Temas apjungiantys paskaitų ciklai

Temas apjungiantys paskaitų ciklai

Nuotrauka iš Unsplash.com interneto platybių

Kiekvieną mėnesį iš įvairių pusių gvildenam temas, susijusias su “Senjorų pasaulio” vertybėmis. 

Nuo sausio mėnesio paskaitų ciklo „Keturi sausio įkvėpimai“ iki birželio mėnesio „Raktas į pažinimą“ perskaityta daugiau kaip  dvi dešimtys skirtingų paskaitų, apjungtų į mėnesio paskaitų ciklus.

Vertybės suvienija ir apjungia panašaus mąstymo žmones. Į Senjorų pasaulio bendruomenę renkasi smalūs, bendraujantys, atviri pokyčiams žmonės. Jie čia ateina smalsumo vedini, tačiau po kelių paskaitų užsibūna , nes jiems patinka tai apie ką mes šnekam ir kokia kryptimi einam.

Vyresniame amžiuje dalyvavimas įvairiose veiklose leidžia išsiugdyti vertingus įgūdžius, kurie praturtina jau turimas žinias. Tuo pačiu suteikia geresnes galimybes išnaudoti visą per gyvenimą sukauptą potencialą.

Paskaitos ne tik suteikia naujų žinių, bei atnaujina jau turimas, įgytas per gyvenimišką patirtį. Juk sunku tikėtis, kad pusantros valandos paskaitoje bus kalbama tik apie naujus dalykus, lektoriai į paviršių ištraukia senas, tačiau primirštas tiesas.  Mokslas nestovi vietoje, jei nori žengti koja kojon su gyvenimu, svarbu nuolat domėtis ir atnaujinti turimą informaciją. Paskaitose informacija susisteminama.  Nereikia jąsusirinkti iš aibės straipsnių.

„Gegužės gardumynai“ keturių paskaitų ciklas sukvietė ne paprastai pasikalbėti apie sveiką mitybą. Kas  yra sveika mityba – mes visi turime savo nuomonę. Keturi skirtingi paskaitų lektoriai kalbėjo savo temomis, kaip apie gardumynus.

Pradėjome nuo vandens – gyvybės šaltinio. Kuo buvo nepaprasta paskaita apie paprastą vandenį, kalbėjome praeitame straipsnyje.

Žurnalistas Vytaras Radzevičius

Po jos klausėmės visiškai kitokios paskaitos „Pasaulio puodai: valgoma nevalgoma“ apie maitinimosi tradicijas įvairiausiuose pasaulio kraštuose. Keliautojas, žurnalistas, laidos vedėjas, o dabar – ir vienas garsiausių šalies kulinarų Vytaras Radzevičius senjorams parodė kitą požiūrį. Dažniausiai tai kas valgoma ar nevalgoma yra mūsų galvose. Kartais užtenka patiekalui pakeisti pavadinimą ir jis pasidaro gardus.

Sveikos mitybos specialistė, rašytoja Rita Šilenskienė

Trečioji „Gegužės gardumynų“ paskaitos lektorė Rita Šilenskienė virš 10 metų veda subalansuotos mitybos seminarus, moko gaminti sveikus patiekalus, veda maisto gaminimo seminarus-degustacijas. Pripažinta maisto ekspertė-praktikė, sukūrusi unikalią programą “8 arba 4 savaičių lieknėjimo ir sveikatinimosi programa”, dalinosi tema “Kodėl MAN reikia maitintis tinkamai?” .  Paskaitos turinys ir pavadinimas prityrusios lektorės buvo pritaikytas specialiai vyresnio amžiaus auditorijai ir nešė pagrindinę žinutę, kad ilgaamžiais negimstama, o tampama, pasirinkus sveiką gyvenimo būdą ir subalansuotą mitybą.

p. Rita Šilenskienė pakvietė visus kartu su sveika mityba atrasti naujus skonius, judėjimo džiaugsmą ir gerą nuotaiką!

Suvalgyti “vaivorykštę”, skambėjo patarimas, palydimas raginimo kuo daugiau vartoti violetinės spalvos maisto – ilgaamžiškumo spalvos!

Valgydama nuo šiol užduosiu sau klausimą : AR SKANU AR SVEIKA?-  nes turiu gerbti savo kūną- savo sielos buveinę.

