Renginiai kraunami

Kas pasikeičia smegenyse susirgus Alzheimerio liga?

2022-03-31 16:00 - 17:30

Kaip ir kuo gyvena mokslininkai? Kaip jie pasirenka šį sudėtingą kelią? O jei tas kelias veda tyrinėjant žmonių smegenis arba ligas? O ypač tokias sudėtingas kaip Alzheimeris.

Pasivaikščiojimo po apylinkes metu, užkalbinau merginą, kartu su mama vedžiojančią vokiečių aviganius. Kuo gyveni, Dovile? – atsakymas į trumpą klausimą išaugo į pažadą paskaityti paskaitą senjorams apie sudėtingus dalykus paprastai.

Doktorantė Dovilė Pocevičiūtė prisistato: „Jau 10-oje klasėje žinojau, jog savo ateitį siesiu su gamtos mokslais. Po gimnazijos baigimo įstojau į molekulinės biologijos programą Vilniaus Universitete, kur 2019 metais sėkmingai apsigyniau bakalaurą. Paskutiniaisiais bakalauro metais nusprendžiau tęsti studijas ir stoti į magistro studijas užsienyje. Taip keli mėnesiai po bakalauro baigimo atsidūriau Lunde, akademiniame miestelyje Švedijos pietuose. https://www.lunduniversity.lu.se/

100 geriausių Pasaulio universitetų reitinge Lundo universitetas užima garbingą – 60 vietą.  Jame mokosi 42 000 studentų, iš kurių 15% tarptautiniai studentai, dirba ~7700 darbuotojų.  Universitetas, garsus savo istorija, išsiskiriantis įvairiomis ceremonijomis.  Įkurtas 1666 m., vienas seniausių universitetų dabartinėje Švedijos teritorijoje. Turi 7 fakultetus (su papildoma institucijos teritorija Malmėje ir Helsinborge). Apie 42 500 studentų. Universitete yra galimybė pasirinkti specialybę iš 50 programų ir 800 atskirų kursų.

Tik būnant Lunde pradėjau rimtai svarstyti kokiu keliu eiti, tačiau nebuvo taip lengva, nes molekulinė biologija yra toks pat platus mokslas kaip medicina. Bet žinojau viena – man visada labai patiko pats sudėtingiausias žmogaus organas – smegenys. Juk smegenys ne tik reguliuoja pačias svarbiausias mūsų kūno funkcijas, bet smegenyse taipogi formuojasi atsiminimai ir gimsta emocijos. Tad ėmiausi ieškoti magistro projektų vadovų, kurie dirba neurobiologijos srityje. Taip atsiradau savo vadovės Malin grupėje, kuri nagrinėja Alzhaimerio ligą ir su ja susijusius molekulinius mechanizmus. Įgijau dar vieną laipsnį – mokslų magistro laipsnį. Dabar tęsiu doktorantūros studijas ir  Malin grupėje nagrinėju baltymą amyliną ir su juo susijusius procesus Alzhaimerio pacientų smegenyse.“

Susitikime Senjorų pasaulio paskutinėje paskaitų ciklo “Kovo žaismas” paskaitoje apie sudėtingus dalykus paprastai, tartum  anūkė papasakotų močiutei apie savo mokslus.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-03-31
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Dovilė Pocevičiūtė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)