Renginiai kraunami

Madagaskaras- žemė tarp rojaus ir pragaro

2021-07-08 16:00 - 17:30

“Senjorų pasauliui” jau pažįstama iš paskaitos apie Iraną kelionių vadovė-gidė, Persijos kultūros klubo vadovė Edita Muraškaitė pasakos apie  kelionę po “Madagaskarą – žemę tarp rojaus ir pragaro”.  Apie kelionę į Madagaskarą pirmą kartą Edita pradėjo svajoti išgirdusi apie vieną XX am pradžios Lietuvos mastytojo ir geografo planą kurti „Atsarginę Lietuvą“ būtent šioje Afrikos saloje. Po trečios kelionės – ji šį kraštą pamilo visą širdim ir savo sapnuose dabar dažnai mato save žygiuojančią per tarsi degančius raudonai Isalo nacionalinio parko kalnus arba žaidžiančią su malagasių vaikais Mozambiko sąsiaurio pakrantėje.  “Kodėl patalpinau šią žemę tarp rojaus ir pragaro?- Edita mums papasakos  liepos 8 dieną.

Madagaskaras – didžiulė sala, esanti Indijos vandenyne, prie pietryčių Afrikos pakrantės. Turistai joje atranda  nepaliestus natūralius gamtos draustinius, gyvūnų ir augalų įvairovę, kurių daugumą galima pamatyti tik Madagaskare, kultūrą, kurioje persipina dabarties ir praeities tradicijos.

Madagaskaras yra ketvirta pagal dydį sala, kurios plotas užima 587,040 kv. km. Didesnės salos už Madagaskarą – Grenlandija, Naujoji Gvinėja ir Borneo.

Sala turi du sezonus: lietingą, tačiau karštą, trunkantį nuo lapkričio iki balandžio mėnesio ir vėsesnį, bet sausesnį, kuris prasideda gegužę, o baigiasi spalio mėnesį.

Madagaskaras yra tapęs 250 000 gyvūnų ir augalų namais, iš kurių net 75 procentus galima atrasti tik šioje saloje.

Tarp pusdykumių saloje galima atrasti ir tropinius miškus bei drėgnuosius atogrąžų miškus.

Madagaskaro sostinė Antananarivas. Tai labiausiai apgyvendintas miestas, išsidėstęs salos centrinėje dalyje, 1468 metrų aukštyje.

Tai nėra labai populiarus maršrutas, nes ji yra toli. Ypač dabar , kai pasaulyje kelionės tapo sudėtingesnės.

“Senjorų pasaulis” kviečia pakeliauti virtualiai ir apsilankyti egzotiškuose kraštuose.

 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-07-08
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Edita Muraškaitė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)