Ir dar daug kitų naudingų veiklų, kurias visas sunku ir išvardinti…

Nuotrauka iš interneto platybių, kviečianti mokytis dirbti kompiuteriu

Pasirūpinkime kompiuteriais savo aplinkoje esantiems vyresnio amžiaus žmonėms ir apmokydami jais naudotis, atverkime kiekvienam senjorui dar vieną langą į pasaulį.

%d bloggers like this: