Renginiai kraunami

Apie tremtį ir Močiutes

gruodžio 14 16:00 - 17:30

„Senjorų pasaulis” gruodžio mėnesio  paskaitų ciklo nemokamoje  ketvirtadienio paskaitoje „Apie tremtį ir Močiutes”  Živilė Kropaitė-Basiulė, žurnalistė, radijo ir televizijos laidų vedėja, diskusijų moderatorė, savo Močiutės partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės istoriją pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.

“Daugybė Živilės sekėjų socialiniuose tinkluose nekantriai laukia įrašų, kuriuose kalbėdama su anūke Močiutė demonstruoja pavydėtiną išmintį ir humoro jausmą. Aukštaitiškai užrašyti trumpi dialogai knygoje tampa atsvara dramatiškai susiklosčiusiam Močiutės gyvenimui: anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta.” – skaitome knygos „#FainiausiaPasaulyMo2iutė. Prisiminimai apie gyvenimą pokariu ir partizaninį judėjimą” anonse https://www.patogupirkti.lt/knyga/fainiausiapasaulymociute-prisiminimai-apie-gyvenima-pokariu-ir-partizanini-judejima.html

Šiandien, kol laukiame paskaitos, Živilė kviečia pasirūpinti savo emocine sveikata.

Pasaulyje vykstant daug neramumų, emocinė Lietuvos gyventojų sveikata dažnai atsiduria antrame plane, tačiau kartais smogia pačiu skaudžiausiu būdu. Depresijos po gimdymo neatlaikančios mamos ir sunkumų nebeištveriantys tėvai, į ligonines dėl persidirbimo besigulantys jauni žmonės, vienatvės sunkumo nebepakeliantys senjorai ir paaugliai, sunkiai apsinuodiję neaiškiomis psichotropinėmis medžiagomis.
Vis dažniau pasirodant tokioms naujienoms, rodančioms, kad gyventojų emocinė būklė sunkėja, LRT RADIJAS kviečia visuomenę į diskusiją – ko dar trūksta gerinant psichikos sveikatą?
Lapkričio 17 d. Fizinių ir technologijos mokslų centre, Vilniuje, nuo 9 iki 13 val. išsamioms diskusijoms „LRT RADIJAS klausia“ suburs skirtingų visuomenės grupių atstovus, ekspertus, valdžios institucijas. https://www.lrt.lt/projektai/konferencija-lrt-radijas-klausia?

Registracija į  LRT renginį https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftzF2M9GSFcVRirOe7UL6kZq_xYd6RJfKsGfA_wyUHalD9wA/viewform

Pasidalinkite!

1359115
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec

Informacija

Data:
gruodžio 14
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://forms.gle/UbTwHkwASJgikppd8

Vieta

Nuotolinis reginys

Organizatorius

Živilė Kropaitė

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)