Klubo moduliai

Visas veiklas vienija vienas žodis - bendravimas

Genealoginio medžio kūrimo programa – GENI

Susitikimų laikai: gegužės 9 ir 23 d. 19 val. 

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Dėstytojas – Ovidijus Gabrėnas , turintis poros dešimtmečių darbo patirtį su šia programa.

Genealoginiu medžiu vadinama schema ar diagrama, kurioje surašyti tiek gyvi, tiek mirę giminaičiai. Ši schema gali būti panaši į išsišakojusį medį. Genealoginiame medyje galima surašyti giminės narius, jų gimimo bei mirties datas, nustatytus giminystės ryšius su kitais giminaičiais bei kitą su jais susijusią informaciją. Dažnas tokį medį esate susikūrę ar nusibraižę popieriuje, tačiau sudėtinga papasakoti savo vaikaičiams kas yra kas tame medyje pasiklojus ant stalo popierines paklodes.

Juk dar visai neseniai genealoginio medžio pavaizdavimas buvo daug laiko, kruopštumo ir pastangų reikalaujantis darbas. Šiuo metu yra sukurta daugybė kompiuterinių programų, kurios labai palengvina šį procesą. Giminės medį lengva koreguoti, įrašyti naujus giminaičius ar duomenis, dalintis turima informacija internete, su anūkais, įtraukti giminaičius į tokio medžio pildymą. Giminės medžio kūrimui programų sukurta labai daug. Kurią jų pasirinkti? Mes pradėsime nuo http://www.geni.com/ (anglų, lietuvių ir kt. klb.) įsivertinę pliusus: vartotojo sąsaja labai paprasta. Yra galimybė pažymėti nuotraukose esančius žmones, nurodyti koks įvykis jame pavaizduotas. Visais keturiais vaizdo režimais genealoginis medis atrodo įspūdingai. Svarbiausia turėti įsidiegus „Flash“ grotuvą. Peržiūra intuityvi ir išbaigta – “nepakabins” net lėčiausio kompiuterio. Giminių duomenys koreguojami tiesiog medžio peržiūroje. Esminis principas – pagal nutylėjimą genealoginį medį bei profilius gali peržiūrėti tik to medžio nariai; jie gali susirašinėti žinutėmis, palikti atsiliepimus. Pašaliniams asmenims matomas tik dalinis medžio vaizdas.

 1. Beginner (pradedančiųjų) lygis – nesimokiusiems anglų kalbos, bet norintiems susipažinti su pagrindais.
  Užsiėmimai pirmadieniais 16:15 val. Dar yra laisvų vietų!
 2. False Beginner lygis – skirtas tiems, kurie mokėsi, tačiau primiršo, jaučiasi netvirtai ir nori atnaujinti žinias.
  Užsiėmimai pirmadieniais 17:30 val. 
 3. Conversation lygis – turintiems pagrindus ir norintiems pasikalbėti angliškai įvairiausiomis temomis.
  Užsiėmimai trečiadieniais 17:30 val. Dar yra laisvų vietų!

Užsiėmimų trukmė: 1 val.

Dėstytoja – Rūta Slavickienė: „Mokymasis man yra viena įdomiausių gyvenimo patirčių. Nuolat mokausi ką nors nauja ir džiaugiuosi galėdama padėti tobulėti kitiems. Anglų kalbą dėstau jau daugiau nei 20 metų ir per šį laikotarpį esu dirbusi su įvairaus amžiaus žmonėmis – nuo pradinukų ir gimnazistų iki vyresnio amžiaus suaugusiųjų – bei įvairaus lygio grupėmis – nuo pradedančiųjų iki pasiruošimo valstybiniams ir tarptautiniams egzaminams. Dirbdama su tokiais įvairiais žmonėmis labai daug išmokstu ir pati“.

Rankdarbių būrelis

Susitikimų laikai penktadieniais: gegužės 6 d. 10 val. 

Rankdarbių ratelio metu mokysimės gaminti gėles  iš kaspinėlių arba sukarpytų audinių juostelių.

Rankdarbių mokys Regina Butkevičienė.

Apie save Regina pasakoja: „Visada mėgau rankdarbius. Kūriau buities smulkmenas, mezgiau, siuvau skiautinius, net siuvau savo mažiems vaikams, eiliavau. Po savo didžiausios nelaimės ėmiau ieškoti pagalbos, bendravimo. Teko dalyvauti grupinese terapijose. Jose atradau  tekstilės studiją su audimu ir vilnos vėlimu.  Meno terapijos pamokose teko pačiupinėti molį, popierių, dažus. Čia ir mandalos mane „pasigavo“. Tada jų sukūriau labai nemažai, net kasdien po naują mandalą ir spalvindavau iki nakties…. Parodose teko dalyvauti su skiautiniais, pieštomis mandalomis ir taškelių mandalomis. Kolektyvinės parodos vyko bibliotekose, mažesnių miestų muziejuose, kultūros centruose. Mano asmeninės kelios parodos buvo Kauno bibliotekų skyriuose, šiuo metu taip pat ruošiama paroda Jonavoje.

Noriu padėti kitiems atrasti spalvų pasaulį, kurį atradau pati.“

Dailės terapijos studija

Susitikimų laikas:  derinamas

Dailės terapija yra meno terapijos sritis, apjungianti dailės, psichologijos, psichoterapijos, medicinos žinias.

Jos poveikis grindžiamas tuo, kad sukurtame kūrinyje atsispindi  pasąmonėje slypintys patyrimai, jausmai. Kryptingas kalbėjimas apie kūrinį padeda įsisąmoninti, suprasti save – tai, kas buvo nesąmoninga padaryti sąmoninga. 

Praktinės dailės terapijos sesijos vedančioji Monika Tekutienė -Lietuvos sveikatos mokslų universiteto magistrantė, pedagogė, lektorė. Monikos patirtis leidžia drąsiai atsakyti į šį klausimą, kad dailė visiems. Ji dirba su senjorais, vaikais, paaugliais, turinčiais emocijų, elgesio sutrikimų, moterimis,patyrusiomis krizinį nėštumą. Savo darbe sėkmingai taiko meno terapijos metodus ir tiki jos nauda žmogaus sveikatai. 

Į užsiėmimą atsineškite popieriaus lapą, piešimo priemones (akvareles, guašo arba kitas turimas priemones) ir istoriją, kuri jus įkvepia.

„Noriu būti graži“ – stiliaus ir aprangos patarimai 

Gegužės 20 d., 10 val.  

Stilistė Milda Glėbutė

Filosofijos valandėlė

Epikūras – filosofija kaip intelektualinė terapija

Susitikimų laikas: Birželio 17 d. 10 val.

Pokalbio moderatorė: Ilona Mikulėnienė praktinės filosofijos mokytoja ir Vilniaus gidė laukia mėgstančių diskutuoti narių į susitikimą „Philosophia – meilė išminčiai“ – praktinės filosofijos užsiėmimai.

Pažink tai ką myli – modulio moderatorės moto – padėjo atrasti jos pomėgių, darbo ir veiklos kryptis.

Filosofija – tai disciplina, kuri padeda kompleksiškai pažinti pasaulį ir žmogų, tai nesibaigiantis žmonijos išminties pasakojimas, leistis į šią kelionę visada yra didžiulis nuotykis. Dirbdama 20 metų filosofijos mokytoja sukaupė pakankamai patirties, kad ši kelionė po filosofijos pasaulį būtų suprantamesnė, įdomesnė, naudingesnė. Jos vedamų praktinių filosofijos užsiėmimų metu susipažįstame su atskirų filosofų idėjomis, o atlikdami individualias ar grupines užduotis pritaikome jas savęs pažinimui, tobulėjimui ir išpildymui.

„Požiūrio mankšta“ su  dr. Ginte Martinkėne

Susitikimų laikas: derinamas

Tai priemonė, kuri palengvina ir skatina aiškius ir įkvepiančius bendravimo įgūdžius, kai kiekvienam iš mūsų suteikiama galimybė geriau pažinti save ir kitus, atsitraukti nuo esamų rūpesčių bei užburto rato, pagalvoti, pajausti ir paklausti svarbių gyvenimiškų klausimų. Minutėlei stabtelti ir pažvelgti vidun, pakeisti ateities perspektyvą. Ši priemonė, tiesą sakant, yra žaidimas; žaidimas, kuris uždega veikti, ieškoti bei kurti naujas galimybes.”, – taip patys kūrėjai pristato šį įrankį.

Žaidimui naudojamos „Points of You“ kortelės yra su susimąstyti verčiančiomis istorijomis. 

Pokalbio moderatorė: Dr. Gintė Martinkėnė – sociologijos krypties socialinių mokslų daktarė, pozityvaus mąstymo trenerė, sertifikuota ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistė, požiūrio keitimo mentorė ir sertifikuota Points of You metodo trenerė, tačiau didžiausias gyvenimo pasiekimas yra buvimas trijų nuostabių vaikų mama ir galimybė padėti augti bei atsiskleisti unikalioms jų asmenybėms.

„Knygų draugų“ susitikimai

Susitikimų laikas: derinamas

Prisiminsime, bendrausime, kalbėsimės, drauge išsirinksime ir aptarsime knygas!

Pokalbio moderatorė: Alma Aleknienė – projekto „Minčių gijos“ įkūrėja, kursų organizatorė ir knygų draugė. Kviečia susitikti visus, kuriems knygų skaitymas vis dar viena iš pačių maloniausių veiklų!

Rašymo klasė

Susitikimų laikas: gegužės 10 d., 18 val.  

Pokalbio moderatorė: Aurelija Žymančiene, lietuvių kalbos ir teatro mokytoja, lektorė.

Pasiruošti rašymo priemones ir lapą. Mokytoja mokys, kaip gražiai papasakoti trumpą istoriją, aprašyti savo patirtį, o jei noras bus- kaip komunikuoti ir Facebook. Namų darbai irgi bus.

 

Ketvirtą mėnesį iš eilės keliaujame į skirtingas vietas.

Vasario mėn. pasiekėme Vatikaną,  kovo mėn. nukeliavome į Madeirą, balandį nužingsniavome į Kretą, o gegužę komandiškai skaičiuojame žingsnius į Turkiją.

