Balandžio polėkis augančiai bendruomenei

Balandžio polėkis augančiai bendruomenei

Balandžio pirmąją  savaitę pradėjome „kaip ant sparnų“: paramos fondas „Sparnai svajonei“ suteikė finansinę paramą projekto „Pažinkime pasaulį ir save“ pradėtiems darbams tęsti ir naujoms svajonėms įgyvendinti! Ačiū už skirtą paramą, mes kursime aplinką, kurioje vienišumą ir socialinę atskirtį dėl amžiaus patiriantys žmonės, galėtų būti kuo ilgiau aktyvūs, sveiki ir nepriklausomi.

Prisimenu prieš gerą dešimtmetį palinkdavau prie vaikų ir prašydavau parodyti, kas gi ten tokio juokingo tame „Facebuke“ . Po to kurio laiko darbe mokėmės susikurti Facebook paskyrą. Ilgai nesiryžau priimti šios naujovės, atrodė viskas laikina ir tuoj praeis, po to dar kurį laiką svarsčiau ką aš ten dėsiu ir kokiomis žiniomis dalinsiuosi. Juk turiu būti kažkuo įdomi, mokėti pasakyti, parodyti ar net nustebinti. Tada susikūriau su tikslu dalintis savo vertybėmis ir kelionių įspūdžiais.

Šiandien jau gerai suprantame, kad nežiūrint į visus neigiamus atsiliepimus apie socialinių tinklų poveikį, vis tik jau vienareikšmiškai suprantame kuo socialiniai tinklai yra geri:

  • jie jungia šeimas ir draugus visame pasaulyje;
  • stiprina bendruomenes;
  • suteikia galimybę visai šeimai dalyvauti svarbiose šventėse;
  • mokytis;
  • mokyti kitus;
  • veiklą vykdo pelno siekiančios įmonės ir nevyriausybinės organizacijos;
  • padeda bendrauti su įvairesnėmis žmonių grupėmis.

Šis sąrašas tikrai nėra baigtinis. Socialiniai tinklai atsirado ir išsiplėtojo įspūdingai greitai. Ir jau šiandien niekas negali užginčyti, kad juose esama didžiulės gėrio galios. Socialinių tinklų dėka dėka pasaulis tapo labiau pasiekiamas.

Tačiau yra ir kita pusė, kurią atneša socialiniai tinklai. Besaikis naršymas internete, ne tik kenkia fizinei ir psichinei sveikatai, bet ir skatina priklausomybę. Ypač svarbu vaikams, kuriems formuojasisocialiniai įgūdžiai.  Pasirinkę virtualų bendravimo būdą „Senjorų pasaulyje“ nuolat šnekame apie įvairiapusį interneto poveikį.

Balandžio 11 d. pasikvietėme  Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto Neurobiologijos ir biofizikos katedros doktorantę Dovilę Šimkutę papasakoti, kad realybė, atsiverianti už išmaniųjų įrenginių ekranų, iš tiesų gali keisti mūsų smegenis  nuotolinėje atviroje paskaitoje Internetas ir jo įtaka mūsų smegenims”.

Dažnas interneto naudojimas pats savaime nebūtinai yra problema. Problema jis tampa tada, kai asmuo nebesugeba kontroliuoti savo elgesio konkrečiose internetinėse platformose, nors ir patiria neigiamų padarinių svarbiose gyvenimo srityse.

Lietuvos socialinių inovacijų klasterio  įsteigtoje  Socialinių inovatorių akademijoje įsitraukusi ir nerimstanti „Senjorų pasaulio” komanda aktyviai tęsia pradėtas studijas. Akademijos veiklos apima socialinių inovacijų idėjų generavimą bei kūrimą ir įgyvendinimą, atsakingos lyderystės ir verslumo ugdymą, eksperimentavimą atrandant inovatyvius sprendimus, ir siekimą, kad idėja neliktų tik idėjos lygmenyje, bet eitų link inovatyvaus socialinio sprendimo, kuriančio ilgalaikę vertę ir poveikį. Kovo pabaigoje kūrybinėse dirbtuvėse su dr. Gintė Martinkėnė daug dėmesio skyrėme bendravimui – artimiau pažinome ne tik kitus, bet ir save. Gilinomės į savo komandos santykius, mūsų stiprybes ir trūkumus. Balandį pasinersime į vertės generavimo ir kūrybiškumo paieškas.

Nuotolinis formatas leidžia prisijungti prie nuotolinių  ZOOM platformoje paskaitų visuose pasaulio kampeliuoe gyvenantiems klausytojams. „Senjorų pasaulio”  klubo narė Tatjana Kosmačiova dalinasi savo istorija:  „Informacinių technologijų progresas leidžia dirbti ne tik Lietuvoje. Dirbame iš Anglijos ir Ispanijos. Todėl galiu  dalyvauti visose, man įdomiose „Senjorų pasaulio klubo” veiklose”. Tai tik vienas pavyzdys, kuomet žmogus jungiasi iš užsienio. Šiandien tai jau nieko nebestebina, nes tokių atvejų turime tikrai nemažai.

Lygiai taip pat ir lektoriai. Kovo 30 d. netilpome visi į 100 vietų „auditoriją” pasiklausyti kunigo Mozės Mitkevičiaus.  Sėdėjome savo namučiuose akis įsmeigę į ekranus ir sulaikę kvapą klausėmės kunigo patarimų kaip skaityti Šventą Raštą,  tartum sėdinčio kitoje stalo pusėje. Paskaitos pabaigoje kunigas prisipažino, kad jau laukia to laiko, kai galėsime susitikti Lietuvoje, nes į susitikimą kunigas jungėsi iš Vatikano. Nuoroda į paskaitos įrašą: https://youtu.be/OMWWMczByIE

Tai kur jūs esate, „Senjorų pasaulį”? – internete, tačiau dieviname gyvus susitikimus.

Kartą per mėnesį važiuojame į susitikimus su bendruomenės nariais, tolimesniuose Lietuvos kampeliuose. Balandžio mėnesį esame suplanavę du susitikimus. Tai Pilaitės mikrorajone Vilniuje balandžio 15 d.  Idėjų lysvėje (Vydūno g. 2, Vilnius) vyks renginys “Mokytis visą gyvenimą to, kas naudinga ir įdomu.” Renginio metu geriau susipažinsite su kompostavimu ir jo subtilybėmis. Turėsite galimybę susikurti ekologišką produktą ir pasinerti į įvairių patirčių dalybas praturtinančius pokalbius.  Tai organizacijos įgyvendinamo  „Sidabrinės ekonomikos potencialo išlaisvinimas mokymosi visą gyvenimą srityje”Upsell projekto dalis.

Balandžio 21 d. keliausime į susitikimą Vilkaviškyje su Trečiojo amžiaus universiteto studentais. Pokalbiui -diskusijai „Visas laikas mano“ pakvies Vilkaviškio TAU vadovė Dalytė Šileikienė ir  „Senjorų pasaulis“ vadovė Vida Greičiuvienė. Vilkaviškio kultūros centro Mažojoje audimo artelėje susitiksime su tautinių rūbų audėjomis. Visus, kurie liks namučiuose, pakviesime stebėti susitikimą LIVE formatu.

„Senjorų pasaulio klube” kiekvieną mėnesį moduliuose: užsienio kalbų, kūrybinių dirbtuvių, kultūros, sveikatingumo – kviečiame jungtis į jau tampančias įprastas veiklas ir tuo pačiu ieškome naujų. Balandžio mėnesį su dailės terapijos fraktalų technika supažindins Inga Žukovienė, apie tapingą – kaip įrankį emocijų paleidimui pasakos Justina Vasilevičiūtė,  eiliuoti akrostichais mokys Laima Kvedarienė. Informacinių technologijų modulyje mažais žingsneliais mokomės eiti ilgu ir nenuobodžiu internetiniu keliu.

Tiesiame dar vieną tiltą į užsienio Lietuvių bendruomenes.  Sveikatingumo modulio #Walk15 iššūkio susitikimas “nužingsniavus” t.y. visiems kartu suskaičiavus 10 milijonų žingsnių vaikščiojant kiekvienam atskirai , susitiksime su Aliaskoje gyvenančia  Lietuvos Respublikos garbės konsule Svaja Worthington. Tokie susitikimai – puiki galimybė pamatyti, išgirsti, susipažinti su lietuviais, išsibarsčiusiais po visą pasaulį.

Socialiniai tinklai atlieka pozityvų vaidmenį, nes leidžia žmonėms vieniems su kitais susisiekti, dalytis patirtimi ir žiniomis, stiprinti tikras bendruomenės sąveikas.

Ponia Elena Petkevičienė iš Kėdainių nuoširdžiai dalinasi: „Senjorų pasaulis”- tai pasaulis nerimstantiems, ieškantiems, smalsiems, tiesiog nepavaldiems laikui, norintiems dalintis, duoti ir gauti žmonėms. Ir visai nesvarbu kokio amžiaus esi sulaukęs. Be galo vertinu narių nuoširdumą, atvirumą, besąlygišką patirties sklaidą, nes gyvenimo patirtis turi būti pastebėta ir tikslingai panaudota. Įvairiapusė veikla suteikia galimybę tobulėti dvasiškai, nepaliekant fizinės sveikatos stiprinimo. Dėl „Senjorų pasaulio” veiklos naudingumo nėra nei menkiausios abejonės. Tikiu, kad mūsų gretos nuolat augs ir džiugins bei turtins mūsų metus.”

Niekada nevėlu pradėti ką nors naujo. Jei draugai „išeina net neatsisveikinę” – kaip mėgsta sakyti mano mama, kartais pasijuntate vieniši, ieškote prasminga veikla užsiimančių bendraminčių – „Senjorų pasaulio klubas” skirtas kaip tik jums.

Praplėskite savo matymą ir įleiskite į gyvenimą gaivumą ir naują polėkį.

Lektoriai „Senjorų pasaulis” naujametinės šventės metu.

Leave a Reply

%d bloggers like this: