Renginiai kraunami

Camino Lietuva kelionių maršrutai

2022-08-18 16:00 - 17:30

Nuo Žagarės iki Lazdijų Lietuvą kerta kelias, kuriuo einama pėsčiomis – tai specialiai pažymėtas Camino Lietuva kelias.  Apie jo maršrutus Senjorų pasaulio “Vasaros kelionės” paskaitų cikle pasakos vienas iš „Camino Lituano“ įkūrėjų – Marius Minkevičius.

Per Lietuvą šis kelias veda 500 kilometrų, besidriekdamas per kaimus, miestus, miestelius, laukus, žvyrkelius, paupius ir miškus. „Camino Lituano“ kelią per kelerius metus sukūrė apie šimtas entuziastų, nepasinaudojusių jokia europine ar kitų fondų parama, investavusių ne tik savo laiką, tačiau ir pinigus.
Marius dalinasi: “Pirmi mūsų susirinkimai įvyko 2016 metų rudenį, kai dalis keliautojų sugrįžome praėję ispanišką kelią. Mintis apie lietuviškąjį kirbėjo daug kam iš mūsų. Pirmasis apžvalginis žygis įvyko 2017 metų vasario mėnesį. Ėjome iš Lazdijų į Lenkijos pusę, norėdami pamatyti, kaip veikia Lenkijos kelias, pasikalbėti su jo kūrėjais.” Šiandien Mariaus svajonė  virto realybe.

Vis daugiau aktyvaus gyvenimo mėgėjų pasirenka maršrutą ir daro pirmuosius žingsnius „Camino Lituano“ kelyje. Lietuviškasis camino prisijungė prie tarptautinio tinklo ir kelionę galima tęsti toliau – Europos tarptautiniais šv.Jokūbo keliais pasiekiant Santiago de Compostela katedrą Ispanijoje ar Atlanto vandenyno pakrantę.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/pokalbiai/vienas-is-camino-lituano-ikureju-kai-sutinki-zmogu-pirma-ir-gal-paskutini-karta-gyvenime-labai-lengva-kalbeti-apie-bet-ka-1040-1366690?copied

Ne tiek svarbu, kad atsirado „Camino Lituano“ kelias, bet svarbu, kad jis subūrė bendruomenę, žmones.
Kasdienybė – pūslės ant kojų, kartu ir nuoširdus ir atviras bendravimas su pakeleiviais ir bendrakeleiviais.

https://www.facebook.com/Camino.lt

Camino Lituano kultūros kelias – pirmas ir vienintelis savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

Kelias prasideda ties Latvijos ir Lietuvos siena Žagarėje, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su Camino Polaco piligrimų taku.

Camino Lituano – ne tik pažymėtas maršrutas žemėlapyje. Tai – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys, prie kurio prisideda ir vietinės bendruomenės.

Naujaisiais laikais piligrimystės samprata pakito ir įgavo daugiau prasmių bei siekių. Tai ne tik dvasinė ir religinė piligrimystė, bet ir pasaulio, savęs pažinimas, kultūrinių ir gamtos objektų lankymas, bendravimas, dalyvavimas įvairiuose renginiuose. Pasaulietiniai aspektai išplėtė religinės piligrimystės formą, atsirado religinio turizmo sąvoka. Šiandien piligrimais gali tapti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, religijos ar fizinio pasirengimo. Taip pat nėra svarbu, kokie yra piligrimystės motyvai ir siekiai. Bet kuris keliautojas su kuprine, einantis pėsčiomis ar važiuojantis dviračiu yra laukiamas KELYJE.

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-08-18
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:

Vieta

Nuotolinis renginys – Zoom platforma

Organizatorius

Marius Minkevičius
El. paštas:
camino.lituano@gmail.com
View Organizatorius Website

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)