Supažindiname su gegužės mėnesio “Senjorų pasaulio klubo” veiklomis

Supažindiname su gegužės mėnesio “Senjorų pasaulio klubo” veiklomis

Pristatome gegužės mėnesio „Senjorų pasaulio klubo“  veiklas.

Kiekvieną savaitę siūlome po 3-5 valandas įdomių ir prasmingų užsiėmimų!

NAUJIENA! Nuo gegužės mėnesio prie jau veikiančių keturių modulių veiklą pradeda “Informacinių technologijų modulis”( toliau vadinsime IT moduliu)

Nors jau kurį laiką tai vieną, tai kitą kompiuterinio raštingumo pamoką prijungdavome prie kitų modulių, tačiau nutarėme nuo gegužės mėnesio į klubo veiklas įtraukti įvairias pamokas, susijusias su darbu prie kompiuterio. Pradėsime nuo programos GENI.

Genealoginiu medžiu vadinama schema ar diagrama, kurioje surašyti tiek gyvi, tiek mirę giminaičiai. Ši schema gali būti panaši į išsišakojusį medį. Genealoginiame medyje galima surašyti giminės narius, jų gimimo bei mirties datas, nustatytus giminystės ryšius su kitais giminaičiais bei kitą su jais susijusią informaciją. Dažnas tokį medį esate susikūrę ar nusibraižę popieriuje, tačiau sudėtinga papasakoti savo vaikaičiams kas yra kas tame medyje pasiklojus ant stalo popierines paklodes.

Juk dar visai neseniai genealoginio medžio pavaizdavimas buvo daug laiko, kruopštumo ir pastangų reikalaujantis darbas. Šiuo metu yra sukurta daugybė kompiuterinių programų, kurios labai palengvina šį procesą. Giminės medį lengva koreguoti, įrašyti naujus giminaičius ar duomenis, dalintis turima informacija internete, su anūkais, įtraukti giminaičius į tokio medžio pildymą. Giminės medžio kūrimui programų sukurta labai daug. Kurią jų pasirinkti? Mes pradėsime nuo http://www.geni.com/ (anglų, lietuvių ir kt. klb.) įsivertinę pliusus: vartotojo sąsaja labai paprasta. Yra galimybė pažymėti nuotraukose esančius žmones, nurodyti koks įvykis jame pavaizduotas. Visais keturiais vaizdo režimais genealoginis medis atrodo įspūdingai. Svarbiausia turėti įsidiegus „Flash“ grotuvą. Peržiūra intuityvi ir išbaigta – “nepakabins” net lėčiausio kompiuterio. Giminių duomenys koreguojami tiesiog medžio peržiūroje. Esminis principas – pagal nutylėjimą genealoginį medį bei profilius gali peržiūrėti tik to medžio nariai; jie gali susirašinėti žinutėmis, palikti atsiliepimus. Pašaliniams asmenims matomas tik dalinis medžio vaizdas.

Pradėsime nuo dviejų pamokų 9 d. ir 23 d. 19 val. Mokytoju pasirinkome Ovidijų Gabrėną, turintį poros dešimtmečių darbo patirtį su šia programa.

Anglų kalbos modulis tęsia pamokas trijuose lygiuose:

  1. Beginner lygis – žmonėms, kurie visai nesimokę anglų kalbos ir nori susipažinti su pagrindais – pirmadieniais 16,15 val.
  2. False Beginner lygis – žmonėms, kurie mokėsi, tačiau yra pamiršę, jaučiasi netvirtai ir nori atnaujinti žinias – pirmadieniais 17,30 val.
  • Conversation lygis – žmonėms, kurie turi pagrindus ir nori pasikalbėti angliškai-trečiadieniais 17,30 val.

A1 lygio mokinės žengia pirmuosius, bet labai tvirtus žingsnius anglų kalbos srityje. Jos anksčiau mokėsi, ir netgi puikiai moka, kitas kalbas – prancūzų, vokiečių. O štai dabar jau ir angliškai susikalbėtų maisto produktų ar drabužių parduotuvėje. Šiuo metu mokomės esamąjį laiką, kalbamės apie savo ir savo artimųjų kasdienybę.

