“Pažadink močiutės suknelę” – parodos atidarymas

“Pažadink močiutės suknelę” – parodos atidarymas
Projekto autorė Laura Balčiutė pristato: – “Pažadintos močiučių suknelės, nugulusios ant anūkių ir proanūkių pečių bei talijų, įamžintos fotosesijose atkeliauja į fotoparodas!
Liepos 7 d. dalyvavome AKROPOLIS | Vilnius, II aukšte parodos #PažadinkMočiutėsSuknelę atidaryme.
Apie ką ši paroda? Apie madą, tvarumą ar bendravimą tarp kartų? Apie viską kartu.
8-ios iniciatyvos dalyvės pasipuošė išsaugotais savo močiučių ar prosenelių drabužiais fotosesijoms. Su dideliu pasididžiavimu bei pagarba išsaugotam rūbui atsistojo prieš fotokamerą. Kiekvienas drabužis unikalus: linas, šifonas, tafta, krepžoržetas… Kiekvienos močiutės istorija išskirtinė, liudijanti sudėtingus praeitus kelius tuometinių istorinių įvykių verpetuose: tremtis, pokaris, kelionės Sovietų Sąjungoje, bėgimas į Vakarus… Kiekvienos suknelės atsiradimas paženklintas vyravusiomis technologinėmis tendencijomis: audimas, siuvimas ir siuvinėjimas, „Burda“ karpiniai ir „Zinger“ siuvamosios…
Kai pradedame domėtis šeimos relikvijomis, daiktais ir istorijomis – suartėjame, kai suartėjame – prisirišame, kai prisirišame – labiau rūpinamės vieni kitais. Žadindami iš gilaus miego močiučių ir prosenelių drabužius netikėtai pabundame ir patys atrasdami bendravo grožį su šeimos ir giminės vyresniaisiais.”
Apie Projekto iniciatorių:  https://www.60plius.lt/pagrindinis/
“Senjorų pasaulis” šiame projekte dalyvavo kaip rėmėjas – dovanojo 8  laimėtojų mamoms ar močiutėms 3 mėnesių narystę Senjorų pasaulio klube, o Vida Greičiuvienė dalyvavo komisijoje atrenkant pačias gražiausias istorijas.
Apsilankykite parodoje, kuri veiks iki liepos 19 d.  Vilniaus Akropolyje.

Leave a Reply

%d bloggers like this: