Vasario mėnesio paskaitų ciklas – “Pasaulis atsiveria smalsiems”

Vasario mėnesio paskaitų ciklas – “Pasaulis atsiveria smalsiems”

“Pasaulis atsiveria smalsiems”-  vasario mėnesio paskaitų ciklas, skirtas vienos iš svarbiausių Senjorų pasaulio vertybių – smalsumo – pristatymui.

“Smalsumo instinktas, naujumo ieškojimas, žavėjimąsis tuo, kas nežinoma, yra tai tokios rūšies gyvenimas, kuris grindžiamas, netgi nesąmoningai, tam tikru pasaulėvaizdžiu, tam tikra “filosofija”. Būtent tuo, kad pasaulis, kuriame esame, pasaulis, kurį patiriame, vis dėl to yra šio to vertas” – randu Leszek Kolakowski knygoje “Mini paskaitose apie maksi dalykus”.

“Gyvenimas ypatingas tuo, kad jame veikia dvilypės jėgos: vienos siekia užkonservuoti ir išsaugoti esamą tvarką, kitos skatina veržtis pirmyn.” 

Štai iš kur mūsų noras ieškoti naujovių, pokyčių, neužsisėdėti viename kambaryje, ir iš kitos pusės,  mums patinka būti pažįstamoje aplinkoje, mes ieškome saugumo ir pastovumo.

“Pasaulis atsiveria smalsiems” paskaitos bus visiškai skirtingos, tačiau patenkinančios tą patį smalsumo poreikį.

Psichologė Ugnė Juodytė

Pirmoje paskaitoje “Smalsumas- gyvenimo variklis” psichologė Ugnė Juodytė atsakys į klausimus: ar tikrai žinom, kas yra smalsumas? Kur ir kodėl jis mažėja? Kaip jį galime skatinti ir iš naujo užkurti? 

Ugnė prisistato: 2005 pradėjau profesinę kelionę psichologijos srityje. 10+ Verslo psichologijos magistrė 8+ Koučingo specialistė (ICF) 5+ Geštalt psichoterapijos praktikė (3 metai studijų) 3+ Mindfulness trenerė 3+ Sertifikuota DiSC trenerė, start4networking klubų bendraįkūrėja.

Savo veikla Ugnė siekia gerinti žmonių emocinę sveikatą, kad mes ir mūsų vaikai gyventume aplinkoje, kurioje esame girdimi, matomi, priimami. Kur žmogus žmogui nėra svetimas, bet padeda, palaiko. Kur esame laisvi kurti, veikti, eksperimentuoti.

Politologas Linas Kojala

Apie ką sulaukę brandaus amžiaus mes dažniausiai diskutuojame? Taigi apie politiką, nes apie ją kiekvienas galime turėti savo nuomonę, apie ją daug informacijos, kurią susirenkame iš skirtingų šaltinių. 

Antroje paskaitoje “Globalus pasaulis ir Lietuva” su politologu Linu Kojala  pakeliausime po pasaulį, kuriame priimami politiniai sprendimai. 

Linas Kojala  mums pažįstamas iš TV laidų yra VU TSPMI doktorantas ir dėstytojas, Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius. Prieš tapdamas RESC direktoriumi, Linas yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidoje, vadovavo tarptautiniams projektams. Politologas žinias gilino ir Harvardo universitete, studijoms buvo gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją. Linas rengia akademinius tekstus, rašo monografijas bei straipsnius. 2019 m. išleido knygą „EUROPA? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“. Politologas vertinamas ir užsienyje, yra skaitęs pranešimus tarptautinėse konferencijose, rengęs tekstus, komentavęs įvykius „The Moscow Times“, CNN, Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos nacionalinėms radijo stotims.

Būdami namie, daug laiko praleidžiame bendraudami telefonu, todėl pradedame pasaulį pažinti savo telefoninių pašnekovų patirtimis.   Supažindinsime jus ir pakviesime pasiklausyti paskaitos – „Sidabrinė linija“ klauso!  Ekskursiją mums praves „Sidabrinė linija“ komunikacijos vadovė  Giedrė Rutkauskaitė.

Prisitato: “savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o garbaus amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis”. 

Dalyvaukite, kad surastumėte naujų bendravimo galimybių! 

Edita Muraškaitė – 20 metų dirbanti kelionių gidė, Persijos kultūros klubo įkurėja ir vadovė

Ir paskutine , ketvirtąja vasario  mėnesio paskaita, pakviesime pakeliauti į valstybę Artimuosiuose rytuose. „Virtuali kelionė į Iraną – pamirštą Persijos perlą“ – mums nuneš į Persiją,  daugeliui pažįstamą kaip „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakų šalį – Šecherezados pasakojimais, persiškais skraidančiais kilimais ir džinais, gyvenančiais stebuklingoje Aladino lempoje. Tai iš tiesų didžiulė ir turtinga savo istorija ir kultūra šalis, apie kurią smalsu sužinoti daugiau.

Kelionės gidė – Edita Muraškaitė – 20 metų dirbanti kelionių gidė, Persijos kultūros klubo įkurėja ir vadovė. Iš Irano Edita parsivežė mylimąjį, todėl Iraną Edita vadina antrąja savo tėvyne. 

Kelionė į Iraną skirta tikriems kelionių gurmanams.

%d bloggers like this: