Tęsiame draugystę su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis

Tęsiame draugystę su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis

Vis labiau įsibėgėjant „Senjorų pasaulio“ veiklai, nutarėme atnaujinti prieš beveik metus užsimezgusią draugystę su viešosiomis Lietuvos bibliotekomis.

Kurdami tvarius  ir ilgalaikius ryšius, vasaros pabaigoje pakvietėme bibliotekininkus į 1,5 valandos seminarą, kurio metu papasakojome ir parodėme, kur surasti Senjorų pasaulį, kaip registruotis į paskaitas, kaip peržiūrėti buvusių paskaitų įrašus. Pristatėme takelį, pakviesdami jį nutiesti savo bendruomenėms.

Vienintelis kelias pasiekti virtualų Senjorų pasaulį – per kompiuterio arba išmanaus telefono langą. Plečiantis mūsų auditorijai labai dažnai susilaukiame klausimų kaip prisijungti prie mūsų bendruomenės, neturint namuose kompiuterio ar išmanaus telefono. Tokiems žmonėms rekomenduojame kreiptis į bibliotekų darbuotojus, ten surasti laisvą kompiuterį ir pagalbos prisijungiant prie virtualios Senjorų pasaulio veiklos. Dėkojame Danguolei Abazoriuvienei, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentei, kuri pasidalino informacija su asociacijos nariais ir sulaukėme beveik šimto  registracijų į seminarą.

Kompiuterinis raštingumas vis labiau įgauna vertę vyresnio amžiaus žmonių rate, tačiau tokie žmonės dažnai nusprendžia nebesimokyti,  nes jiems nelabai aišku kur galėtų pritaikyti įgytas žinias. Prisijungdami į Senjorų pasaulio paskaitas jie mokosi ir IT, ir pažindinasi su įvairiais naujais dalykais,,  ir prasmingai leidžia laiką panašių žmonių bendruomenėje. Skirtumas nuo televizijos ar radijo yra tas, kad čia galima pasidalinti savo nuomone su lektoriumi.

Senjorų pasaulyje mes vykdome neformalų narių ir dalyvių mokymą, didiname jų socialinį ir pilietinį aktyvumą, vykdome socialinio streso prevencijos funkciją, kas ypač svarbu karo Ukrainoje bei aukštos infliacijos sąlygomis. Per paskaitas, seminarus bei susitikimus su žymiais rašytojais, mokslininkais, meno darbuotojais plėtojame vyresnio amžiaus žmonių kultūrinį akiratį, organizuojame išvykas, informuojame apie įdomius renginius.

Pristatę savo veiklą, supažindinę su ateities planais, pasinaudojome proga paklausti minėto seminaro dalyvių nuomonės: “Kokią naudą bibliotekų darbuotojai patys matytų mūsų bendradarbiavime?”

Sugrįžę iš Zoom “kambariukų” jie  geranoriškai dalinosi savo mintimis ir vykdomais projektais senjoriškai auditorijai.

Išgirdome, kad esami laukiami atvykti į gyvus susitikimus įvairiose Lietuvos vietose, kad rajonuose gyvenantys senjorai norėtų jungtis, bet klaidžioja socialiniuose tinkluose, todėl reikalingi socialinių tinklų ir fotografijos kultūros mokymai.

O nepraėjus ir savaitei, susilaukėme laiško. P. Rita rašo: “Sveiki, nuostabioji „Senjorų pasaulio“ komanda, ačiū už puikų seminarą, labai laukiame Biržuose Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje, mes su bibliotekos klubu „Senjorų arbatėlė“ renkamės kiekvieną pirmą mėnesio trečiadienį, organizuojame įvairias veiklas, nuo kelionių, knygų pristatymų, paskaitų, net šokių vakarų ir kt. Labai kviečiame Jus atvykti, gal su koncertu, įdomiu žmogumi, nežinau gal ką nors pasiūlyti turite Jūs, prisidėsime kuo galėsime, paskui visi pabendrausime apie mūsų džiaugsmus ir rūpestėlius. “ Šiuo metu deriname konkretų laiką ir temą.

Ir planuojame susitikimus Jonavos, Pagėgių, Trakų bibliotekose. Tikimės, kad susipažinę ir pamatę mus gyvai, senjorai labiau pasitikės ir bus drąsesni prisijungdami prie “Senjorų pasaulis” bendruomenės.

Seminaras prabėgo kaip viena akimirka, ne viskas apie ką norėjosi buvo pasakyta, todėl pažadame, kad tai pirmas, tačiau tikrai ne paskutinis seminaras bibliotekininkams. Esame atviri megzti draugystes su visomis vizijos “Laiminga senatvė sau ir kitiems” siekiančiomis organizacijomis.

Esame visiems, bet ne kiekvienam! Jei nori įgyti daugiau žinių ir įgūdžių, smalsu naudotis išmaniąja technika  – esame dėl Jūsų.

Rašykite mums info@senjorupasaulis.lt, jei ir jūs norėtumėte bendradarbiauti su mumis.

Leave a Reply

Discover more from Senjorų Pasaulis

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading