Kaip išmanios technologijos padeda stiprinti bendruomenę

Kaip išmanios technologijos padeda stiprinti bendruomenę

Įgyvendindami „Senjorų pasaulio“ (SP) misiją – kurti aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir nepriklausomi, buriame bendraminčių virtualią bendruomenę, į kurią jungiasi žmonės, kuriems rūpi sveikatos profilaktika, orus bendravimas, socialinis aktyvumas ir nauji ryšiai. Pradėję nuo ketvirtadieniais ketvirtą valandą, kad būtų lengva įsiminti, nuotolinių atvirų ir visiems prieinamų paskaitų, norime padėti atrasti „Senjorų pasaulį” senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems Vilniaus r. sav. gyventojams. Su amžiumi, sumažėjus artimų draugų ratui, tačiau didėjant santykių svarbai, priklausyti bendraminčių bendruomenei yra svarbiausia investicija į laimingą senatvę.

Pastebėję, kad į šiuos renginius jungiasi viešosios bibliotekos, nutolusios nuo didžiųjų miestų, nusprendėme supažindinti su mūsų veikla Vilniaus rajono savivaldybės gyventojus. Pasikvietę į pagalbą Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos vadovus, paprašėme padėti surasti bibliotekas, kurioms būtų įdomu savo bendruomenės nariams parodyti nuotolinio bendravimo naudas.

Pakvietėme Vilniaus rajono gyventojus- senjorus į virtualios bendruomenės gyvenimą siekiant mažinti vienišų žmonių socialinę atskirtį, įtraukiant juos į neformalaus vyresniųjų suaugusiųjų švietimo programą.

Išmaniosios paslaugos apima labai daug veiklos sričių – nuo asmeninių sveikatos priežiūros sistemų, turizmo išmaniųjų paslaugų iki bendravimo interneto pagalba įvairių konferencijų platformų dėka. Išmaniųjų priemonių technologijos yra kuriamos ir plėtojamos atsirandant vis naujoms informacinių komunikacinių technologijų galimybėms. Viena iš jų, kurią naudojame „Senjorų pasaulyje” – Zoom konferencijų platforma. Jos dėka jungiamės į paskaitas, mokymus ir net paprasčiausiai pabendrauti.

Gavę Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansavimą projektui „Bendruomenių stiprinimas išmaniųjų technologijų pagalba“, išsikėlėme uždavinius:

1. Sukurti atmintinę senjorams “Kaip jungtis prie „Senjorų pasaulis”.
2. Organizuoti 4 kontaktinius “Išmaniųjų technologijų naudojimo” mokymus senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems Vilniaus r. sav. gyvenantiems asmenims Vilniaus raj. savivaldybės Centrinės bibliotekos filialuose (VRSCB).
3. Išmokyti ne mažiau kaip 40  Vilniaus r. sav. gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių naudotis internetu ir patobulinti jų kompiuterinio raštingumo įgūdžius.
4. Sudaryti galimybes skirtingų Vilniaus raj. bendruomenių nariams kartu stebėti VRSCB filialuose nuotolines ketvirtadienio paskaitas ir jas aptarti.

Ir ėmėmės juos įgyvendinti:

1. Lapkričio 16 d., 14:30 val. VRSCB Pagirių struktūriniame padalinyje.
2. Lapkričio 24 d., 13:30 val. Vilniaus r. centrinėje bibliotekoje Rudaminoje.
3. Gruodžio 7 d., 14:30 val. VRSCB Nemenčinės miesto bibliotekoje ir Nemenčinės trečiojo amžiaus universitete.
2. Gruodžio 7 d., 14:30 val. VRSCB Valčiūnų struktūriniame padalinyje.

Atmintinė senjorams “Kaip jungtis prie „Senjorų pasaulis” renginių

Projektas įgyvendinamas pagal LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ bandomąjį modelį.

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: