Renginiai kraunami

Kalnuota gyvenimo kelionė

rugpjūčio 24 16:00 - 17:30

„Senjorų pasaulis” rugpjūčio mėnesio paskaitų ciklo „Vasaros kelionės” nemokama ketvirtadienio paskaita „Kalnuota gyvenimo kelionė”  lektorius Antanas Saulaitis – Lietuvos kunigas jėzuitas, pedagogas, JAV lietuvių visuomenės veikėjas.

2022 m. pasirodžiusios Antano Saulaičio knygos „Misionierius. Antanas Saulaitis – žmogus, kuris visada šypsosi” pristatyme skaitome: „Tėvą Antaną Saulaitį būtų galima vadinti kunigu be sutanos: jis nepataikauja Bažnyčiai, nesmerkia tų, nuo kurių nusisuka kai kurie dvasininkai. Jis niekada nepameta savo tikėjimo kelio, net kai išbandymai, atrodo, ne žmogaus jėgoms. Tėvas Antanas žino, kokia sprangi pabėgėlio duona, kokia ta tikroji Amerika, kurioje doleriai ant medžių neauga. Kaip atrodo akistata su mirtimi, kai akimirksniu turi reaguoti ir išsigelbėti. Vieno žmogaus istorija – ne tik apie misijas Brazilijoje, o ir apie visą gyvenimą teiktas dovanas kiekvienam, nepaisant rasės, lyties, tautybės ir net tikėjimo.”

Paskaitoje klausysimės įkvepiančio pasakojimo apie gyvenimo kelionę.Nesmerkti, nekaltinti, nesakyti, kad viskas praeis, – tiesiog nesudaryti tokių situacijų, kad dvasinę krizę patiriantis žmogus pasijustų dar labiau kaltas. Tokiais principais vadovaudamasis Vilniaus Šv.Kazimiero bažnyčios rektorius Antanas Saulaitis (78 m.) dar jaunystėje suprato, kad nusižudyti ketinantis žmogus iš tiesų nori gyventi, bet jaučia didelį skausmą.

Skaitykite daugiau:. https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/likimai/2017/01/22/news/kunigas-antanas-saulaitis-kaip-nelogiskas-pokalbis-isgelbejo-gyvybe-681130

Antanas Saulaitis, SJ, 1949 m, vos sulaukęs dešimties, su šeima emigravo į JAV, kur praleido savo vaikystę ir jaunystę. Fairfieldo universitete (JAV, Kalifornija) jis baigė chemijos bakalauro studijas, vėliau Bostono universitete (JAV, Masačusetsas) įgijo filosofijos, teologijos ir chemijos magistro laipsnius.

Į Jėzaus Draugiją įstojo 1961 m., 1969 m. įšventintas kunigu JAV. 1970–1977 m. dirbo misijoje Brazilijoje. 1977 m. sugrįžo į JAV, vadovavo Čikagos jaunimo centrui, buvo už Lietuvos ribų gyvenančių lietuvių jėzuitų vyresnysis. Nuo 1987 m. reguliariai lankėsi Lietuvoje, aktyviai dalyvavo skautų veikloje. 1998 m. paskirtas Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijolu (iki 2003 m.) ir grįžo į Lietuvą. 1998–2001 m. Vilniaus šv. Jonų bažnyčios rektorius, vėliau vadovavo Vilniaus akademinės sielovados centrui, Vilniaus arkivyskupijos kunigų tarybos narys. 2006 m. perkeltas į Čikagą, kur iki 2014 m. vadovavo Pal. Jurgio Matulaičio lietuvių katalikų misijai. 2014 m. sugrįžo į Lietuvą, dabar eina šv. Jonų bažnyčios Vilniuje vicerektoriaus pareigas.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
rugpjūčio 24
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://forms.gle/UbTwHkwASJgikppd8

Vieta

Nuotolinis reginys

Organizatorius

Antanas Saulaitis

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)