

Jei eiti – tai šiaurietiškai
„Senjorų pasaulis” atviro paskaitų ciklo „Kovo žingsniai” trečioje paskaitoje klausysimės šiaurietiškojo ėjimo trenerio ir fizinio aktyvumo specialisto Dainiaus Katiliaus apie fizinio aktyvumo įtaką sveikatai.
Mes einame ne tam, kad pabėgtume nuo gyvenimo, bet tam, kad gyvenimas nepabėgtų nuo mūsų“ (anonimas).
JEI JŪS GALITE EITI, JŪS GALITE EITI ŠIAURIETIŠKAI
Jei atkreiptumėte dėmesį, gydytojai, psichologai, sveikos gyvensenos entuziastai ir specialistai – visi vieningai rekomenduoja pasivaikščiojimą, ėjimą, buvimą gamtoje kaip pačią tobuliausią priemonę, stiprinančią fizinę kūno būseną, padedančią įveikti stresą, psichologinį nuovargį, padedančią lieknėti, lėtinančią senėjimą ar tiesiog gerinančią dvasinę būseną. Niekas neginčija, kad ėjimas – puiki ligų prevencinė bei reabilitacinė priemonė. Tačiau ne tas pats, ar išėjote lėtai pasivaikščioti, ar greitai eiti tam tikrą laiką tam tikru tempu.
Žinoma, bet koks pasivaikščiojimas padeda psichologinei ir dvasinei būsenai. Vien pasiryžimas atsistoti ir pradėti judėti suteikia pasitenkinimo, kad ryžaisi, jausmą. Galima eiti ir greitai – tai, be psichologinio pasitenkinimo, padeda širdies-kraujagyslių sistemos veiklai, aktyviau dirba viso kūno raumenys, sunaudodami atitinkamai didesnį kiekį energijos, sudegindami daugiau kalorijų. Daugiau informacijos apie šiaurietiško ėjimo naudą puslapyje https://ejimoterapija.lt/apie
O jei vis dėlto jūsų atsakymas bus, kad jūs nesiejate šiaurietiško ėjimo su fizine nauda savo sveikatai, nenusiminkite, dar lieka psichologinė ir dvasinė nauda. Tikėsite, kad bet koks judėjimas visapusiškai stiprina jūsų kūną, o gamta, bendraminčiai, besikeičiantys vaizdai, kvapai, garsai suteikia palaimą jūsų dvasiai. Ir tai didelė nauda išėjus pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Nes ėjimas, vaikščiojimas, pasivaikščiojimas, kaip plaukimas ir pasiplaukiojimas – tai ne tas pats.
Paskaitoje klausysitės apie:
- fizinio aktyvumo įtaka sveikatai;
- ėjimo terapiją: fizinę, psichologinę ir dvasinę naudas;
- šiaurietiško ėjimo istoriją, privalumus, žalą , mitus;
- šiaurietiško ėjimo lazdas ir aprangą;
- šiaurietiško ėjimo bendruomenę.
Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida) |