Paskutinę “Gegužės gardumynų” paskaitų ciklo paskaitą skaitė restorano šefė Dovilė Piliponytė – pati jauniausia mūsų lektorė , tačiau restorano virtuvėje besisukanti jau daugiau nei 10 metų. Dovilė į klausimą “Ar svajojau apie savo restoraną?” atsako: “Žinoma! Kaip ir kiekvienas žingeidus darbuotojas, troškau atsidurti savininko vietoje, kad galėčiau kūrti patiekalus, derinti skonius Laikas virtuvėje bėgo nenumaldomai greitai, patirtis ir galimybės plėtė akiratį, skonio suvokimą, pateikimą. Kiekvienas svečias, užsakovas, renginio organizatorius vertė augti ir stiebtis. Dabar esu restorano savininkė, kuri kas dieną auga ne tik kaip šefė, bet ir kaip verslininkė. “

Dovilė papildo: “Ir žinote ką aš supratau? Man patinka ne tik kurti patiekalus, vadovauti virtuvei, derinti renginius, dar viena mano stiprioji savybė ir siekiamybė edukuoti ir mokyti. Skleisti maisto kultūrą, mokyti prisijaukinti skirtingus maisto produktus ir atrasti produktų galimybes bei skonį.”

Keturios skirtingos paskaitos apie tą patį – apie maistą. Nes nuo sveikos mitybos priklauso mūsų sveikata – pagrindinė ir svarbiausia visuose amžiuose žmonių, ne tik “Senjorų pasaulio” vertybė.

Birželio mėnesį pakvietėme senjorus jungtis į jau kitokio turinio paskaitas, atitinkančias kitą vertybę ir ieškoti rakto savęs pažinimui.

Pirmoji “Rakto į pažinimą” paskaitų ciklo paskaita atvėrė duris į universitetą – Medardo Čoboto Trečio amžiaus universitetą. Kartu su rektore dr. Zita Žebrauskiene klaidžiojom universiteto koridoriais, klausėmės kuo gyvena universiteto studentai ir kartu mokėmės mokytis visą gyvenimą.

 “Ačiū Jums labai, buvo puiki, emocinga paskaita, priverčianti susimąstyti, būti geresniais, skleisti aplinkiniams šilumą ir meilę, geras emocijas – dėkojo paskaitos “Kaip gyventi ir nesenti” klausytojai lektorei dr. Zitai Žebrauskienei.

Su pažinimo raktu atvėrėme duris  į Globos namus. Įsitikinome, kad senelių globos namai nėra skirti išvengti rūpesčių su vyresniąja karta. Paskaitos lektorė – Kristina Pocienė – Viliaus Gaigalaičio globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, Klaipėdos valstybinės kolegijos Mokymo paslaugų centro lektorė; socialinio darbo magistrė, turinti 30 metų darbo globos namuose su senyvo amžiaus asmenimis ir neįgaliaisiais patirties, dalinosi savo praktinėmis žiniomis ir paneigė penkis mitus apie senėjimą.

Ypač įdomus klausytojams buvo keturių faktorių sėkmingo senėjimo modelis, kuris apima fizinį, psichologinį, socialinį ir laisvalaikio sritis.

Fizinėje srityje reikia atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir ja rūpintis, išvengiant sužalojimų. Verta nepabijoti ir įsigyti lazdą, vaikščioti mažesniais žingsneliais, neskubant, kad nereiktų gydytis lūžių, ypač dažnai pasitaikančių senstant.

Socialinėje srityje svarbesni yra kaimynai, nes jie visda yra šalia. vaikus reikia paleisti ir duoti jiems gyventi savo gyvenimus. Giminaičiai pasidaro svarbūs, nes jie yra kaip tiltas į vaikystės prisiminimus, bendrą patirtį, susijusią su tėveliais, vaikystės išdaigomis.

Ir laisvalaikio srityje svarbu pakeisti aplinką – turėti nors trumpas atostogėles, kurios pakeičia kasdieninę rutiną ir praturtina naujomis patirtimis. Fizinius pratimus reikia pasirinkti pagal savo pomėgį, kad norėtųsi juos daryti ir nebūtų per sunkūs.

p. Kristinos Pocienės gyvenimo moto: „Rūpindamiesi kitų laime, mes atrandame ir savąją“ (Platonas) .

O mes – “Senjorų pasaulio” komanda -rūpinamės, kad mūsų klausytojams būtų įdomu, ieškome naujų temų, organizuojame vis kitokio pobūdžio susitikimus, kad būtumėm įdomūs, išlaikytumėm dėmesį ir atneštumėm nors trupinėlį laimės vyresnio amžiaus smalsiai auditorijai.

Restorano Open savininkė ir šefė Dovilė Piliponytė

%d bloggers like this: