Renginiai kraunami

Meilė skaitymui ir silpstanti rega: kaip tai suderinti?

2022-06-30 16:00 - 17:30
Senjorų pasaulio paskaita “Meilė skaitymui ir silpstanti rega: kaip tai suderinti?” pakvies susipažinti ir atrasti audio knygas.
Knyga – puikus būdas įprasminti laisvalaikį ir sužinoti kažką naujo. Tačiau ką daryti, jei akys – nebe tos, kaip jaunystėje, ir skaitymas, anksčiau teikęs malonumą, tampa vis didesniu darbu? Dažnam iš mūsų pažįstama situacija, kai ilgesnį laiką paskaičius, ima ašaroti akys ar lietis raidės, vis sunkiau įskaityti smulkius žurnalų ar laikraščių tekstus.
Išeitis – garsinės knygos iš virtualios bibliotekos ELVIS (elvislab.lt). ELVIS ištekliai nemokami ir skirti tik tiems, kuriems dėl įvairių priežasčių sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Čia saugoma daugiau nei 14 tūkst. pavadinimų profesionaliai įgarsintų knygų ir žurnalų (nuo „Petro imperatorės“ iki T. Venclovos „Lietuvos istorijos visiems“, nuo Nobelio premijos laureatų iki populiariausių knygynuose besirikiuojančių romanų, nuo mėgstamo savaitraščio „Savaitė“ iki žurnalų „Moteris“, „Legendos“, „National Geographic Lietuva“ ir kt.). Virtualią biblioteką ELVIS įkūrė, administruoja ir garsiniais leidiniais pildo Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), kuri rūpinasi ne tik neregiais. LAB auditorija – visi, kurie negali skaityti įprastai. Sužinosite, kaip tapti ELVIS vartotoju (tai labai paprasta!) ir kaip prisijaukinti garsinę knygą.
Justina Gagarina – LAB Vartotojų aptarnavimo skyriaus vadovė, koordinuojanti leidinių išdavimą, renginių organizavimą ir pagalbą norintiems tapti garsinių knygų skaitytojais. Dauguma jų – vyresnio amžiaus žmonės, iš naujo atradę ir pažinę knygų magiją.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-06-30
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://forms.gle/y2ikpFiKwEhFhA2EA

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Elvis
View Organizatorius Website

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)