Renginiai kraunami

Trumpametražinio filmo “Viskas gerai” peržiūra ir aptarimas

2021-11-25 16:00 - 17:30
REŽISIERė – Jorūnė Greičiūtė
PRODIUSERIS – Viktorija Akavickaitė, Zbigniev Bartoševič
SCENARIJAUS AUTORIUS – Jorūnė Greičiūtė
OPERATORIUS – Zbigniev Bartoševič
MONTAŽO REŽISIERIUS – Jorūnė Greičiūtė, Zbigniev Bartoševič
GARSO REŽISIERIUS – Rūta Girnytė
PAGRINDINIAI AKTORIAI – Viktorija Kuodytė, Rytis Saladžius, Alvydė Pikturnaitė
PRODIUSERINĖ KOMPANIJA – Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Istorija pasakoja apie du vidutinio amžiaus žmones keliaujančiuis į pasimatymą prie upės. Nešdamiesi tiek asmeninį tiek socialinį šiai kartai būdingą bagažą, vyras ir moteris bando sukovoti su savo nuostatomis, ribomis, baimėmis ir nejaukumais. Kaip ir dauguma jaunų ar senų, subrendusių ar nebrandžių, šioje amžinoje kelionėje santykių, artumo, gal net meilės link, bando peržengti tą formalią „viskas gerai” ribą.

 

Pirmą kartą Senjorų pasaulyje visi kartu pasižiūrėsime 16 min. trukmės trumpametražinį filmą. Po filmo psikalbėsime apie ką mums buvo šis filmas ir kokią žinutę aš išsinešu iš jo.

Kuo išskirtinis yra trumpametražinis filmas? – Jorūnės atsakymą randame straipsnyje: “Trumpo metro išskirtinumas yra tikslumas. Studijuodama filosofiją turėjau dėstytoją, kuris neleisdavo vartoti nesuprantamų terminų arba išsiplėsti. Pats geriausias atsakymas būdavo tikslus žodžių junginys, reiškiantis būtent tai, ką norėjai pasakyti – nei daugiau, nei mažiau. Geriausia, jei sutilpdavai į vieną žodį.

Trumpas metras man asocijuojasi su šiomis paskaitomis.  Atrodo, kad jame būtina surasti tikslias kintamųjų kombinacijas, neleidžiančias minčiai ar jausmui nukrypti nuo to, ką nori pasakyti. Kuo siauresnis ir tikslesnis išsireiškimas, tuo aiškesnį ir platesnį pasaulį jis atveria. Tokie, manau, yra iššūkiai ir galimybės.”

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1515566/rezisiere-jorune-greiciute-kinas-yra-ziurova-apgaunanti-pasaka-geraja-sio-zodzio-prasme

 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2021-11-25
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)