Renginiai kraunami

Rusijos Aukso žiedas: patirtys ir atradimai

2021-08-26 16:00 - 17:30

Prieš kelis dešimtmečius kelionės po Rusiją buvo kasdienybė, šiandien – atrodo kaip egzotika. Paprasčiau nuskristi į Tailandą, negu pakeliauti po kaimyninę šalį.

Kviečiame iš naujo atrasti Rusijos aukso žiedą: tai istoriškai ir turistiškai svarbių miestų grupė RusijojeMaskvos apylinkėse. Visi šie miestai seni, įkurti formuojantis Rusijos valstybei. Juose gausu senovinių cerkviųkremliųvienuolynų, puoselėjami senieji amatai.

Rusijos Aukso žiedo objektai išsidėstę MaskvosJaroslavlioVladimiroIvanovoKostromos ir Tverės srityse.

Miestų sąrašas įvairuoja.

Į jį paprastai įtraukiami šie 8 miestai: Sergijev Posadas, Zalesės Pereslavas, DidysisRostovas, Jaroslavlis, Kostroma, Ivanovas, Suzdalė ir Vladimiras.

Po juos keliausime kartu su žurnaliste Liana Binkauskiene, kuri visai neseniai juos aplankė gyvai.

Liana apie save: esu žurnalistė, beveik visi mano gyvenime buvę darbai susieti su žurnalistika, komunikacija. Rašiau apie daug ką, bet niekada iki šiol nebuvau išmėginusi kelionių žurnalistikos. O ji mano žurnalistiniame kelyje atsirado labai netikėtai. Šiuo metu mano vyras dirba diplomatinį darbą Maskvoje, tad aš išvykau kartu su juo ir šiuo metu gyvename Rusijos sostinėje. Laisvu nuo vyro darbo laiku stengiamės kuo daugiau pamatyti, pažinti svečios šalies kultūrą, istoriją, miestus. Tad keliaujame. O tai ką pamatome – norisi parodyti visiems. Ir, žinoma, papasakoti. Labai man svarbus ir atgalinis ryšys – matau, kad žmonėms labai įdomi ši pažįstama ir nepažįstama Rusija. O ten kur senas miestas – visada yra kokia nors sena istorija, apgaubta paslapties šydu. Ir dar – kur bebūtume, ieškome lietuvybės pėdsakų. Ir randame net XVI a. vienuolynuose (ir ne viename).

 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-08-26
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Žurnalistė Liana Binkauskienė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)