Renginiai kraunami

Meilė, mirtis ir mažiau svarbūs dalykai

2021-12-16 16:00 - 17:30

Laima Baršauskienė – slaugos ir paliatyviosios pagalbos specialistė, konsultantė, lektorė, gana dažnai būnanti šalia mirties pastaruosius 20 metų. Per tiek laiko norom ar nenorom tampusi ir psichologe, ir filosofe paskaitoje “Meilė, mirtis  ir  mažiau svarbūs dalykai” dalinsis savo patirtimi.

Ką pasakyti žmogui, einančiam paskutinę savo dirbtinai sutrumpinto kelio atkarpą? Kaip padėti ją nueiti? Kaip tame ėjime keliauninko ranką perduoti į delną mirčiai? Kaip padėti jiems susidraugauti, jei jau kito pasirinkimo nėra? Juk bendrakeleiviams lengviau eiti geruoju.

Paskaita labiau apie meilę negu apie mirtį. Kaip išsiugdyti sveiką, filosofinį požiūrį į kasdien neišvengiamai artėjančią gyvenimo pabaigą, kaip suteikti gyvenimui pilnatvę ir prasmę, kurios sunaikintų mirties baimę.

Per 20 metų sukauptas patyrimas ir įgytos žinios, kuriomis dalinsis lektorė, gali būti svarbu ir įdomu sergantiems sunkiomis ir nepagydomomis ligomis, jų artimiesiems, slaugos specialistams, visiems kitiems, kieno žodyne žodžiui „mirtis“ vietos kol kas nėra.

Kiekvieno mūsų gyvenimas – tik kelionė nuo taško A (gimimo) iki taško B (mirties). Kelionė iš pirmųjų į paskutiniuosius namus, su skirtingu skaičiumi įvairios svarbos ir dydžio stočių.

Gyvename tokiame laikmetyje, kai vis didesnės dalies žmonių keliuose atsiranda stotis pavadinimu „Vėžys“. Užtrukimas joje neretai nuardo dalį likusio kelio bėgių ir taškas B gerokai priartėja.

Kaip įveikti tą likusią atkarpą kai senka paskutinės jėgos ir pinasi kojos?

Kaip kiekvienam iš mūsų išmokti būti tvirta atrama baigiančiam kelią namo?

Kaip jaučiasi žmogus, sužinojęs diagnozę, lygią neapskundžiamam nuosprendžiui?

O nuosprendis – mirties bausmė. Arba – laisvės suteikimas, išlaisvinant iš nepakeliamos kančios, skausmo, ligos gniaužtų. Reikšmę kievienas pasirenka pats.

Rasti atsakymus į visus šiuos klausimus padėsiu aš – slaugytoja, lektorė, virtuvės ir miegamojo filosofė, rašytoja be knygos Laima Baršauskienė. Gana dažnai būnanti šalia mirties pastaruosius 20 metų. Per tiek laiko norom ar nenorom tampusi ir psichologe, ir filosofe.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-12-16
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Laima Baršauskienė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)