Renginiai kraunami

Iššūkiai Lietuvos valstybei prieš 105 metus ir dabar

vasario 09 16:00 - 17:30

“Senjorų pasaulis” atviro paskaitų ciklo antrojoje paskaitoje prof. Liudas Mažylis pasakos apie iššūkius Lietuvos valstybei prieš 105 metus ir dabar.

Prof. Liudas Mažylis Europos Parlamento narys, Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas. Daugiau informacijos rasite Europarlamentaro puslapyje https://liudasmazylis.lt/

Istorinis įvykis Lietuvai – 2017 kovo 29 dieną Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis rado Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių kalba. Paskaitoje profesoriu papildė – dviem kalbomis – vokiečių ir lietuvių.

Tai džiugus momentas visai Lietuvai: juk atrastos jos valstybingumo, diplomatijos ištakos –Lietuvos valstybės idėjos rašytinė, dokumentinė išraiška, pagal kurią Lietuva yra savarankiška, nepriklausoma valstybė.  https://liudasmazylis.lt/apie-mane/sutadau-vasario-16-osios-akta/

„Prieš kelis mėnesius viešojoje erdvėje prasidėjusios diskusijos apie galimybę rasti Vasario 16-osios Akto originalą pažadino mano kaip politologo azartą, todėl nusprendžiau pradėti dokumentų analizę ir paieškas“, – Lietuvos valstybės atkūrimą skelbiančio dokumento radimą patvirtino VDU politologas, prof. L. Mažylis, turintis ir chemijos mokslų daktaro laipsnį.

Anot profesoriaus, kurį nuo šios dienos galima vadinti ir istorine asmenybe Lietuvai, kelis mėnesius trukusį paieškų procesą vis labiau skatino ir artėjantis valstybės šimtmetis. „Labai aiškiai nuo pat pradžių supratau, kad dabartinė Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo vieta yra susijusi su vokiškąja kryptimi, todėl kreipiausi į Vokietijos valstybės archyvą su klausimu ar būtų galima pradėti paieškas ir buvau labai maloniai nustebintas, kad pastaroji įstaiga geranoriškai sutiko“, – paieškų pradžią pristato L. Mažylis.

Susitikime virtualioje erdvėje pasiklausyti prof. Liudo Mažylio apie istirjos vingius ir šių dienų iššūkius Lietuvos valstybei.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
vasario 09
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis reginys

Organizatorius

Liudas Mažylis
El. paštas:
gintare.labotakyte@europarl.europa.eu
View Organizatorius Website

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)