Renginiai kraunami

Naujoji Zelandija — maori, avių ir kivi kraštas

2022-09-15 16:00 - 17:30

Senjorų pasaulio “Rugsėjo dėlionė” paskaitoje “Naujoji Zelandija — maori, avių ir kivi kraštas” Eglė Galubavičiūtė-  kelionių vadybininkė, gidė, keliautoja bei kalbų mokytoja mums pasakos apie “aštuntąjį” pasaulio žemyną. Mokyklos geografijos vadovėliuose mokėmės, kad yra 7 žemynai, tačiau gali tekti ateityje vadovėlius perrašyti, nes viena sala siekia tapti aštuntuoju pasaulio žemynu. Mokslininkai sako, kad Zelandija atitinka žemyno kriterijus, tačiau maždaug 94 procentai Naujosios Zelandijos žemyno yra po vandeniu, o virš vandens stūkso vos kelios salos ir dar trys didesni žemės plotai – Naujosios Zelandijos šiaurinė ir pietinė salos bei Naujoji Kaledonija.

“Vasaros kelionės” liko prisiminimuose, tačiau pamatę klausytojų susidomėjimą ir norą pažinti kitus kraštus,tęsiame paskaitas apie keliones ir kviečiame lektorius, kurie yra gyvenę arba gyvena tuose kraštuose, apie kuriuos klausomės pasakojimų.

Eglė yra projekto MyBalticWay.com sumanytoja ir įgyvendintoja – tai svetainė, kurioje užsiniečiai gali rasti informaciją apie Baltijos šalis. Pagyvenusi  Prancūzijoje, Naujoji Zelandijoje, Ispanijoje, Rusijoje – šiandien ji gyvena ir dirba Lietuvoje, puikiai jaučia kas įdomu mūsų šalyje užsieniečiui.

Naujoji Zelandija – valstybė Okeanijoje, Ramiojo vandenyno pietvakariuose, į pietryčius nuo Australijos. Naujajai Zelandijai priklauso apie 700 mažų salų, daugiausia negyvenamų. Sostinė Velingtonas.

Pasaulinis taikos indeksas parodo, kuri iš valstybių gali būti laikoma saugiausia (ir atvirkščiai – pavojingiausia) žmogaus gyvybei. Šį reitingą sudaro Ekonomikos ir taikos institutas, veikiantis Australijos Sidnėjaus universitete, dalyvaujant partnerių organizacijoms. Šis indeksas pirmą kartą buvo apskaičiuotas 2007 m. gegužės mėn. Sudarant reitingą atsižvelgiama į šiuos veiksnius: konfliktų buvimą ir mastą, stabilumo ir saugumo lygį valstybėje, taip pat valstybės militarizacijos lygį. 2022 metų reitinge yra 163 valstijos. Pirmą vietą jau keletą metų iš eilės užima Islandija. Antroje vietoje – Naujoji Zelandija, trečioje – Airija.

Paskaitą transkliuosime iš “Mykolo renginiai”  https://www.facebook.com/MykoloRenginiai/ į kurį kviesime Senjorų pasaulio klubo narius, vilniečius ateiti ir išgirsti gyvą Eglės pasakojimą.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-09-15
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Eglė Galubavičiūtė
El. paštas:
mykolorenginiai@gmail.com

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)