Virtualios dirbtuvės – ar iš viso įmanoma?

Virtualios dirbtuvės – ar iš viso įmanoma?

Margaspalvis meilės paukštis balandėlis  atskraidino labai margas paskaitas senjorams.

Ketvirtadieniais ketvirtą zoome šurmuliavo senjorai rinkdamiesi į spalvotas paskaitas: nuo dizainerės Jurgitos Januškevičiūtės paskaitos “Moters spalvos”  iki juodai baltos paskaitos apie paveldėjimo teisę, kurią skaitė teisininkė mediatorė Vidmantė Bartašienė. Iš klausimų ar galima registruotis ne senjorams, supratome, kad mūsų paskaitos įdomios visiems. 

Kartą manęs paklausė, kokio amžiaus klausytojas ar klausytoja yra vyriausia – neįmanoma atsakyti į šį klausimą, nes į paskaitas renkasi smalsuoliai, o smalsuoliai yra visada jauni, nes žengia koja kojon su vgyvenimo naujienomis. Jie nesensta. Kada mes sakome apie maistą –  “paseno” – kada baigiasi terminas. Mūsų audiorijai nėra ir nebus nei termino pradžios nei pabaigos.

“Senjorų pasauliui” balandžio mėnuo buvo ypatingas, nes prie paskaitų atsirado dvi naujos veiklos – online mokymai ir virtualios dirbtuvės.

Kiekvieną pirmadienį kvietėme į Požiūrio mankštas, kurias vedė Gintė Martinkėnė Points of You metodo pagalba. Naujovė žadino smalsumą ir keitė požiūrį.

Marketistė Virginija Andziulevičienė

Norėčiau apie kiekvieną veiklą šiek tiek daugiau papasakoti.

Mintis organizuoti “Facebooko mokymus pradedantiesiems”  kilo labai paprastai. Nežinau kaip jūs, bet mane į Facebook užregistravo vaikai. Parodė kaip įsijungti, kaip rašyti postus, pasakė, kad į draugus nepriims ir paliko vieną. Pirmieji žingsniai buvo labai nedrąsūs, kad tik ko nepaspausčiau kur nereikia. Visko bijojau… Pagalvojau gal ir daugiau yra tokių kaip aš , norinčių išmokti, norinčių jaustis laisvai, bet nežinančių kur pasimokyti. Praktiškai Facebook mokymai yra orientuoti į verslus. Čia mums padėjo marketistė Virginija Andziulevičienė. Ji paruošė trijų dalių programą, paruošė dalomąją medžiagą. Paskaitų metu darėme įrašą, kad mūsų vyresnio amžiaus mokinukams būtų kuo paprasčiau ir aiškiau įsisavinti medžiagą, kurią po mokymų išsiuntėme dalyviams. Mokymai pasiteisino ir tikrai juos kartosim.

Mokymų dalyvių atsiliepimai džiugino: “Ačiū už gerus FB mokymus. Gavau tai kas man svarbu. Dabar galiu kurti savo šeimos grupę, sutvarkyti FB paskyrą”.

Apie šiaudinių sodų virtualias dirbtuves pradėjom galvoti sutikę nuostabią moterį, entuziastę, aistringą sodų augintoją – edukatorę Daivą Radzevičiūtę. Pradžioje ieškojom pavadinimo, kaip teisingai pavadinti tai- į ką ketiname kviesti žmones. Virtuali studija ar dirbtuvės? Kadangi renginio organizavimo metu dažniau skambėjo pavadinimas – dirbtuvės – taip ir palikome .

Edukatorė Daiva Radzevičiūtė

Kartu su edukatore paruošėme programą. Sodai rišami iš šiaudelių – iš kur mūsų dalyviai gaus reikalingą medžiagą ? Tuomet sugalvojome paruošti rišimui alternatyvią medžiagą – lektorė eukatorė pati sukarpė reikalingo ilgio šiaudelius, suvyniojo siūlus, sukarpė juosteles paukščio pynimui, net paslėpė siurprizą – džiovintas gėlytes pirmojo sodo papuošimui. Visos medžiagos dalyviams buvo išsiųstos į namus iki renginio pradžios.

Sumanymas įgyvendintas, todėl kitus renginius galime daryti tik tobulesnius. Visi dalyviai pasiekė tikslus- iš alternatyvių priemonių užsiaugino savo pirmuosius Sodus.  O mes pasimatavome, ar mus toks laisvalaikio užsiėmimas veža? Labiausiai džiugina, kad trijų užsiėmimų laikas dirbtuvėse praėjo akmirksiu: mes plepėjom, dalinomės kaip sekasi, klausėmės lietuviškos liaudiškos muzikos ir lekotrės  pasakojimų apie Sodų auginimo prasmę,  kuri labai atliepia Senjorų pasaulio filosofijai.

Mes  kuriame magišką pasaulį, kuriame norėtųsi susitikti su bendraminčiais, norėtųsi dalintis savo patirtimi, savo išgyvenimais ir tuo pačiu jaustis savu.

%d bloggers like this: