Renginiai kraunami

Ką slepia lietuviškosios Džokondos šypsena

2022-09-01 16:00 - 17:30

“Senjorų pasaulis” rugsėjo mėnesio paskaitas pradeda nuo kultūros temos. Paskaitoje “Ką slepia lietuviškiosios Džokondos šypsena” išgirsime  dailininko H.Rusecko paveikslo “Pjovėja” istoriją.

 Vilniaus dailės akademijos menotyros krypties doktorantė Vaida Ragėnaitė kviečia į paskaitą, kurioje pasidalins kaip iškoduoti ir perskaityti dailininko Rusecko kūryboje ateities kartoms paliktus pranešimus.

Menotyrininkė Vaida prisistato:  “šiuo metu rengiu revizionistinio pobūdžio disertaciją apie Lietuvos XIX a.dailę. Savo tyrimų žvilgsnį kreipiu į visą XIX a. kultūrą, ieškodama pilietinio pasipriešinimo motyvų. Daugiausiai intrigos ir paslapčių palieka dailės kūriniai. Jei literatūriniam tekstui perduoti, transliuoti reikalingi vertimai tai vaizdas pats savaime sklaidai pakankamas, bet jo kalba gali būti neperskaitoma ne dėl kalbinių trukdžių. Kanuto Rusecko Pjovėja yra šio reiškinio atspindys. Šio paveikslo romantiškumas yra to meto visuomenės sutartinų ženklų, patriotinės kalbos pavyzdys. Ar šį paveikslą matė kalbantys  lietuviškai, žemaitiškai, baltarusiškai, ar lenkiškai, o gal net skaityti nemokantys asmenys visiems tai buvo kažkas ko mes šiandien neperskaitome.”

Susitikime pirmojoje rugsėjo mėnesio paskaitų ciklo paskaitoje apie kultūrą ir atverkime dar nepatirtą emociją, kurią neša dailė. 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-09-01
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Vaida Ragėnaitė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)