Su A2 lygio grupe jau šturmuojame būtąjį laiką. Taisyklingieji ir netaisyklingieji veiksmažodžiai, jų formos, rašybos taisyklės. Tvarkingai ir griežtai, kaip mokykloje ar universitete. Namų darbas kitai pamokai – papasakoti ką nors , kaip pavyzdžiui apie savo praeitas atostogas ir, žinoma, paruošti klausimų grupiokėms. Ne bėda, kad grupė didoka, mes dažnai šnekamės poromis, pasiskirsčiusios į Zoom kambariukus.

B1 tai pokalbių – Conversation – grupė. Čia visą pamokos laiką skiriame pokalbiui iš anksto pasirinkta tema. Mokinės kalba, o dėstytoja Rūta klausosi kvapą užgniaužusi, semiasi išminties bei įkvėpimo iš jų pasakojimų apie kūrybinę veiklą, keliones, savanorystę, projektus, sveiką gyvenseną ir tradicijas ir pataiso klaidas stilių, jei reikia.

Sveikatingumo modulis

Su WALK15 komandiškai skaičiuojame žingsnius į Turkiją, iš kur turėsime paskaitą apie šią, turistų pamėgtą, šalį. Šalį, kurią kasmet atostogoms renkasi nuo 30 iki 40 proc. keliautojų iš Lietuvos ir šie skaičiai – nuolat augantys. Poilsis Bodrume, Antalijoje, Marmaryje, Kemere ir kituose ant Viduržemio ar Egėjo jūrų krantų išsidėsčiusiose miesteliuose kasmet sutraukia minias lietuvių, o nemažai jų į šią šalį grįžta ir ne kartą. Tad kokia yra neblėstančio Turkijos populiarumo paslaptis? Nusprendėme komandiškai nužingsniuoti ir sužinoti iš žmonių, kurie gyvena toje šalyje. Iššūkio susitikimą su lietuviškai kalbančia lektore iš Turkijos planuojame gegužės 31 d.

Sveikatingumo mankštos kiekvieną antradienį 12 val.  su Sima Jakutavičiūte keičia Taiči mankštas. Sima Jakutavičiūtė – kineziterapeutė turinti daugiau nei dešimties metų praktiką masažo ir darbo su žmonėmis srityje. Gilinasi ir dirba apjungdama manualinės terapijos, kineziologijos, osteopatijos ir įvairių masažo būdų žinias. Holistinis [gr. holos — visas] požiūris į žmogaus kūną, padeda pasiekti geriausių rezultatų gydant įvairiausius sveikatos sutrikimus. Individualiai pritaikydama terapiją, stengiasi vadovautis ir remtis šiuolaikinio mokslo naujausiomis žiniomis, sujungtomis su intuityviu pajautimu, koks gydymo būdas galėtų optimaliausiai padėti žmonėms.

13d. 11 val. ir 24 d. 20,30 val.  „Žvitrioji akis“ mankštos su Violeta Pšerackaite iš Airijos jau nuo vasario mėnesio tęsia susitikimus. Akių mankštos, apimančios ne vien tik akis, bet ir viršutinę kūno dalį,  veidą. Tai daugiau kaip savimasažai ir pokalbiai apie savo sveikatą. Violeta kiekvieno išklauso, kiekvienam turi patarimų. Kartą pabandęs, lauksi kito susitikimo.

18 d. 10 val.  “Koks būtų Jūsų klausimas, į kurį norėtumėte turėti atsakymą?” susitikime susipažinsime su koučingo metodika. ją itraukėme į Sveikatingumo modulį, nes kalbėsime apie mūsų psichinę sveikatą.

Jeigu kyla klausimų, kurie prasideda žodžiais kodėl, kaip, kada, nežinau ir pan., koučingo pokalbio metu turėsite laiko išgirsti ir suprasti save geriau. O tada tampa paprasta veikti, kas reikalinga ir pasiekti ko trokštate. Apie koučingą kalbėsimės su Kristina Čiuželiene . „Sidabrinę liniją“ kartu su vyru Mariumi įkūrusi Kristina Čiuželienė trokšta dirbti vyresnio amžiaus žmonių labui ir padėti jiems dorotis su kasdieniais rūpesčiais. Kristina nori kartu paieškoti atsakymų į šiuos klausimus.

