Renginiai kraunami

Šeimos įtaka senjoro gyvenimui

2022-03-24 16:00 - 17:30

“Senjorų pasaulio” paskaitų ciklo “Kovo žaismas” svečias- Boguslavas Gruževskis – socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvos socialinių mokslų centro direktorius, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius. Viena jo nagrinėjamų mokslinių sričių – socialinė atskirtis. Forumo senjorams “Būkime veiklūs” metu iškilo poreikis pasidalinti mintimis nauja tema- šeimos įtaka vyresnio amžiaus žmonių gyvenimuose. Apie tai paskaitoje klausysimės prof. Boguslavo Gruževskio, “Senjorų pasaulis” misijos ir vizijos autoriaus.

Pasak sociologo, yra keturi šaltiniai, iš kurių kyla vyresnio amžiaus žmonių „nurašymo“ fenomenas.

Pirmiausia, tai darbdaviai. Nuo senų laikų yra nusistovėjusi nuostata, kad vyresnio amžiaus žmonės yra mažiau tikę, mažiau galintys pakovoti už save.

Antras lygmuo, iš kurio kyla senjorų sumenkinimas, pasak B.Gruževskio, yra valstybės politika, kuri neužtikrina orios pensijos, vyresnio amžiaus žmonėms pritaikytų internetinių sistemų, viešojo transporto ir kitų paslaugų.

Trečiasis šaltinis – šeima. „Kultūra, kai seneliai yra šeimos autoritetas, nyksta“, – teigė B.Gruževskis. Todėl visuomenėje susiformuoja ne visai pagarbus požiūris į vyresniuosius. Bet pagrindinis sumenkinimo šaltinis, pasak sociologo, yra paties senjoro savivertė.

Vis dar manoma, kad vyresnio amžiaus gyventojai nėra pajėgūs dirbti, nespėja su technologijomis, neįvertinamas jų potencialas ir poreikiai, juntama diskriminacija dėl amžiaus.

“Senjorų pasaulio” misija yra paneigti šią nuomonę ir parodyti, kad galima sulaukus senatvės gyventi oriai.

Paskaitoje klausysimės profesoriaus apie šeimos santykį ir požiūrį į vyresnį žmogų. Apie vaikų kaltę skiriant per mažai laiko ir dėmesio savo tėveliams, apie anūkų (ne)susišnekėjimą, o labiausiai apie patį senjorą ir jo lūksčius laimingai senatvei.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-03-24
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Prof. Boguslavas Gruževskis
Telefonas:
(8 5) 275 4896
El. paštas:
institutas@lstc.lt
View Organizatorius Website

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)