„Iš senatvės nesijuok – juk tu į ją eini” – sakė Menandras (342-291 pr. Kr.) – senovės graikų dramaturgas.
Senatvė – amžiaus tarpsnis, į kurį žingsnis po žingsnio kiekvieną dieną artėjame visi. Pagal statistinius duomenis, žmonių gyvenimo trukmė vis ilgėja. Tikėtina, kad sulaukę senatvės matysite, kokį profesinį kelią pasirinko jūsų anūkai, švęsite savo vaikų šešiasdešimtmečius ir nuo jūsų priklauso ar mėgausitės visomis gyvenimo spalvomis ir brandžiame amžiuje.
Prieš pora metų organizacija „Senjorų pasaulis” pradėjo kurti naują pasaulį garbaus amžiaus smalsiems ir aktyviems žmonėms. Šiandien „Senjorų pasaulis” jau buria prie kompiuterio ekrano ne vieną šimtą garbaus amžiaus žmonių atnaujinti ir praplėsti kompiuterinio raštingumo įgūdžius, semtis kultūrinių ir politinių naujienų.
Skirdami visą energiją veiklų kokybei, organizuojame sveikatingumo, užsienio kalbų mokymosi ir kitokias veiklas. Siekiame, kad gyvenimo patirčių prigesintose akyse vėl įsižiebtų noras bendrauti, aistra žinioms ir smalsumas naujovėms. Anot Socialinių mokslo centro vadovo prof. Boguslavo Gruževskio – organizacijos daromas poveikis yra ekonominis, kultūrinis, dvasinis ir žinoma socialinis.
Neseniai atlikome „Senjorų pasaulio” daromo poveikio organizacijos bendruomenei matavimą. Pagal jo rezultatus, prisijungti prie „Senjorų pasaulio” kitiems senjorams, rekomenduotų 90,9 proc. bendruomenės narių. (Plačiau tyrimo rezultatai bus apibendrinti atskirame straipsnyje). Su džiugesiu stebime, kad esame reikalingi.
Nevyriausybinė organizacija (NVO) „Senjorų pasaulis“ turi keturis finansavimo šaltinius:
1. Juridinių ir fizinių asmenų parama.
2. Projektinis finansavimas. Daugiau https://senjorupasaulis.lt/projektai/
3. „Senjorų pasaulio“ klubo nario mokestis, kuris leidžia įgyvendinti klubo veiklą penkiuose moduliuose.
4. 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis, kurią kiekvienas dirbantis ir mokesčius valstybei mokantis žmogus gali skirti pasirinktai, paramos gavėjo statusą turinčiai, organizacijai.
Siekdami užtikrinti organizacijos tvarumą, naudojamės visais finansavimo šaltiniais.
Dėkojame Paramos fodo „Sparnai svajonei” vadovei Šarūnei Lynikaitei už 2022-aisiais finansuotą projektą 12-os paskaitų ciklą „Pasaulis atsiveria smalsiems”, kurio metu aplankėme 12 atskirose Lietuvos vietose senjorus ir skaitėme jiems paskaitas kontaktiniu būdu. Fondo skirtos lėšos ženkliai prisidėjo prie organizacijos augimo 2022-ais metais. Ačiū!
Ačiū visiems lektoriams, savanoriškai skaitantiems paskaitas. Jūsų žinios ir laikas, kuriuo dalinatės su senjorais yra didžiulis!
Ačiū savanoriams – komandos nariams, senjorams, neskaičiuojantiems laiko valandų, tikintiems vizija ir prisidedantiems prie organizacijos tvarumo.
Šiandien kviečiame visus galinčius skirti 1,2 % GPM paramą, pasirinkti NVO „Senjorų pasaulis”– organizacijai, besirūpinančiai brandaus amžiaus sulaukusiais žmonėmis.
Jūsų parama padės:
- įtraukti garbaus amžiaus žmones į aktyvų gyvenimą, atpalaiduojant jaunimą nuo užimtumo organizavimo savo tėveliams;
- kas mėnesį organizuoti žingsnių iššūkį, skatinantį sveiką gyvenseną;
- tęsti nuolatines atviras nemokamas paskaitas kiekvieną ketvirtadienį su įkvepiančiais ir profesionaliais lektoriais;
- susitikti su bendruomenės nariais bibliotekose ar bendruomenėse skirtingose Lietuvos vietose;
- tęsti nuotolinius užsienio kalbų, kompiuterinio raštingumo, kultūros, kūrybinių dirbtuvių ir sveikatingumo neformalų ugdymą, mokymosi visą gyvenimą kontekste.
Kaip sakė filosofas Seneka „senatvėje nieko nereikia saugotis taip, kaip tinginystės ir dykinėjimo.“ Mūsų bendruomenės nariams negresia nei tinginystė, nei dykinėjimas. Čia renkasi žmonės, kurie dalinasi savo sukaupta išmintimi.
Prieš metus jūsų skirtą paramą panaudojome internetinės svetainės atnaujinimui. AČIŪ už Jūsų dosnumą!
Kas gali skirti 1,2 % GPM paramą?
Vadovaujantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui yra suteikiama galimybė iki 1.2% nuo per metus sumokėto gyventojų pajamų mokesčio pervesti pasirinktai ne pelno organizacijai. Tai atlikti gali dirbantys ir pajamas gaunantys asmenys. Paramą galima skirti užpildant formą FR0512.
Lietuvos gyventojai nuo savo pajamų moka 15 % gyventojų pajamų mokestį (GPM). Mokesčius surenka Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę dalį GPM mokesčio – 1,2 % – paskirti paramos gavėjo statusą turinčiai organizacijai arba kūrybiniam darbuotojui, kurio veikla jums rūpi labiausiai, 0,6% – politinėms partijoms, 0,6% – profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams.
GPM paramos skyrimas jums nieko nekainuoja. Jei 1,2 % GPM dalies nepaskiriate niekam, pinigai lieka valstybės biudžete.
Jūsų paramos dydis priklauso nuo jūsų darbo užmokesčio, nuo kurio mokami mokesčiai, dydžio. Gaunant vidio dydžio darbo užmokestį, 1,2 % GPM parama sudarys apie 30 Eur.
Paramą skirti galima pajamų deklaravimo laikotarpiu iki 2023 m. gegužės 1 d.
Prašymo formą FR0512 galima pateikti elektroniniu būdu prisijungus prie Elektroninės deklaravimo sistemos.
Kaip galima skirti 1,2 % GPM paramą? https://senjorupasaulis.lt/parama/
Prisijunkite prie VMI deklaravimo sistemos EDS, skiltyje „Deklaravimas“ pasirinkite (1) „Pildyti naują formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomos formos“ sąraše. Pasirinkite (2) formą FR0512 ir laikotarpį 2022 metus.
(3) spauskite filtruoti. Formos pildymo lange spauskite gaublio ikoną.
(4) – Paspaudus gaublio ikoną, atsidarys pirmasis paramos vedlio langas.
Atsidariusiame gavėjo paieškos lange įrašykite įmonės kodą 305198980 gavėjo pavadinimą: “Visuomeninė organizacija Senjorų pasaulis” ir spauskite „Tęsti“.
Kitame lange užpildykite būtiną prašymo informaciją: kokią dalį mokesčio (1,2%) ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate (2026 m.). Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti“
Patvirtinę duomenų teisingumą, atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą“.
Suformavus prašymą, jame matysite pasirinktus paramos gavėjus ir jiems skirtą pajamų mokesčio dalį. Norėdami pateikti prašymą, spauskite „Pateikti“.
Kuriame tvarų, finansiškai stiprų, kupiną susitikimų ir bendravimo, galimybių ir patirčių, naujovių ir atradimų „Senjorų pasaulį” , į kurį vieną dieną ateisite ir Jūs pasakydami „Aš prie to prisidėjau asmeniškai”.