Loading Events

Muzikinės kultūros reikšmė

2021-10-07 16:00 - 17:30

Pirmoji “Senjorų pasaulio” organizuojama paskaitų ciklo “Spalio gama” paskaita pakvies mus pasikalbėti apie muzikinės kultūros reikšmę.

 

Paskaitos lektorius- Donatas Katkus – “altininkas, dirigentas, muzikologas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, charizmatiškas muzikinės kultūros komentatorius, Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, kristupo vasaros festivalio iniciatorius, knygų ir daugybės kritikos straipsnių autorius. Energijos ir puikaus jumoro nestokojantis aštraus liežuvio meistras, visą gyvenimą paskyręs muzikai ir kultūrai, iki šiol yra vienas įtakingiausių mūsų kultūros balsų.” – taikliausias maestro apibūdinimas yra knygoje “Užrašai iš Rokantiškių” apie knygos autorių. Už nuopelnus 2001-aisiais Donatas Katkus buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, o 2003-aisiais gavo Pasaulio intelektualinės nuosavybės organizacijos premiją.

Sklaidydama internete begalę straipsnių radau: “gyvenimas nuostabus visais laikais. Jūs neįsivaizduojate, kaip gerai būti senuku“, – maestro mintį. Į Senjorų pasaulio paskaitų ciklą “Spalio gama” maestro Donatas Katkus ateina su paskaita neadvejodamas  “Muzikinės kultūros reikšme” įvairiausio amžiaus žmonėms.

“Kultūra, atmintis, socialinis, žmogiškas gyvenimas, santykiai –daro mūsų praeitį gyva” nedvejoja maestro. Todėl jo manymu reikia gaivinti prisiminimus, nes tai vienintelė forma kurios pagalba atkuriami individualūs išgyvenimai. O tai ypač varbu vyresniame amžiuje. Malonūs praeities įvykių išgyvenimai sukuria laimės pojūtį.

Laidos „Visi kalba“ herojus optimizmo tikrai nestokoja, tačiau daugybė senyvo amžiaus žmonių Lietuvoje nesijaučia taip gerai, kaip D. Katkus. Kodėl taip yra? Dirigentas viskuo nepatenkintiems senjorams turi patarimą – nesureikšminkite savęs.

Kuo vyresniame amžiuje svarbi muzikinės kultūros reikšmė? – paskaitoje lektorius bandys atsakyti į klausimą.

Muzika gali daryti stebuklus, pakylėti mūsų sielą, tobulinti protą, pažadinti mūsų sąmonę ir jausmus.  Ji gali pakelti į mūšį ar padėti atsipalaiduoti. Pasaulio muzikinė kultūra iš esmės remiasi trimis banginiais: muzikos kūryba, atlikimu ir jos suvokimu.

S. Bachas tartum patvirtina, kad tas, kuris sukuria didžiąją muziką, ir tas, kuris sugeba pažinti jos nemirtingą grožį (t. y. klausytojas), yra lygūs prieš harmonijos veidą. Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/muzikine-atlikimo-ir-ugdymo-kultura/

Kaip apibrėžti žmogaus muzikinę kultūrą? Kadangi ji siejasi su meno ir dvasios fenomenais, ją apibrėžti tikrai nėra lengva.  Ar tai gebėjimas tobulai girdėti, suvokti muziką, mokėti jos įvairių stilių ir žanrų kalbą, žinoti jos teoriją, istoriją, gebėti tobulai analizuoti, interpretuoti, vertinti, kurti ir atlikti?

Muzikinė kultūra apima kūrybą, muzikos atlikimą ir jos suvokimą, vertinimą. Tuomet nenuostabu, kad muzikinė kultūra „geba“ keisti asmenybės struktūrą, o kartu ir visuomenės dvasinę kultūrą, daro įtaką asmens socializacijai. Kokiu būdu vyresniame amžiuje galima lavinti savo muzikinį skonį?  Apie tai klausysimės maestro paskaitoje senjorams.

Pasidalinkite!

  • This event has passed.

Details

Date:
2021-10-07
Time:
16:00 - 17:30
Event Category:
Event Tags:

Venue

Nuotolinis renginys – Zoom platforma
Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)