 Klubiečiai vaikščiotojai priimkite  Walk 15 iššūkį ir kartu pasiekime Turkiją.

Kviesdami Jus dalyvauti naujo Sveikatingumo modulio veiklose pristatome fiziniam aktyvumui skirtą kasdienį vaikščiojimą. Mokslas įrodė ir mes kiekvienas iš savo praktikos žinome, kad nuoseklus reguliarus judėjimas yra mūsų fizinės ir dvasinės sveikatos pagrindas.

 Ko tam reikia: svarbiausia, išsiugdyti teigiamą įprotį kasdieną rasti laiko (nors tas 20-30 min.), valios ir užsispyrimo  išjudėti.

Jums reikia susiinstaliuoti  programėlę Walk15 į savo telefoną ir pradėti kelionę. 

 Kartu mes tikrai galime!

Aromaterapija su Živile Kuriene

Pasinerkime į aromaterapijos subtilybes ir pajuskime kvapų poveikį mūsų sveikatai.

Susitikimo laikas: birželio 3 d. penktadienis 10 val. 

Edukatorė Živilė Kurienė – aromafilosofijos ir gyvenimo būdo su eteriniais aliejais mentorė. Aromaterapijos žinias pradėjusi kaupti nuo 2017 metų ir praktiškai taikanti tiek savo šeimos rate, tiek bendraminčių bendruomenėje. Olfaktoterapijos ir aromapsichologijos įgūdžius taikanti įvairių dirbtuvių, stovyklų ir renginių metu.
 
Kalbėsime apie eterinių aliejų kokybę, teikiamą naudą, saugų naudojimą. Sužinosite, kaip kvapais kurti jaukumą ir ramybę, atgauti kūno ir sielos pusiausvyrą bei sumažinti nuovargį ir stresą, kaip apsisaugoti nuo ligų. Aptarsime svarbiausius eterinius aliejus, kuriuos naudinga turėti kiekvienuose namuose. Išgirsite patikrintų ir veiksmingų receptų.

“Koks būtų Jūsų klausimas, į kurį norėtumėte turėti atsakymą?”

Užsiėmimo laikas: gegužės 18 d. trečiadienį 10 val.

Jeigu kyla klausimų, kurie prasideda žodžiais kodėl, kaip, kada, nežinau ir pan., koučingo pokalbio metu turėsite laiko išgirsti ir suprasti save geriau. O tada tampa paprasta veikti, kas reikalinga ir pasiekti ko trokštate. Apie koučingą kalbėsimės su Kristina Čiuželiene . „Sidabrinę liniją“ kartu su vyru Mariumi įkūrusi Kristina Čiuželienė trokšta dirbti vyresnio amžiaus žmonių labui ir padėti jiems dorotis su kasdieniais rūpesčiais. Kristina nori kartu paieškoti atsakymų į šiuos klausimus.

 

Sveikatingumo mankštos

Užsiėmimų laikas: antradieniais 12 val.

Gegužės 10 d., 17 d., 24 d., 31 d.

Užsiėmimus ves: Sima Jakutavičiūtė 

Senjorų pasaulio paskaitos „Sveikas senjoras=judrus senjoras“ lektorė. 

Nuoroda į jos paskaitos įrašą https://youtu.be/xXVmf_7bhAo

 „Žvitrioji akis“ mankšta

Užsiėmimų laikas: gegužės 13 d. penktadienį 11 val.  ir gegužės 24  d. antradienį 20,30 val. 

Mankšta skirta regos gerinimui:
 • prisiminti arba išmokti pratimus, galinčius sustiprinti akis
 • pašalinti akių sausumą,
 • atsikratyti akių nuovargio ir įtampos, 
 • suaktyvinti kraujotaką ir limfotaką.

Mankštas veda Violeta Pšerackaitė. Paskutiniuosius 30 metų dirbdama natūralaus grožio ir sveikatos srityje  kosmetologijos studijoje -salone Airijoje prisilietė prie beveik 1000 klienčių veidų, todėl drąsiai  teigia, kad kiekvienas žmogus turi unikalią gamtos dovaną – galimybę JAUNĖTI. Violetos sukurta veido masažo metodika padėjo jau daugiau nei 300 moterų. Unikali metodika parenkama ir pritaikoma individualiai kiekvienai moteriai.

Būdama grožio ir sveikatinimo specialistė, Violeta veda kursus, padedančius stiprinti regėjimą.

Tapk klubo nariu

Tapti Senjorų pasaulio klubo nariu ir dalyvauti visuose moduliuose galima sumokėjus nario mokestį.

Mokėjimas pavedimu: Visuomeninė organizacija “Senjorų pasaulis”
SWED banko sąskaitos Nr. LT07 7300 0101 6270 5402

Mėnesinė

10 €

Ketvirčio

30 €

Pusmečio

54 €

Metinė

100 €

Jei norite papildomos veiklos arba norite pasidalinti savo pomėgiais ar žiniomis, parašykite senjorupasaulis@gmail.com ir tapkite modulio moderatoriumi.