Senjoriška vasara

Senjoriška vasara

Atrodo tik vakar, o tikrovėje prieš metus,  svarstėme susėdusios kaip organizuosime „Senjorų pasaulio“ veiklą vasarą. Tuo metu mūsų veikla apsiribojo ketvirtadienių paskaitomis. Apsiklausinėję  paskaitų klausytojų vis tik priėmėme sprendimą tęsti paskaitas apjungiant liepos – rugpjūčio mėnesius į vieną paskaitų ciklą „Vasaros kelionės“. Mums labai tiko Nobelio premijos laureato, pasaulietinio ir dvasinio Tibeto vadovo Dalai Lamos mintis, kad “nėra kelių į laimę, nes kelionė yra laimė” ir pakvietėme į virtualias keliones. Devynios paskaitos nuo Mėmelio iki Maskvos, per Madagaskarą, Etiopiją, Lietuvą keliavome su skirtingais ir charizmatiškais gidais. Kelionių vasara pralėkė akimirksniu, atnešdama rudens derlių.

Taip buvo prieš metus. O kuo džiaugiamės dabar?

„Pasaulis atsiveria smalsiems“ 12 paskaitų ciklas kiekvieną mėnesį kviečia į naują vietą susitikti su bendruomenės nariais. Jaudinantys susitikimai Marijampolėje, Birštone, Anykščiuose, mažai kam žinomose, tačiau dabar jau savo žydišku svetingumu garsėjančiose Krakėse, bei garsiausiame Lietuvos kurorte Palangoje. Vieta nieko nereiškia be ten gyvenančių žmonių. Be bendrų kelionių, pusryčių, nakvynių, apsikabinimų, spindinčių akių ir linkėjimų susitikti „kur toliau“ ?  Susipažįstame skirtingose vietose. Labai norisi, kad įsitrauktų ir dalyvautų kuo daugiau vietoje gyvenančių žmonių. Esame atviri naujoms pažintims. Gal kažkam nedrąsu jungtis prie kompiuterio į Zoom platformą pirmą kartą, tačiau kai jau pažįsti žmogų, paprasčiau. Jau pasitiki ir žino, kad mes norime praturtinti kasdienybę, kad būtumėme sveikesni, linksmesni, o svarbiausia, mažiau vieniši.

Akimirkos iš susitikimo Palangoje

Dėkojame Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už pravestas paskaitos “Sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas vyresniame amžiuje” teorinę ir praktinę dalis.

Kaip sako Dalai Lama: negalime būti naudingi sau nebūdami naudingi kitiems. Patinka tai mums ar ne, bet visi esame susiję, ir negalime būti laimingi vieni be kitų pagalbos. Tas, kuris susitelkęs tik į savo gerovę, ilgainiui ims kentėti. Tas, kuris rūpinasi tik kitų gerove, pasirūpina savimi to net nepajusdamas. Net jei nuspręstume būti savanaudžiai, būkime protingi savanaudžiai – padėkime kitiems!”

Vasario mėnesį duris atvėrė šiuolaikiškas virtualus „Senjorų pasaulio klubas“. Kas ten per vieta?

Tai virtuali vieta, kurioje Zoom platformoje kviečiame į skirtingų veiklų modulius. Gal panašiai kaip trečiojo amžiaus universitetas, tik skirtumas tas, kad čia mes nereikalaujame mokytis ir laikyti egzaminus, čia siūlome jums įvairias veiklas.  Kultūros, sveikatingumo, užsienio kalbų, informacinių technologijų bei rankdarbių moduliuose galima surasti sau įdomią veiklą. Ir visa tai namuose, prie kompiuterio, informacija skirta vyresnio amžiaus žmonėms. Klube patys senjorai turi galimybę pravesti veiklas, taip įgyvendindami principą “senjorai senjorams”.

Vartant vieno tyrimo rezultatus apie vyresnio amžiaus žmonių kompiuterinį radau, kad viena priežastis kodėl žmonės neišmoksta naudotis kompiuteriu yra : „o ką aš paskui veiksiu“. Nėra motyvacijos pradėti, nes nesimato poreikio. Senjorų pasaulio klube mes mažais žingsneliai mokome, padedame, palydime iki reikalingo mygtuko ir visi kartu mėgaujamės bendryste. Visos veiklos orientuotos į bendravimą bei naujas pažintis.

Ilgai nežinojome ką daryti su seminarų įrašais, nes matėme didžiausią vertę bendravime. Tačiau prasmingas ir įdomus užsiėmimų turinys pats padiktavo, kad reikia palikti įrašus. Tuomet gali pasiklausyti tada kada patogu ir kada gali, jei burtas lėmė tuo metu lankytis pas gydytojus. Tik per keturis mėnesius prisikaupė įrašų biblioteka, kuriuos galima susirasti ir pasiklausyti bet kada prisijungus į klubą.

Senjorų pasaulio klubo narė Despina Midvikienė

Rašymo užsiėmimuose gimsta eilės:

„Naktis. Vienatvės valandos.

Ant stalo baltas popierius,

Ir juodraščiai seni,

Ir atminimų nuotrupos,

Ir laiko tvinksniai smilkiny.‘‘ Despina Midvikienė

Tai koks tas jūsų turinys? Labai įvairus.

Kalbame apie sveikatos profilaktiką: mitybą,  gerą savijautą, fizinę sveikatą, režimą, sportą, psichologinęė būklę ir gerovę. Kuriame socialinius ryšius ir skatiname aktyvumą Walk15 programėlės pagalba. Klausomės dvasingumo paskaitų, keičiančių požiūrį, kūrybiškumą ir kultūrą. Asmeninio tobulėjimo pamokėlės atveria naujus savęs pažinimo klodus.

Turėjome labai įdomią fotosesijos patirtį. Pakvietėme prisijungti senjores ir senjorus, kurie mėgsta fotografuotis ir atspindėtų mūsų kuriamą bendruomenę. Moterišką kolektyvą praturtino atėjęs į fotosesiją profesorius etnologas Libertas Klimka.  Jo paskaita “Gyvybės ratas lietuvių etnožinijoje” sukėlė  didžiulį susidomėjimą.  Dėkojame garsiai fotografei profesionalei  Žanetai Paunksnė už fotosesiją. Šiuo metu p. Žaneta vykdo dar viena labai svarbią veiklą rinkdama paramą ir siųsdama būtiniausias prekes į Ukrainą įkūrusi Labdaros ir paramos fondas “Long Live Kharkiv” .

 Akimirkos iš fotosesijos

Ketvirtadieniais ketvirtą tęsiame paskaitas. Jos prieinamos visiems, atviros, nemokamos, kartą prisijungęs nuoroda gali naudotis visoms paskaitoms , o jei esi davęs sutikimą gauti informaciją, prieš kiekvieną paskaitą sulauksi priminimo su prisijungimo nuoroda. Paskaitų lektoriai dalinasi informacija savanorystės principu, pasakoja taip, kaip pasakotų savo seneliams ar vyresnio amžiaus tėvams. Ką norėjo, bet gal nespėjo pasakyti… todėl ir pasakoja iš širdies.

Kas laukia vasarą?

Vasarą – liepos ir rugpjūčio mėnesiais ketvirtadienio paskaitose virtualiai keliausime.  Paskaitų ciklas “Vasaros kelionės” jau pildosi. Sekite informaciją ir jau greitu laiku informuosime apie būsimas vasaros paskaitas.

12 paskaitų ciklas “Pasaulis atsiveria smalsiems” liepos 1 d. pakvies į susitikimą su bitininku A. Amšiejumi.

“Senjorų pasaulio klubas” vasaros metu tęs užsiėmimus Zoom platformoje, tačiau išsikels į vakarinį laiką, kad dieną būtų galima ramiai pasivaikščioti, nudirbti vasarinius darbus daržuose.

Kaip mus rasti?

Socialiniuose tinkluose Facebook „Senjorų pasaulio grupėje“ bendrauja visi, kurie yra dalyvavę paskaitose ir žino mūsų organizacijos vertybes. https://www.facebook.com/groups/433682234711909

Facebook puslapyje „Senjorų pasaulis“ talpiname informaciją apie renginius, kuriuos organizuojame patys ir dalinamės nuorodomis į vertingus nemokamus renginius senjorams. https://www.facebook.com/senjorupasaulis.lt

Šiandien jau nebesvarstome, o darome, nes žinome, kad esame jums reikalingi. Tapkite mūsų bendrakeliaiviais!

1 comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: