Renginiai kraunami

Adventas Lietuvoje

2022-12-01 16:00 - 17:30

Senjorų pasaulio paskaitų ciklo „Gruodžio šviesa“ lydi žinutė, kad mėgindami sukurti šviesą kitiems, mes natūraliai nušviečiame savo pačių kelią.

Dr. Libertas Klimka- gamtos mokslų daktaras, etnologas, mokslo istorikas, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, naujų tarpdisciplininių mokslo šakų – paleoastronomijos ir etnokosmologijos – pradininkas Lietuvoje.

Yra parašęs per aštuonis šimtus įvairių mokslo ir mokslo populiarinimo straipsnių, bendradarbiauja su laikraščiais, žurnalais, dalyvauja Lietuvos radijo ar televizijos laidose. Astronominio kalendoriaus „Lietuvos dangus“ bei periodinių leidinių „Istorija“, „Fizikų žinios“, „Kultūros aktualijos“, „Lietuvos muziejai“ ir „Etnokosmologija“ redkolegijų narys.

Pasak kaimo senolių, žiema prasidedanti nuo Šv. Andriejaus, lapkričio 30-osios. Senasis šventės vardas išdilo iš tautos atminties; gal kitados tai buvo Meškos palydos į žiemos guolį, gal Briedžio karūnavimas gamtos valdovu, gal Žiemos rūstybės maldymo apeigos. Iš senosios religijos ritualų, jiems netekus sakralumo, beliko liaudiški tikėjimai ir žaismingi papročiai. Kadangi tuoj tuoj prasidės žiema, kai viską užklos sniego patalai, atsistojus ant to meto slenksčio spėjama ateitis.

Belaukiant didžiųjų žiemos švenčių gal būtų įdomu prisiminti ir senuosius advento papročius? O gal iš to ką nors galima pritaikyti ir nūdienai? Nes tautiniai papročiai yra tarsi savaime įsiterpę į adventą. Ir juose tiek gražaus vaizduotės polėkio..https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1123407/libertas-klimka-senuosius-advento-paprocius-menant

 

Pasidalinkite!

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Data:
2022-12-01
Laikas:
16:00 - 17:30
Renginys kategorija:

Vieta

Nuotolinis reginys

 

Jei kiltų klausimų, rašykite info@senjorupasaulis.lt arba skambinkite 868221800 (Vida)