Renginiai kraunami

Realybė Ukrainoje

vasario 23 16:00 - 17:30

„Senjorų pasaulis” atviro paskaitų ciklo “Vasario atspindys” paskutinėje ketvirtojoje paskaitoje klausysimės žurnalisto Eldorado Butrimo, už 2022 metų reportažus iš Ukrainos apdovanoto „Taiklaus šūvio” diplomu.

„Lietuvos ryto” korespondentu dirbantis E. Butrimas pastebėjo, kad į Ukrainą dar praėjusių metų vasario mėnesį panoro važiuoti pats, nebuvo redakcijos komandiruotas. Priešingai, šis jo sumanymas „Lietuvos ryto” nepradžiugino, redakcijos vadovai pastebėjo, kad informacijos apie karą Ukrainoje pilna internete, jiems reikia žinių iš Lenkijos, tad jam honorarus sumažino.

Klausinėjamas apie gyvenimą Ukrainoje E. Butrimas pasakojo, kad dažniausiai nakvoja hosteliuose, po šalį keliauja traukiniais, autobusais, dažnai stabdydamas pakeleivingus automobilius, vis kalbina sutinkamus žmones ir aprašo jų istorijas.

O kokios buvo svarbiausios jo noro vykti į karo siaubiamą šalį priežastys? To klausinėjamas Eldoradas prasitarė norėjęs būti Ukrainoje per Maidano revoliuciją, bet negalėjo, tad šįkart nedvejodamas išvyko. Ir ten tikisi išbūti iki karo Ukrainoje pabaigos. Tiesa, kas keletą mėnesių grįždamas į Lietuvą ar Lenkiją, nes pastaruoju metu jo gyvenimas dalijamas tarp šių trijų šalių.

“Kolegos Eldorado publikacijas iš Rygos, Talino, Varšuvos jau pastebėjau nuo seno. Todėl su malonumu sutikau skelbti Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) svetainėje ir jo reportažus iš Ukrainos. Mane intriguoja jo požiūris į karą. Jis nepuola spręsti globalinių karo problemų. Jis keliauja po grobikiško karo alinamą Ukrainą, beldžiasi į eilinių žmonių namus ir rašo apie juos, jų gyvenimą, karo paveiktą buitį, viltis, vis atrasdamas tame juodulyje kažką šviesaus. Tuo kolega Eldoradas ir įdomus, tuo jo reportažai ir vertingi, laukiami Lietuvoje,” – sako LŽS svetainės http://www.lzs.l redaktorius Vytautas Žeimantas. http://www.lzs.lt/lt/naujienos/uzsienio_naujienos/eldoradas_butrimas._reportazai_is_ukrainos_galimai_zuvo_pirmas_karys_savanoris_is_lietuvos.html

Prieš paskaitą kviečiame paskaityti žurnalisto reportažus jo socialinių tinklų paskyroje https://www.facebook.com/eldoradasbutrimas

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
vasario 23
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis reginys

Organizatorius

Eldoradas Butrimas

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)