Renginiai kraunami

Sausio 13-osios Tyla

2022-01-13 16:00 - 17:30

Žurnalistas Vitalius Zaikauskas paskaitoje “Sausio 13-oji Tyla” – Laisvės gynėjų dieną  dalinsis savo išgyvenimais ir mintimis apie mums visiems nepamirštamą dieną.

1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Operacijos tikslai: užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą- nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

Žurnalistas 1988 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui įsteigus savaitraštį „Atgimimas“ iš pradžių rūpinosi visos Sąjūdžio ir Sąjūdžio palaikomos respublikinės ir regioninės, vietinės spaudos platinimu Lietuvoje bei užsienyje, kiek vėliau pradėjo dirbti šio savaitraščio žurnalistu.

1990 m. pradžioje buvo pakviestas bendradarbiauti su išeivijos savaitraščiu „Dirva“ – turėjo nuolatinę savo skiltį, taip pat kelerius metus dirbo su Clevelando lietuvių radiju, vėliau Čikagos lietuvių radijo stotimis – buvo jų korespondentas Lietuvai. Nuo 2014 iki dabar – Išeivijos dienraščio „Draugas“ (Čikaga) žurnalistas.

Nuo 1998 iki 2014 metų LNK ir LRT televizijose – redaktorius, vyr. redaktorius, reporteris, laidų autorius ir vedėjas – LNK, BTV  ir LRT televizijos laidų „Bobų vasara“,„Atleisk“„Nepabuvęs kareivėliu“,„Ieškau darbo Meilės istorijos“,”Byla”, Paskutinė instancija“,„Kakadu“, „Klaidos kaina” redaktorius.

Nuo 2012 m. suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Kiekvienas šią dieną prisimename per savo patirtį: ” Aš stovėjau Antakalnyje prie lango ir rankose glaudžiau metukų dukrytę. Kai nerimas kaustė žiūrint, kaip kitoje Neries upės pusėje  Žirmūnų gatve Seimo link dunda tankų karavanas. Ar dar vaikas pamatys savo tėvelį? – sukosi  mintis galvoje”.

Kokia ta diena Vitaliaus Zaikausko prisiminimuose – žurnalisto, kurio kraujyje teka NEPRIKLAUSOMYBĖ- pasiklausysime paskaitoje.

 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-01-13
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Vitalius Zaikauskas

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)