Loading Events

Kaip išmokti gyventi tarp ekranų?

2021-09-02 16:00 - 17:30

Pasaulis pasikeitė. Ar jau pasikeitėme mes? Kuo ypatinga skaitmeninė karta ir kaip su ja sutarti? Naujos teisės, nauji bendravimo įpročiai, aplink – daugybė netikrų naujienų… Kaip visa tai aprėpti, suprasti ir nepasimesti?

 Dėmesys – brangiausia skaitmeninio pasaulio prekė. Kodėl nuo ekranų atsiplėšti taip sunku ir vaikams, ir suaugusiems, kas taip valdo mūsų dėmesį? Teisininkai kalba apie naujas mūsų teises internete, o psichologai – apie augančias naujas priklausomybes, vienišumą, depresijas. Juk paradoksas: nors susisiekti su kitais žmonėmis dar niekad istorijoje nebuvo taip lengva, kaip dabar, tačiau dar niekad nebuvo tiek vienišumą, depresijas, baimę jaučiančių žmonių..  

 Apie visa tai – paskaitoje, kurią pristatys „Skaitmeninės etikos centro“ steigėjos Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė. Kaip abi sako, šioje temoje atsirado iš asmenio poreikio – ieškodamos atsakymų, kaip pačioms išgyventi tarp ekranų savo šeimose: kaip suprasti šiuolaikinius vaikus ir neprarasti ryšio su jais, o ir kitais suaugusiais, kaip sužinoti, kiek praleidžiamo laiko internete – yra normalu ir kas atsako už turinį, kurį gali pamatyti kiekvienas? Pradėjus domėtis giliau, atsivėrė įdomūs informacijos klodai, paliečiantys  ir technologijų pasaulio, ir žmogaus smegenų veikimo principus… Turime suprasti: technologijos – puikūs pagalbininkai, bet kad būtina sąmoningai jas valdyti, norint apsaugoti save ir savo fizinę bei psichinę sveikatą.

Su skaitmeninio pasaulio iššūkiais susijusia informacija, grįsta moksliniais tyrimais iš Lietuvos ir viso pasaulio „Skaitmeninės etikos centras“ dalijasi savo svetainėje www.e-etika.lt, Facebook profilyje „Skaitmeninės etikos centras“ ir Facebook tėvų grupėje „Vaikas įniko į telefoną. Kaip išgyventi tarp ekranų?“.

 

Pasidalinkite!

  • This event has passed.

Details

Date:
2021-09-02
Time:
16:00 - 17:30
Event Category:
Event Tags:

Venue

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizer

Skaitmeninis etikos centras
Phone
+370 686 98686
Email
info@e-etika.lt
View Organizer Website
Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)