Renginiai kraunami

Sukčiavimas – kas tai?

2022-11-10 16:00 - 17:30

Senjorų pasaulio ATVIRŲ paskaitų ciklo “Lapkričio takas” antrojoje paskaitoje “Sukčiavimas- kas tai?” išgirsite realius pavyzdžius, padėsiančius atpažinti internetinius sukčius, sužinosite  kaip nuo jų apsisaugoti. Pranešėjas – Linas Sadeckas – Luminor Bank AS Baltijos šalių sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.

Tikriausiai ne vienas Jūsų susidūrėte su sukčiais savo gyvenime: susilaukėte žinutės neva Jūs laimėjote loterijoje, skambučio neva iš banko arba skambučio su siūlymu investuoti. Dėl išaugusio finansinių sukčių aktyvumo per antrąjį šių metų ketvirtį iš Lietuvos gyventojų apgaulės būdu išviliota 4 mln. eurų. Apgaulių aukomis tampa įvairaus amžiaus ir įvairių socialinių sluoksnių žmonės. Technologijų panaudojimas sukčius įgalina pasiekti neįtikėtinai didelius kiekius žmonių.

Įprotis atidžiai įvertinti laiško siuntėją, jo el. adresą, laiško turinį ir pagalvoti prieš paspaudžiant turėtų būti nuolatos ugdomas. Tad šioje paskaitoje dalinsimės realiais pavyzdžiais, padėsiančiais atpažinti sukčius bei nuo jų apsisaugoti. Svarbiausia nesigėdyti ir nebijoti prisipažinti, kad jus apgavo. Į apgavikų pinkles įsivelia ne tik naivuoliai! Su šiuolaikinėmis technologijomis ir nusikaltėlių turimais resursais apgauti galima kiekvieną. Svarbiausia, kad žmogus greitai reaguotų ir kreiptųsi pagalbos.

Apie visa tai mums pasakos Linas Sadeckas, Vilniaus Universitete įgijęs teisės magistro laipsnį, sertifikuotas sukčiavimo prevencijos ekspertas, turintis bemaž 10 metų patirtį bankiniame sektoriuje. Šiuo metu Linas vadovauja Luminor Bank AS Baltijos šalių sukčiavimo rizikos valdymo skyriui. Luminor bankas vykdo sukčiavimo prevenciją. Daugiau informacijos https://www.luminor.lt/lt/sukciavimo-prevencija

Kaip atpažinti sukčiavimą internete? Kaip nuo jo apsisaugoti ir ką daryti, jei įtariate, kad į jūsų pinigus taikosi nusikaltėliai? Taip pat kviečiame paskaityti straipsnį https://www.luminor.lt/lt/sukciavimas-elektronineje-erdveje-kaip-nuo-jo-apsisaugoti

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-11-10
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Linas Sadeckas

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)