Renginiai kraunami

Sveikas miegas ir jo sutrikimai

2021-09-09 16:00 - 17:30
Kas yra miegas? Kaip ir kodėl miegame? Kada miegas yra sveikas, o kada jau pripažįstami miego sutrikimai ir šiek tiek apie pagalbą jiems ištikus?
Miego sutrikimai vargina ne tik jaunus, o ypač  senjorus.

Kaip naudojimąsis išmaniosiomis technologijomis kenkia mūsų sveikam miegui. Straipsnyje  kaip išsimiegoti, anot gydytojos, yra du aspektai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį telefonu naudojantis prieš miegą. Pirmasis – didelis informacijos kiekis, antrasis – šviesos spinduliuotė. Pirmuoju atveju, smegenis užkrauname dideliu kiekiu informacijos, todėl negalime gerai atsipalaiduoti. Tai reiškia, kad prieš miegą reikėtų mažinti jos kiekį – telefonu nesinaudoti, ar jį keisti mažiau dirginančiomis priemonėmis – radiju ar knyga. Kitas aspektas – šviesos spinduliuotė. Saulės šviesos spektras, dienai einant į pabaigą, keičiasi. Vakare saulė nėra tokia intensyvi kaip dieną. Tuo tarpu technologijų šviesos intensyvios visada, todėl ir tampa žalingomis. Rekomenduojama prieš miegą mažinti šviesos intensyvumą, pasirenkant telefonų tamsiąsias temas ar nakties režimus, leidžiančius telefono aplinką paversti mažiau akinančia.

Paskaitos senjorams lektorė Dalia Matačiūnienė – gydytoja neurologė, besidomnti miego medicina, šioje srityje dirba nuo 2007 metųpradėjusi darbą pirmoje Vilniuje miego tyrimų laboratorijoje Antakalnyje. Nuo tada analizuoja miego tyrimus, konsultuoja pacientus dėl įvairių miego sutrikimų. Paskutinius 5 metus dirbo Kardiolitos klinikose, kurioje treti metai atliekami miego tyrimai.
Gydytoja neurologė dalyvauja Tarptautiniuose miego tyrimų kongresuose, kasmet Lietuvos neurologų vasaros stovyklose. Yra mokslinių straipsnių bendraautorė.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-09-09
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)