18 d. 19 val. “Metabolinis sindromas – XXI amžiaus rykštė!” Medikai regi sparčiai artėjančią epidemiją ir skelbia pavojų. Jos pavadinimas – metabolinis sindromas. Tai nėra atskira liga – tai galimų būsimų ligų kompleksas, kurių daugelis yra lėtinės, pažeidžiančios kelis organus ir kitas organizmo sistemas, todėl sunkiai gydomos. Kada atkreipti dėmesį, kaip pakoreguoti gyvenimo būdą ir mitybos įpročius, kad išvengtume žalingų pasekmių savo sveikatai, pasidalins mokslininkė, biologė, biomedicinos mokslų daktarė Milda Jodinskienė.

Kultūros modulis

10 d. 18 val. Rašymo klasė- su Aurelija Žymančiene, lietuvių kalbos ir teatro mokytoja, lektorė. Pasiruošti rašymo priemones ir lapą. Mokytoja mokys, kaip gražiai papasakoti trumpą istoriją, aprašyti savo patirtį, o jei noras bus- kaip komunikuoti ir Facebook. Namų darbai irgi bus. Tai naujas užsiėmimas, kilęs iš pačių senjorų pasiūlymų, kokių veiklų norėtųsi.

13d. 10 val. Praktinės filosofijos valandėlė apie Aristotelį su Ilona Mikulėniene. Tai jau trečiasis praktinės  filosofijos užsiėmimas. Pradėjome nuo Sokrato, tęsėme apie Platoną ir šiame užsiėmime mokysimės filosofuoti remdaiesi Aristoteliu.

20 d. 10 val. “Noriu būti graži” – apie aprangą ir kitus svarbius reikalus su Milda Glėbute. Pirmojo susitikimo metu kilo mintis pasikalbėti apie savo turimą aprangą. Ką su kuo derinti, kad būtų patogu ir gražu , kokias spalvas pasirinkti, kad tiktų prie veido.

Kūrybinių dirbtuvių modulis

05 03, 18 val. – valandėlė daržininkams apie kokoso lukšto substrato naudą daržininkystėje. Paskaitos lektorė Renata. Šiltuose kraštuose, kur auga kokoso palmės, panaudojama tik tam tikra kokoso riešuto dalis: kokosų vanduo ir minkštimas, o kevalas tampa nereikalinga atlieka. Būtent kokoso kevalo plaušai yra panaudojami kokoso tablėtėms, daiginimo vazonėliams bei briketams gaminti. Taigi kokosinis substratas yra gaminamas iš atsinaujinančių šaltinių, todėl nekenkia gamtai.
Durpiniai substratai gaminami iš gamtoje esančių durpių. Tai per tūkstančius metų susiformavę uolingi sluoksniai, kilę daugiausia iš samanų ir medienos kilmės medžiagų. Dažnai pabrėžiama, kad durpė yra natūralus organinis produktas, tačiau labai svarbu pažymėti tai, kad tai neatsinaujinantis šaltinis. Durpynams susiformuoti prireikė tūkstančių metų. dabar jie kasami, ir nėra kažkaip pakeičiami ar atnaujinami. Durpės yra kasamos ir Lietuvoje, kas pasėkoje nyksta didėli pelkių plotai.

Daugiau apie https://www.kokososubstratas.lt/

05 06, 10 val. – Gėlių gamyba iš kaspinėlių arba sukarpytų audinių juostelių kartu su Regina Butkevičiene.

Gėlių gamyba iš kaspinėlių arba sukarpytų audinių juostelių. Iš kurių paskui galima kurti sages, kaklo papuošalus, paveikslus. Reikės  kaspinėlio apie 1,5 cm pločio ir apie pusmetrio ar 40cm ilgio. Labai tinka vyriškų sintetinių kaklaraiščių audinys . Reikės siūlo ir adatos, žirklių.

Visos veiklos patogiai sudėliotos kalendoriuje, kuriame prie pažymėto susitikimo laiko yra ir prisijungimo į Zoom nuoroda.

Jei norėtumėte prisijungti prie “Senjorų pasaulio klubo”, narystę įsigyti galite užsiregistravę į mokamą narystę  ir sumokėję mokestį https://forms.gle/y2ikpFiKwEhFhA2EA

arba įsigiję bilietą https://tickets.paysera.com/lt/event/senjoru-pasaulio-klubo-naryste

Norėdami paremti Senjorų pasaulio veiklą https://senjorupasaulis.lt/parama/

Leave a Reply

%d bloggers like this: